Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Nanami Nakayama 2000 JPN 1 01:05:34 00:10:35 00:01:20 00:34:08 00:00:41 00:18:48
2 Miyu Sakai 1999 JPN 5 01:06:27 00:10:41 00:01:18 00:34:06 00:00:39 00:19:40
3 Sarika Nakayama 2000 JPN 2 01:06:30 00:10:28 00:01:26 00:34:12 00:00:40 00:19:42
4 Bailee Brown 2000 HKG 3 01:07:24 00:10:41 00:01:16 00:34:07 00:00:43 00:20:35
5 Mio Nagashima 2000 JPN 19 01:08:45 00:10:44 00:01:27 00:35:52 00:00:43 00:19:58
6 Solji Om 2000 KOR 6 01:08:54 00:10:55 00:01:23 00:35:45 00:00:41 00:20:09
7 Jung Won Lee 2001 KOR 23 01:10:12 00:10:53 00:01:24 00:35:45 00:00:54 00:21:14
8 Wing To Cho 2001 HKG 25 01:10:59 00:10:52 00:01:27 00:35:43 00:00:47 00:22:08
9 Ho Yan Lo 2002 HKG 26 01:11:44 00:10:45 00:01:32 00:35:53 00:00:48 00:22:42
10 Phoebe Kee 2000 SGP 18 01:12:47 00:12:15 00:01:23 00:38:10 00:00:47 00:20:09
11 Nadezhda Bekmaganbetova 2000 KAZ 12 01:13:10 00:00:00 00:00:00 00:38:55 00:00:46 00:20:30
12 Hiu Yee Chan 2002 HKG 10 01:14:27 00:12:10 00:01:28 00:39:04 00:00:43 00:21:00
13 Ashraf Kamalova 2001 KAZ 27 01:14:51 00:11:33 00:01:25 00:38:53 00:00:45 00:22:15
14 Louisa Marie Middleditch 2000 SGP 7 01:15:24 00:12:41 00:01:31 00:38:37 00:00:56 00:21:38
15 Hui-Ming Chaung 2000 TPE 21 01:15:43 00:11:01 00:01:32 00:39:29 00:00:52 00:22:47
16 Chia Yu Liu 2002 TPE 14 01:17:42 00:10:34 00:01:32 00:39:42 00:00:51 00:25:02
17 En Hui Chen 2000 TPE 22 01:18:20 00:12:36 00:01:35 00:38:34 00:00:45 00:24:48
18 Mariam Shaban 2002 JOR 4 01:19:33 00:12:14 00:01:36 00:39:01 00:00:54 00:25:47
19 Thipsuda Kammee 2001 THA 15 01:19:48 00:10:41 00:01:35 00:39:41 00:00:45 00:27:04
20 Mayumi Shinozuka 2001 MAS 16 01:21:31 00:12:11 00:01:23 00:41:11 00:00:43 00:26:02
21 Jacqui Lamparero 1999 PHI 24 01:22:01 00:13:09 00:01:36 00:41:48 00:00:49 00:24:37
22 Andi Ameera Sayaka Cakravastia 2000 INA 20 01:23:39 00:13:06 00:01:43 00:41:45 00:00:54 00:26:08
23 Anuja Umesh Ugle 2001 IND 11 01:29:17 00:11:58 00:02:17 00:46:24 00:00:53 00:27:43
DNF Herlene Natasha Yu 2002 SGP 17 DNF 00:10:50 00:01:28 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Brian Selby/SGP. Head Referee: Cheah Choon Name/MAS. Competition Jury Brian Selby/SGP, Fenella Ng/HKG, Ki Woo Kyong/KOR
Distances: Swim 750m (1 lap), Bike 19.25 km (3 laps), Run 5 km (2 laps)
Water temperature 24ºC. Air Temperature 25.6ºC. Wetsuits not allowed.
Athlete #24 Cantarero/PHI served a 10 seconds penalty.during the run segment.