Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Charlotte Derbyshire 2001 AUS 33 01:10:27 00:11:50 00:00:37 00:38:34 00:00:32 00:18:51
2 Brea Roderick 2002 NZL 28 01:10:40 00:11:47 00:00:33 00:38:49 00:00:22 00:19:07
3 Jasmine Greaves 2001 AUS 38 01:10:51 00:11:39 00:00:39 00:38:46 00:00:26 00:19:20
4 Richelle Hill 2002 AUS 32 01:11:54 00:11:54 00:00:50 00:39:33 00:00:26 00:19:10
5 Emily Steven 2001 AUS 35 01:12:30 00:11:57 00:00:34 00:40:19 00:00:27 00:19:11
6 Natalya Carter 2002 NZL 43 01:12:40 00:13:15 00:00:40 00:38:56 00:00:31 00:19:17
7 Abby Ouwendyk 2001 AUS 27 01:13:29 00:12:32 00:00:39 00:39:33 00:00:22 00:20:21
8 Taylor Kroyer 2002 AUS 30 01:13:37 00:11:47 00:00:41 00:38:38 00:00:31 00:21:59
9 Rebecca Henderson 2001 AUS 37 01:13:39 00:11:14 00:00:35 00:40:38 00:00:26 00:20:44
10 Bianca Jones 2002 AUS 21 01:13:50 00:11:48 00:00:39 00:39:51 00:00:24 00:21:07
11 Hayley Partridge 2001 AUS 31 01:14:29 00:12:45 00:00:39 00:46:20 00:00:28 00:14:14
12 Brooke Mccullough 2002 AUS 40 01:14:48 00:11:51 00:00:36 00:38:35 00:00:31 00:23:13
13 Chloe Mclennan 2002 AUS 29 01:15:01 00:12:29 00:00:39 00:41:05 00:00:25 00:20:21
14 Ella Wooldridge 2002 AUS 34 01:15:49 00:12:51 00:00:45 00:40:40 00:00:28 00:21:03
15 Herlene Natasha Yu 2002 SGP 44 01:15:49 00:12:17 00:00:41 00:39:52 00:00:30 00:22:27
16 Karolina Czajkowski 2001 AUS 23 01:16:08 00:12:12 00:00:39 00:40:38 00:00:31 00:22:06
17 Noya Oporto 2002 NZL 26 01:16:16 00:12:50 00:00:38 00:41:31 00:00:25 00:20:50
18 Hannah Moloney 2002 AUS 36 01:17:10 00:13:07 00:00:36 00:43:54 00:00:25 00:19:07
19 Emma Simpson 2001 AUS 22 01:17:19 00:11:52 00:00:45 00:41:51 00:00:26 00:22:23
20 Keely Whittaker 2001 AUS 41 01:17:45 00:12:47 00:00:40 00:43:00 00:00:30 00:20:46
21 Olivia Cummings 2002 NZL 24 01:20:31 00:11:47 00:00:35 00:47:54 00:00:43 00:19:31
22 Annabelle Harris 2001 AUS 42 01:20:37 00:13:18 00:00:55 00:45:49 00:00:27 00:20:07
23 Charli Herbert 2001 NZL 39 01:21:44 00:14:39 00:00:42 00:41:50 00:00:31 00:24:00
24 Hannah Howell 2001 NZL 25 01:24:07 00:12:26 00:00:41 00:45:41 00:00:31 00:24:46
Program notes:

Technical Delegate: Lyndell Murray/AUS.
Head Referees: Gail Hussey/NZL, Kelly Bennett-Allen/AUS. Competition Jury: Lyndell Murray/AUS, Terry Sheldrake/NZL, Graham Perks/NZL.
Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20 km (4 laps), Run 5 km (3 laps)
Water Temperature 18ºC. Air Temperature 13.7ºC. Wetsuits allowed.