Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Natalie Van Coevorden 1992 AUS 41 01:59:43 00:19:45 00:02:30 00:58:58 00:00:52 00:37:38
2 Annabel Luxford 1982 AUS 53 02:00:01 00:19:45 00:02:37 00:58:52 00:00:55 00:37:52
3 Tamsyn Moana-Veale 1993 AUS 43 02:00:12 00:19:49 00:02:29 00:58:56 00:00:54 00:38:04
4 Elise Salt 1995 NZL 63 02:00:50 00:19:16 00:03:02 00:58:57 00:00:52 00:38:43
5 Maddie Dillon 1993 NZL 52 02:01:49 00:19:46 00:02:33 00:58:58 00:00:58 00:39:34
6 Kira Hedgeland 1998 AUS 61 02:02:20 00:19:47 00:02:30 00:58:58 00:00:55 00:40:10
7 Lotte Wilms 1984 NED 50 02:02:57 00:19:19 00:03:02 00:58:57 00:01:02 00:40:37
8 Annabel White 1998 AUS 65 02:03:27 00:19:46 00:02:31 00:58:59 00:00:52 00:41:19
9 Anel Radford 1978 RSA 44 02:04:04 00:19:22 00:03:01 00:58:53 00:00:56 00:41:52
10 Anneke Jenkins 1989 NZL 46 02:05:48 00:20:01 00:02:23 01:02:25 00:01:00 00:39:59
11 Sophie Linn 1995 AUS 66 02:06:07 00:21:10 00:03:02 01:03:21 00:00:56 00:37:38
12 Grace Thek 1991 AUS 54 02:07:09 00:21:36 00:02:46 01:03:13 00:00:57 00:38:37
13 Sophie Malowiecki 1997 AUS 64 02:07:21 00:20:25 00:02:37 01:03:44 00:01:03 00:39:32
14 Ashleigh Williams 1994 NZL 48 02:08:29 00:21:38 00:02:37 01:03:20 00:01:00 00:39:54
15 Amber Pate 1995 AUS 67 02:09:13 00:19:50 00:03:02 01:01:56 00:01:20 00:43:05
16 Grace Musgrove 1992 AUS 47 02:09:29 00:20:04 00:03:02 01:03:43 00:01:02 00:41:38
17 Brittany Dutton 1997 AUS 62 02:10:03 00:20:05 00:03:01 01:03:37 00:01:10 00:42:10
18 Hailey Mason 1998 AUS 70 02:10:36 00:21:25 00:03:02 01:03:06 00:01:06 00:41:57
19 Tatiana Marinho 1989 BRA 45 02:11:37 00:20:02 00:03:02 01:03:45 00:01:05 00:43:43
20 Holly Khan 1986 AUS 49 02:16:06 00:26:11 00:03:02 01:02:58 00:01:03 00:42:52
21 Sarah Short 1995 AUS 69 02:17:58 00:24:08 00:03:01 01:05:02 00:01:08 00:44:39
DNF Courtney Gilfillan 1989 AUS 51 DNF 00:21:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Katinka Von Elsner-Wellsteed 1998 AUS 68 DNF 00:22:59 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Amelie Kretz 1993 CAN 42 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Georgina Workman/NZL. Head Referee: Andrew McGuire/AUS. Competition Jury: Georgina Workman/NZL. Kane Olser/AUS, David Ferrer/AUS.
Distances: Swim 1500 m (2 laps); Bike 40 km (3 laps); Run 10 km (2 laps).
Water Temperature: 18.3ºC, Air Temperature: 15.6ºC. Wetsuits allowed.