Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Julia Sanecka 2001 POL 16 00:41:03 00:08:33 00:00:23 00:20:49 00:00:33 00:10:42
2 Márta Kropkó 2003 HUN 21 00:41:07 00:08:29 00:00:27 00:20:49 00:00:32 00:10:58
3 Nora Gmür 2001 SUI 2 00:41:13 00:08:29 00:00:22 00:20:52 00:00:32 00:10:55
4 Monika Bartol 2003 SLO 24 00:41:18 00:08:58 00:00:25 00:22:23 00:00:32 00:09:56
5 Katharina Erber 2001 AUT 22 00:41:24 00:08:35 00:00:25 00:21:20 00:00:34 00:11:03
6 Léna Vaillier-Francois 2001 FRA 6 00:41:27 00:08:30 00:00:26 00:20:51 00:00:33 00:11:06
7 Heidi Juránková 2002 CZE 12 00:41:44 00:08:53 00:00:27 00:21:29 00:00:33 00:10:19
8 Mariana Vargem 2001 POR 3 00:41:46 00:08:58 00:00:27 00:22:00 00:00:31 00:10:26
9 Freya Thomson 2001 GBR 18 00:41:49 00:08:43 00:00:25 00:21:43 00:00:35 00:10:22
10 Frida Nöu 2001 SWE 25 00:42:14 00:08:29 00:00:28 00:20:49 00:00:35 00:11:50
11 Alevtina Stetsenko 2001 RUS 1 00:42:20 00:09:05 00:00:26 00:21:55 00:00:33 00:10:55
12 Myral Greco 2003 ITA 17 00:42:21 00:08:35 00:00:27 00:22:25 00:00:32 00:11:00
13 Dirkje Lebouille 2002 NED 5 00:42:55 00:09:03 00:00:29 00:21:50 00:00:33 00:11:31
14 Sophie Hermes 2002 LUX 19 00:43:13 00:08:55 00:00:26 00:21:29 00:00:37 00:11:44
15 Elise Tahay 2002 BEL 4 00:44:46 00:09:05 00:00:27 00:22:52 00:00:33 00:11:48
16 Katsiaryna Rusak 2003 BLR 10 00:45:20 00:09:49 00:00:31 00:22:55 00:00:36 00:11:26
17 Nerea Garcia Busto 2002 ESP 15 00:46:03 00:08:35 00:00:31 00:24:51 00:00:41 00:12:04
18 Oryna Babych 2003 UKR 8 00:46:14 00:09:00 00:00:28 00:23:49 00:00:39 00:12:15
19 Vanessa Viiding 2002 EST 9 00:46:21 00:09:27 00:00:28 00:23:50 00:00:34 00:12:32
20 Kristiāna Maskava 2001 LAT 26 00:47:21 00:08:46 00:00:36 00:23:55 00:00:39 00:13:23
21 Hagar Bloch 2002 ISR 23 00:49:51 00:08:42 00:00:25 00:23:17 00:00:32 00:16:53
DNS Alina Malysheva 2002 RUS 7 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Delia-Oana Dudau 2003 ROU 11 LAP 00:09:44 00:00:25 00:00:00 00:00:00 00:36:42
LAP Robin Woodgate 2003 GRE 20 LAP 00:09:45 00:40:03 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Shani Tsvitov 2002 ISR 14 DNF 00:08:34 00:00:25 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Daniel Martin/AUT. Head Referee: John Petrides/GBR. Competition Jury: Daniel Martin/AUT, Renato Bertrandi/ITA, Georgios Gerolympos/GRE.
Distances: Swim 500 m (1 lap), Bike 12,75 km (5 laps), Run 3 km (3 laps).
Water temperature ºC, Air temperature ºC. Wetsuits not allowed.