Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Alessio Crociani 2001 ITA 26 00:38:04 00:07:52 00:00:23 00:19:21 00:00:30 00:09:55
2 Radim Grebík 2001 CZE 16 00:38:06 00:08:10 00:00:21 00:19:10 00:00:34 00:09:49
3 Alexandre Montez 2002 POR 17 00:38:11 00:07:59 00:00:23 00:19:17 00:00:30 00:10:01
4 Fynn Batkin 2001 GBR 25 00:38:13 00:08:02 00:00:23 00:19:16 00:00:30 00:10:03
5 José Vieira 2001 POR 1 00:38:18 00:07:57 00:00:23 00:19:18 00:00:29 00:10:09
6 Denis Kolobrodov 2001 RUS 2 00:38:20 00:07:54 00:00:23 00:19:23 00:00:30 00:10:07
7 Mark Vysotskiy 2002 RUS 14 00:38:29 00:07:51 00:00:26 00:19:26 00:00:37 00:10:07
8 Gergely Kiss 2001 HUN 21 00:38:30 00:07:55 00:00:24 00:19:22 00:00:35 00:10:12
9 Paul Lebois 2001 FRA 15 00:38:54 00:08:13 00:00:25 00:19:59 00:00:31 00:09:43
10 Jesús Jimenez Gimeno 2001 ESP 22 00:38:57 00:07:52 00:00:23 00:19:24 00:00:32 00:10:44
11 Wout Franco 2002 BEL 19 00:39:05 00:08:29 00:00:24 00:19:18 00:00:35 00:10:17
12 Maksymilian Kopiczko 2002 POL 18 00:39:07 00:08:30 00:00:23 00:19:43 00:00:32 00:09:57
13 Jan Škrjanc 2001 SLO 8 00:39:08 00:08:13 00:00:25 00:19:34 00:00:31 00:10:24
14 Cameron Reilly 2001 GBR 20 00:39:11 00:08:30 00:00:24 00:19:45 00:00:19 00:10:11
15 Kıvanc Sahinkaya 2002 TUR 9 00:39:29 00:08:19 00:00:25 00:19:53 00:00:32 00:10:19
16 Liam Amitai 2001 ISR 4 00:39:50 00:08:27 00:00:21 00:19:50 00:00:30 00:10:40
17 Loïc Triponez 2001 SUI 23 00:39:57 00:08:14 00:00:22 00:19:37 00:00:22 00:11:20
18 Yuval Eventom Hadash 2001 ISR 12 00:40:41 00:08:37 00:00:25 00:20:50 00:00:37 00:10:10
19 Syb De Jong 2002 NED 10 00:41:25 00:08:59 00:00:26 00:20:28 00:00:33 00:10:57
20 Johan Tamm 2002 EST 7 00:41:29 00:08:26 00:00:26 00:21:54 00:00:31 00:10:11
21 Tom Carre 2002 LUX 28 00:41:43 00:08:45 00:00:24 00:20:42 00:00:32 00:11:46
22 Mehmet Fatih Davran 2002 TUR 6 00:41:51 00:09:23 00:00:24 00:20:57 00:00:39 00:10:27
23 Jack Kennedy 2002 IRL 29 00:41:57 00:08:34 00:00:27 00:21:45 00:00:29 00:10:41
24 Danila Proščinko 2003 LAT 3 00:42:20 00:09:23 00:00:20 00:21:00 00:00:29 00:11:05
25 Niklas Keller 2002 AUT 30 00:42:31 00:08:41 00:00:21 00:21:47 00:00:32 00:11:09
26 Jēkabs Audzēvičs 2001 LAT 11 00:43:45 00:08:28 00:00:25 00:21:55 00:00:34 00:12:21
LAP Daniil Padolski 2001 BLR 27 LAP 00:09:32 00:00:25 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Samvel Davtyan 2003 ARM 24 LAP 00:14:07 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Pavlos Kallis 2003 CYP 31 LAP 00:13:57 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ioannis Tzolas 2001 GRE 5 DNF 00:09:24 00:00:31 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Daniel Martin/AUT. Head Referee: John Petrides/GBR. Competition Jury: Daniel Martin/AUT, Renato Bertrandi/ITA, Georgios Gerolympos/GRE.
Distances: Swim 500 m (1 lap), Bike 12,75 km (5 laps), Run 3 km (3 laps).
Water temperature ºC, Air temperature ºC. Wetsuits not allowed.