Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Yuichi Hosoda 1984 JPN 2 00:55:15 00:09:15 00:00:31 00:29:02 00:00:30 00:15:59
2 Takumi Hojo 1996 JPN 5 00:55:27 00:09:14 00:00:31 00:29:05 00:00:27 00:16:12
3 Jumpei Furuya 1991 JPN 1 00:55:36 00:09:10 00:00:31 00:29:05 00:00:30 00:16:22
4 Makoto Odakura 1993 JPN 3 00:55:41 00:09:08 00:00:30 00:29:11 00:00:34 00:16:20
5 Ren Sato 1995 JPN 4 00:55:46 00:09:13 00:00:30 00:29:09 00:00:32 00:16:24
6 Kenji Nener 1993 ITU 10 00:55:58 00:09:14 00:00:31 00:29:02 00:00:30 00:16:44
7 Ji Hwan Kim 1990 KOR 9 00:56:02 00:09:11 00:00:29 00:29:10 00:00:31 00:16:44
8 Koki Yamamoto 1996 JPN 11 00:56:06 00:09:09 00:00:31 00:29:10 00:00:30 00:16:48
9 Ryousuke Maeda 1995 JPN 6 00:56:11 00:09:12 00:00:30 00:29:04 00:00:32 00:16:55
10 Kyotaro Yoshikawa 2000 JPN 40 00:56:32 00:09:10 00:00:31 00:29:10 00:00:32 00:17:11
11 Mitsuho Mochizuki 2000 JPN 34 00:56:41 00:09:05 00:00:31 00:29:13 00:00:31 00:17:22
12 Yuki Abe 1993 JPN 17 00:57:08 00:09:24 00:00:32 00:28:52 00:00:33 00:17:48
13 Aoba Yasumatsu 1997 JPN 15 00:57:13 00:09:38 00:00:31 00:30:42 00:00:34 00:15:50
14 Jason Tai Long Ng 2000 HKG 16 00:57:25 00:09:14 00:00:32 00:29:05 00:00:30 00:18:05
15 Ryotaro Otani 1990 JPN 12 00:57:31 00:09:42 00:00:34 00:30:37 00:00:34 00:16:04
16 Ji Hong Lee 1992 KOR 33 00:57:41 00:09:19 00:00:34 00:31:00 00:00:34 00:16:16
17 Ayan Beisenbayev 1996 KAZ 23 00:57:48 00:09:28 00:00:33 00:30:46 00:00:34 00:16:29
18 Brady Goodyear 1996 AUS 22 00:58:02 00:09:18 00:00:33 00:30:09 00:00:42 00:17:23
19 Meirlan Iskakov 1997 KAZ 18 00:58:06 00:09:28 00:00:30 00:30:52 00:00:35 00:16:43
20 Genta Uchida 1997 JPN 7 00:58:07 00:09:20 00:00:32 00:31:00 00:00:36 00:16:41
21 Seung Jun Lee 1995 KOR 29 00:58:09 00:09:39 00:00:33 00:30:37 00:00:33 00:16:50
22 Christian Wilson 1996 AUS 26 00:58:30 00:09:29 00:00:31 00:30:48 00:00:33 00:17:12
23 Takaya Sukizaki 1994 JPN 35 00:58:30 00:09:35 00:00:33 00:30:43 00:00:35 00:17:05
24 Kwang Hoon Lee 1995 KOR 25 00:58:31 00:09:15 00:00:31 00:31:06 00:00:33 00:17:07
25 Kurt Wesley 1997 AUS 8 00:58:37 00:09:35 00:00:30 00:30:40 00:00:29 00:17:25
26 Temirlan Temirov 1996 KAZ 14 00:58:46 00:09:16 00:00:31 00:31:07 00:00:34 00:17:19
27 Cheung Sing Nicholas Tsang 2000 HKG 32 00:58:52 00:09:20 00:00:33 00:31:02 00:00:34 00:17:25
28 Semen Pivovarov 1997 KAZ 27 00:59:09 00:09:19 00:00:33 00:30:58 00:00:38 00:17:43
29 Gyuhyung Lee 1997 KOR 60 00:59:23 00:09:18 00:00:35 00:31:00 00:00:36 00:17:55
30 Teppei Tokuyama 2002 JPN 41 00:59:32 00:09:38 00:00:32 00:30:39 00:00:32 00:18:13
31 Kwangjun Pak 1999 KOR 36 00:59:33 00:09:38 00:00:30 00:30:38 00:00:32 00:18:17
32 Jung Ki Kim 1995 KOR 20 00:59:33 00:09:39 00:00:33 00:30:35 00:00:31 00:18:17
33 Wan Hyuk Kim 1996 KOR 63 00:59:48 00:09:41 00:00:34 00:30:35 00:00:35 00:18:25
34 Cheng Tai Wu 1993 TPE 39 00:59:51 00:09:40 00:00:33 00:30:42 00:00:34 00:18:23
35 Yuuki Oketani 1988 JPN 19 00:59:52 00:09:26 00:00:31 00:30:54 00:00:39 00:18:24
36 Chang Yon Lee 1987 KOR 72 01:00:09 00:09:19 00:00:34 00:31:01 00:00:36 00:18:40
37 Connor Whiteley 1999 AUS 43 01:00:13 00:09:34 00:00:30 00:30:49 00:00:30 00:18:51
