Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Libby Coleman 2001 GBR 3 00:29:06 00:04:55 00:00:24 00:16:01 00:00:32 00:07:12
2 Karolina Helga Horváth 2002 HUN 12 00:29:07 00:04:52 00:00:25 00:16:02 00:00:32 00:07:14
3 Anna Goreva 2002 RUS 25 00:29:09 00:04:58 00:00:25 00:16:03 00:07:23 00:00:18
4 Hanne Peeters 2001 BEL 6 00:29:19 00:05:04 00:00:27 00:15:51 00:00:31 00:07:24
5 Márta Kropkó 2003 HUN 4 00:29:20 00:04:41 00:00:31 00:16:09 00:00:32 00:07:26
6 Freya Thomson 2001 GBR 26 00:29:22 00:04:59 00:00:25 00:16:00 00:00:33 00:07:23
7 Shira Katz 2001 ISR 19 00:29:27 00:05:07 00:00:25 00:15:49 00:00:32 00:07:32
8 Mariana Vargem 2001 POR 23 00:29:30 00:05:04 00:00:24 00:16:08 00:00:32 00:07:19
9 Ida Lucia Burrows 2001 SWE 11 00:29:30 00:05:17 00:00:25 00:15:55 00:00:33 00:07:18
10 Chiara Lobba 2001 ITA 21 00:29:36 00:05:08 00:00:24 00:15:52 00:00:34 00:07:35
11 Nora Gmür 2001 SUI 7 00:29:37 00:04:54 00:00:27 00:15:58 00:00:34 00:07:42
12 Lena Baumgartner 2001 AUT 16 00:29:38 00:05:12 00:00:24 00:15:49 00:00:37 00:07:35
13 Angelica Prestia 2002 ITA 22 00:29:42 00:04:52 00:00:27 00:16:06 00:00:36 00:07:40
14 Anja Weber 2001 SUI 18 00:29:45 00:04:39 00:00:26 00:16:14 00:00:32 00:07:53
15 Katharina Erber 2001 AUT 14 00:29:50 00:04:54 00:00:24 00:16:06 00:00:34 00:07:49
16 Julia Sanecka 2001 POL 1 00:29:52 00:04:56 00:00:24 00:16:02 00:00:33 00:07:55
17 Myral Greco 2003 ITA 31 00:29:55 00:05:03 00:00:26 00:15:55 00:00:33 00:07:57
18 Maria Tomé 2001 POR 9 00:29:56 00:04:55 00:00:28 00:16:02 00:00:37 00:07:53
19 Fanny Nussberger 2002 SUI 28 00:30:01 00:04:56 00:00:25 00:16:02 00:08:14 00:00:21
20 Alevtina Stetsenko 2001 RUS 30 00:30:20 00:05:15 00:00:24 00:16:28 00:07:50 00:00:21
21 Frida Nöu 2001 SWE 29 00:30:30 00:04:57 00:00:26 00:16:00 00:00:34 00:08:31
22 Heidi Juránková 2002 CZE 20 00:31:13 00:05:12 00:00:27 00:16:46 00:00:34 00:08:11
23 Monika Bartol 2003 SLO 10 00:32:17 00:05:11 00:00:28 00:18:15 00:00:32 00:07:50
DNS Emilie Noyer 2002 FRA 8 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Léna Vaillier-Francois 2001 FRA 17 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Nikolett Ferenczi 2001 HUN 24 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Dominika Peszleg 2002 HUN 27 DNF 00:05:03 00:00:27 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Eva Daniels 2001 LUX 15 DNF 00:04:54 00:00:27 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Barbara De Koning 2002 NED 2 DNF 00:04:56 00:00:24 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Inês Rico 2002 POR 5 DNF 00:05:02 00:00:24 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Daniel Martin/AUT. Head Referee: John Petrides/GBR. Competition Jury: Daniel Martin/AUT, Renato Bertrandi/ITA, Georgios Gerolympos/GRE.
Distances: Swim 300 m (1 lap), Bike 8.9 km (5 laps), Run 2 km (2 laps).
Water temperature ºC, Air temperature ºC. Wetsuits not allowed.