Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Jacky Buron 1954 FRA 1470 01:54:05 00:35:15 00:01:50 00:53:35 00:02:18 00:21:07
2 Paul Huyer 1958 CAN 1494 01:56:01 00:34:18 00:02:01 00:57:21 00:02:23 00:19:58
3 Roy Flanagan 1957 GBR 1474 01:58:04 00:35:52 00:02:01 00:57:25 00:02:16 00:20:30
4 Ole Loumann 1957 DEN 1464 01:59:35 00:35:36 00:02:00 00:57:43 00:02:17 00:21:59
5 Karsten Olsen 1956 DEN 1468 02:02:26 00:38:03 00:01:42 00:57:23 00:02:20 00:22:58
6 Alastair Stewart 1957 GBR 1478 02:02:47 00:38:39 00:01:49 00:56:54 00:02:20 00:23:05
7 Lowry Barfield 1957 USA 1481 02:05:08 00:39:29 00:01:57 00:58:31 00:02:19 00:22:52
8 Richard Butlin 1956 CAN 1492 02:05:11 00:36:26 00:02:04 01:02:03 00:02:28 00:22:10
9 Michael Brink 1957 USA 1483 02:06:23 00:37:26 00:02:14 01:02:14 00:02:52 00:21:37
10 Frank Schøler 1958 DEN 1469 02:07:51 00:39:01 00:02:03 00:59:59 00:02:26 00:24:22
11 Paul Muldoon 1956 CAN 1495 02:10:23 00:38:20 00:02:22 01:01:38 00:02:58 00:25:05
12 Patrick Ellerbeck 1954 GBR 1473 02:11:04 00:42:00 00:02:32 00:56:53 00:02:45 00:26:54
13 Mark Mclean 1955 USA 1487 02:11:14 00:38:33 00:02:27 01:03:23 00:02:56 00:23:55
14 Ian Hunt 1957 GBR 1476 02:11:32 00:39:15 00:02:04 01:02:59 00:02:37 00:24:37
15 Kazunori Yamada 1957 JPN 1480 02:12:09 00:37:39 00:01:40 01:08:25 00:02:04 00:22:21
16 Martin Durrant 1957 GBR 1472 02:14:20 00:42:02 00:02:19 01:00:55 00:03:13 00:25:51
17 David Kemp 1958 GBR 1477 02:16:59 00:40:40 00:03:01 01:06:10 00:02:56 00:24:12
18 William Barron 1957 USA 1482 02:19:14 00:41:43 00:02:45 01:04:52 00:03:18 00:26:36
19 Richard Hardy 1954 GBR 1475 02:21:13 00:43:13 00:02:55 01:05:08 00:03:13 00:26:44
20 Jeffrey Smith 1956 USA 1489 02:21:15 00:43:01 00:03:35 01:07:16 00:03:05 00:24:18
21 Steven Wade 1958 USA 1490 02:22:02 00:39:52 00:02:10 01:10:40 00:02:56 00:26:24
22 Gary Smith 1954 USA 1496 02:23:30 00:46:50 00:02:35 01:04:30 00:02:42 00:26:53
23 Bob Rosemeyer 1954 USA 1488 02:24:55 00:43:35 00:02:46 01:03:32 00:04:15 00:30:47
24 Nicholas Goetz 1956 USA 1484 02:39:52 00:47:08 00:03:03 01:13:43 00:03:44 00:32:14
25 John Gillett 1954 AUS 1491 02:41:13 00:46:46 00:02:41 01:20:14 00:04:02 00:27:30
26 Lars Nielsen 1958 DEN 1465 02:51:15 00:50:20 00:04:43 01:14:02 00:05:39 00:36:31
Program notes:

Technical Delegate: Duncan Hough/GBR. Head Referee: Juliet Fahey/NZL.
Competition Jury: Duncan Hough/GBR, Barry Siff/USA, Morten Fenger/DEN.
Distances: Run 9.42km (2 laps), Bike 34km (2 laps), Run 5.11km (1 lap)
Air temperature: 16.4C