38 Seung Hun Seo 1993 KOR 30 01:00:14 00:09:12 00:00:32 00:31:04 00:00:37 00:18:51
39 Hwa Mok Jang 1989 KOR 46 01:00:27 00:09:20 00:00:35 00:30:54 00:00:34 00:19:06
40 Heechang Kang 1998 KOR 59 01:00:33 00:09:53 00:00:33 00:32:02 00:00:29 00:17:39
41 Yuki Umeda 1985 JPN 21 01:00:38 00:09:55 00:00:34 00:31:58 00:00:36 00:17:37
42 Joji Nitta 1994 JPN 51 01:00:48 00:09:20 00:00:34 00:31:03 00:00:31 00:19:22
43 Younghoon Choi 1994 KOR 65 01:00:52 00:09:59 00:00:31 00:31:54 00:00:40 00:17:50
44 Chan Uk Park 1999 KOR 50 01:00:54 00:09:14 00:00:34 00:32:41 00:00:36 00:17:50
45 Sehun Ko 1996 KOR 64 01:01:04 00:09:39 00:00:36 00:32:13 00:00:34 00:18:04
46 Liam Mccoach 1998 AUS 24 01:01:09 00:09:17 00:00:33 00:34:27 00:00:40 00:16:13
47 Alexandr Avtushko 1989 KAZ 45 01:01:56 00:09:42 00:00:34 00:32:13 00:00:40 00:18:49
48 Jaehyeon Jo 1999 KOR 54 01:01:57 00:09:10 00:00:33 00:32:49 00:00:33 00:18:54
49 Song Hyeon Lee 1993 KOR 73 01:02:05 00:09:21 00:00:32 00:32:41 00:00:34 00:18:59
50 Sabyrzhan Kosak 1994 KAZ 55 01:02:08 00:10:52 00:00:31 00:32:53 00:00:33 00:17:21
51 Gwangmin Seo 1994 KOR 67 01:02:17 00:09:44 00:00:34 00:32:15 00:00:35 00:19:11
52 Philip Sato 2000 HKG 53 01:02:32 00:09:43 00:00:30 00:32:20 00:00:34 00:19:26
53 Hyoun Woong Jung 1994 KOR 70 01:02:37 00:09:31 00:00:36 00:32:26 00:00:41 00:19:25
54 Dae Ho Kim 1994 KOR 66 01:02:44 00:09:41 00:00:35 00:32:20 00:00:34 00:19:37
55 Su Hyeon Kim 1997 KOR 62 01:03:20 00:09:55 00:00:32 00:32:04 00:00:34 00:20:17
56 Soon Ho Kwon 1999 KOR 56 01:03:42 00:09:11 00:00:46 00:32:41 00:00:57 00:20:10
57 Jeonghyeon Kim 1998 KOR 58 01:04:25 00:09:42 00:00:31 00:32:18 00:00:33 00:21:22
58 Min Tae Kim 1999 KOR 57 01:04:33 00:09:52 00:00:39 00:33:46 00:00:34 00:19:43
DNF Gyuseo Choi 1994 KOR 68 DNF 00:09:32 00:00:33 00:30:41 00:00:48 00:00:00
DNF Jung Been Park 1997 KOR 61 DNF 00:09:47 00:00:39 00:33:53 00:00:38 00:00:00
DNF Jongyul Lim 1996 KOR 42 DNF 00:09:41 00:00:35 00:32:14 00:00:34 00:00:00
DNF Firas Al-Hmood 1992 JOR 49 DNF 00:11:17 00:00:37 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Eun Sung Lee 1994 KOR 71 DNF 00:09:44 00:00:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jun Hyung Lee 1990 KOR 44 DNF 00:09:42 00:00:34 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Dae Yeong Lee 1994 KOR 69 DNF 00:09:43 00:00:34 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jae Hun Choi 1988 KOR 38 DNF 00:09:13 00:00:33 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Yu Hang Kok 1996 HKG 31 DNF 00:09:40 00:00:32 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Woo Sik Jeong 1998 KOR 37 DNF 00:09:18 00:00:32 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Bradley Cullen 1999 NZL 28 DNF 00:09:10 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Kurt Fryer 1998 AUS 47 DNF 00:09:15 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Hideo Watanabe/JPN. Head Referee: Dong Chai Lee/KOR.
Competition Jury: Hideo Watanabe/JPN, Ki Woo Kyong/KOR, Yuriy Solovyev/KAZ.
Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20 km (4 laps), Run 5 km (2 laps)
Water temperature 26⁰C. Air temperature 22⁰C. Wetsuits not allowed.