Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Flora Colledge 1986 GBR 5475 06:24:48 00:47:29 00:02:50 03:24:17 00:02:36 02:07:36
2 Lucia Erat 1985 SUI 5490 06:30:51 00:56:36 00:02:55 03:24:09 00:04:09 02:03:02
3 Marion Tuin 1985 NED 5486 06:34:33 00:48:10 00:02:54 03:22:08 00:03:11 02:18:10
4 Laura Fidler 1984 GBR 5476 06:36:45 00:51:59 00:02:10 03:16:41 00:02:43 02:23:12
5 Kristina Sendel 1988 GER 5480 06:47:03 00:51:32 00:02:53 03:30:21 00:03:04 02:19:13
6 Gabrielle Pedneault 1988 CAN 5498 07:00:07 00:46:10 00:04:17 03:48:27 00:03:39 02:17:34
7 Angie Keen 1988 NZL 5488 07:09:48 00:48:52 00:02:37 03:35:50 00:02:57 02:39:32
8 Vanessa Fursden 1987 GBR 5477 07:17:26 01:06:30 00:05:43 03:34:25 00:02:58 02:27:50
9 Anne-Maree Eastwood 1988 AUS 5494 07:17:38 00:51:15 00:03:44 03:43:03 00:05:05 02:34:31
10 Amanda Charlton 1984 CAN 5497 07:18:07 01:00:01 00:04:23 03:33:42 00:03:52 02:36:09
11 Aline Gonzalez Speranza 1984 MEX 5485 07:18:58 00:51:14 00:04:00 03:47:40 00:04:17 02:31:47
12 Sophie Robinson 1987 GBR 5478 07:22:29 00:47:06 00:03:47 03:51:29 00:03:18 02:36:49
13 Olivia Thompson 1984 GBR 5479 07:32:14 01:04:39 00:04:21 03:45:08 00:03:40 02:34:26
14 Sarah Deuchrass 1988 NZL 5487 07:48:31 00:59:55 00:03:52 03:48:21 00:03:02 02:53:21
15 Annah Håkansson 1987 SWE 5492 07:50:00 00:50:17 00:03:39 04:07:37 00:03:28 02:44:59
16 Thatianne Campos Pereira 1984 MEX 5484 08:02:25 01:06:26 00:05:27 03:47:33 00:07:32 02:55:27
17 Clarinda Sheeley 1985 AUS 5495 08:10:35 00:57:39 00:04:32 03:55:41 00:05:11 03:07:32
18 Anne-Marie Tremblay 1987 CAN 5499 08:11:49 00:56:53 00:03:56 03:58:21 00:03:56 03:08:43
19 Michelle Watt 1984 NZL 5489 08:18:08 01:01:52 00:04:34 04:08:03 00:05:21 02:58:18
20 Ayaka Yuzawa 1988 JPN 5483 08:40:54 00:52:30 00:04:34 04:19:45 00:04:07 03:19:58
21 Emilie Gripewall 1984 SWE 5491 08:52:59 01:02:07 00:05:03 04:07:14 00:06:07 03:32:28
22 Mayumi Onimaru 1984 JPN 5482 09:19:45 01:22:25 00:13:02 04:21:26 00:05:53 03:16:59
23 Germana Monteiro De Moraes 1985 BRA 5496 09:21:27 01:07:12 00:05:30 04:30:19 00:05:18 03:33:08
24 Mio Dojima 1987 JPN 5481 10:04:01 01:31:34 00:05:17 04:50:17 00:05:00 03:31:53
Program notes:

Technical Delegate: Kalle Jensen/NOR. Head Referee: Ulf Schuetze/CAN Competition Jury: Melody Tan/MAS, Eric Angstadt Torres/ESP, Morten Fenger/DEN Distances: Swim 3km (1 lap), Bike 121 km (2l aps)
Water temperature: 21.57C; Air temperature: 15.4 Wetsuits allowed.