Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Alison Mackenzie 1984 GBR 1218 02:04:44 00:21:53 00:01:42 01:01:36 00:01:04 00:38:28
2 Jazmin Rogers 1985 GBR 1221 02:07:37 00:20:56 00:01:36 01:04:33 00:01:00 00:39:31
3 Rebecca Goodwin 1986 GBR 1214 02:09:33 00:23:11 00:01:40 01:03:27 00:00:53 00:40:19
4 Michelle Carson 1985 GBR 1211 02:09:38 00:24:10 00:01:51 01:02:50 00:01:28 00:39:16
5 Inga Aukselyte 1985 LTU 1224 02:10:07 00:23:06 00:01:46 01:03:28 00:01:04 00:40:41
6 Camilla King 1985 GBR 1217 02:10:54 00:22:12 00:01:35 01:02:29 00:01:06 00:43:31
7 Natalie Stevenson 1984 GBR 1222 02:13:00 00:23:48 00:01:47 01:06:08 00:01:13 00:40:03
8 Katie Greenwood 1984 GBR 1215 02:15:27 00:23:16 00:01:39 01:05:57 00:01:02 00:43:30
9 Sirlet Viilas 1988 EST 1207 02:16:33 00:21:30 00:01:39 01:06:42 00:01:03 00:45:37
10 Katie Carter 1986 GBR 1212 02:16:43 00:22:27 00:01:53 01:10:14 00:01:11 00:40:54
11 Dotty Bouck-Standen 1988 GBR 1209 02:16:56 00:24:08 00:01:49 01:06:31 00:01:07 00:43:19
12 Jasmin George 1988 GBR 1213 02:18:54 00:22:11 00:01:37 01:10:16 00:01:09 00:43:39
13 Tylisha Preston 1987 GBR 1220 02:19:39 00:21:51 00:01:45 01:09:34 00:01:00 00:45:28
14 Imogen Harvey 1984 GBR 1216 02:20:36 00:25:42 00:01:52 01:07:40 00:01:24 00:43:56
15 Anais Lacave 1987 FRA 1208 02:21:11 00:24:56 00:01:45 01:09:25 00:01:08 00:43:56
16 Sabine Treffner 1986 AUT 1227 02:21:35 00:24:57 00:01:45 01:09:12 00:01:06 00:44:33
17 Eeva Avik 1988 EST 1201 02:23:05 00:21:29 00:02:10 01:11:29 00:01:36 00:46:18
18 Nele Sumberg 1984 EST 1205 02:23:48 00:22:50 00:02:04 01:11:46 00:01:26 00:45:40
19 Riin Buddell 1988 EST 1202 02:24:09 00:25:13 00:02:08 01:10:17 00:01:46 00:44:42
20 Véronique Waelkens 1985 BEL 1228 02:24:56 00:23:15 00:02:05 01:12:21 00:01:21 00:45:53
21 Laura Brown 1986 GBR 1210 02:25:01 00:23:32 00:02:00 01:07:02 00:01:12 00:51:13
22 Anneli Lind 1986 EST 1203 02:25:24 00:27:37 00:02:17 01:07:28 00:01:23 00:46:37
23 Laurena Holleran 1984 IRL 1223 02:27:06 00:26:17 00:01:51 01:10:52 00:01:19 00:46:46
24 Anna Marshall 1986 GBR 1219 02:29:03 00:25:19 00:02:07 01:17:24 00:01:07 00:43:04
25 Tea Podrecca 1985 SLO 1226 02:32:58 00:24:11 00:02:03 01:19:07 00:01:01 00:46:32
26 Sigrid Tuisk 1987 EST 1206 02:34:39 00:25:26 00:02:24 01:19:08 00:01:21 00:46:17
27 Anneli Ratassepp 1985 EST 1204 02:35:45 00:29:24 00:02:08 01:13:57 00:01:35 00:48:38
28 Linsdey Zammit 1985 MLT 1225 02:47:14 00:27:23 00:02:10 01:24:27 00:02:13 00:50:59
Program notes:

Technical Delegate: Eero Raudsepp/EST. Head Referee: Duncan Hough/GBR. Competition Jury: Eero Raudsepp/EST, Renato Bertrandi/ITA, Margus Lepik/EST.
Distances: Swim: 1500m (point to point) Bike: 40km (2 laps) Run: 10km (1 lap).
Water temperature 23.5ºC,  Air temperature 20.4ºC. Wetsuits forbidden.