Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Carlotta Missaglia 1999 ITA 11 00:59:27 00:10:40 00:00:39 00:28:52 00:00:26 00:18:50
2 Lena Baumgartner 2001 AUT 8 00:59:43 00:10:37 00:00:37 00:29:03 00:00:25 00:19:01
3 Hollie Elliott 1999 GBR 21 00:59:46 00:10:36 00:00:41 00:28:59 00:00:24 00:19:06
4 Erica Byram 1999 GBR 22 00:59:59 00:10:42 00:00:40 00:28:55 00:00:30 00:19:12
5 Marta Sikora 2000 POL 36 01:00:03 00:10:35 00:00:41 00:28:58 00:00:27 00:19:22
6 Heidi Juránková 2002 CZE 17 01:00:06 00:11:12 00:00:39 00:29:35 00:00:27 00:18:13
7 Francesca Crestani 2000 ITA 58 01:00:09 00:10:39 00:00:37 00:28:57 00:00:25 00:19:31
8 Tjasa Vrtacic 2000 SLO 2 01:00:10 00:10:40 00:00:37 00:28:56 00:00:23 00:19:34
9 Julia Sanecka 2001 POL 19 01:00:13 00:10:32 00:00:37 00:29:06 00:00:25 00:19:33
10 Marine Vetillard 1999 FRA 44 01:00:16 00:11:10 00:00:43 00:29:43 00:00:24 00:18:16
11 Chiara Magrini 1999 ITA 53 01:00:20 00:10:05 00:00:41 00:29:26 00:00:26 00:19:42
12 Zuzana Michalickova 2002 SVK 14 01:00:22 00:10:36 00:00:44 00:28:56 00:00:27 00:19:39
13 Laura Swannet 1999 BEL 5 01:00:25 00:11:12 00:00:44 00:29:38 00:00:28 00:18:23
14 Chiara Lobba 2001 ITA 35 01:00:28 00:11:05 00:00:41 00:29:43 00:00:31 00:18:28
15 Bianca Seregni 2000 ITA 15 01:00:29 00:10:03 00:00:42 00:30:42 00:00:32 00:18:30
16 Sára Molnár 1999 HUN 16 01:00:36 00:11:13 00:00:42 00:29:28 00:00:25 00:18:48
17 Kinga Bóna 2002 HUN 10 01:00:42 00:11:15 00:00:42 00:29:27 00:00:27 00:18:51
18 Carlotta Bonacina 1999 ITA 37 01:01:11 00:11:08 00:00:38 00:29:41 00:00:33 00:19:11
19 Katharina Nowak 2002 AUT 54 01:01:20 00:11:10 00:00:39 00:29:35 00:00:28 00:19:28
20 Fulvia Caterini 1999 ITA 30 01:01:30 00:10:59 00:00:40 00:29:49 00:00:35 00:19:27
21 Bianca Barbesino 2000 ITA 33 01:01:34 00:10:54 00:00:43 00:29:50 00:00:27 00:19:40
22 Anna Kovács 2002 HUN 46 01:01:35 00:11:03 00:00:42 00:29:36 00:00:32 00:19:42
23 Lydia Drahovska 1999 SVK 45 01:01:40 00:10:40 00:00:41 00:28:53 00:00:26 00:21:00
24 Pia Totschnig 2000 AUT 6 01:01:49 00:11:12 00:00:35 00:29:40 00:00:33 00:19:49
25 Lili Mátyus 1999 HUN 3 01:01:53 00:10:39 00:00:41 00:30:00 00:00:27 00:20:06
26 Klaudia Petters 1999 POL 41 01:01:56 00:11:09 00:00:41 00:29:36 00:00:29 00:20:01
27 Katja Hočevar 1999 SLO 42 01:02:01 00:11:07 00:00:39 00:29:39 00:00:27 00:20:09
28 Alja Marič 1999 SLO 47 01:02:02 00:11:16 00:00:41 00:29:26 00:00:26 00:20:13
29 Lucie Kucerova 2001 CZE 39 01:02:03 00:11:14 00:00:39 00:29:32 00:00:28 00:20:10
30 Bernadett Józsa 2002 HUN 25 01:02:12 00:11:02 00:00:38 00:29:45 00:00:28 00:20:19
31 Marjolaine Pierre 1999 FRA 56 01:02:16 00:11:13 00:00:41 00:29:35 00:00:27 00:20:20
32 Tünde Bukovszki 2000 HUN 9 01:02:21 00:10:34 00:00:39 00:29:05 00:00:28 00:21:35
33 Delfina Orlandini 2002 ARG 55 01:02:25 00:11:03 00:00:43 00:29:38 00:00:28 00:20:33
34 Stefanie Walter 2000 GER 34 01:02:49 00:10:54 00:00:42 00:29:46 00:00:29 00:20:58
35 Til Ocvirk 2002 CRO 26 01:02:50 00:10:37 00:00:42 00:28:51 00:00:24 00:22:16
36 Olivia Keiser 1999 SUI 7 01:03:04 00:11:27 00:00:40 00:31:11 00:00:29 00:19:17
37 Anna Tóth 2001 HUN 28 01:03:17 00:10:44 00:00:43 00:29:54 00:00:25 00:21:31
38 Margareta Bicanova 2001 SVK 43 01:03:44 00:10:38 00:00:45 00:30:11 00:00:28 00:21:42
39 Tereza Svobodova 2000 CZE 12 01:04:12 00:11:25 00:00:39 00:32:29 00:00:30 00:19:09
40 Ivana Granosa 2000 CRO 27 01:04:18 00:10:55 00:00:39 00:29:48 00:00:27 00:22:29
41 Petra Koceic 2002 CRO 32 01:04:26 00:11:05 00:00:45 00:29:35 00:00:30 00:22:31
42 Aleksandra Reks 2000 POL 48 01:07:00 00:10:35 00:00:44 00:33:11 00:00:28 00:22:02
43 Paola Horvat 2000 CRO 20 01:07:27 00:10:49 00:00:42 00:33:02 00:00:29 00:22:25
44 Maria Aimilia Kazamarioti 2001 GRE 40 01:08:11 00:11:14 00:00:45 00:32:32 00:00:29 00:23:11
45 Šárka Půstová 2002 CZE 51 01:09:08 00:11:16 00:00:44 00:32:30 00:00:26 00:24:12
46 Neža Pogačar 2001 SLO 52 01:09:48 00:11:01 00:00:43 00:32:51 00:00:31 00:24:42
LAP Anja Davidovic 2001 SRB 24 LAP 00:12:40 00:00:55 00:32:58 00:00:00 00:00:00
LAP Alba Alvarez Manchado 2001 ESP 60 LAP 00:10:46 00:00:41 00:35:06 00:00:00 00:00:00
DNF Zara Baković 2001 CRO 31 DNF 00:11:09 00:00:45 00:32:37 00:00:27 00:00:00
DNF Adrienn Hangya 2001 HUN 57 DNF 00:11:03 00:00:41 00:34:49 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Dora Rozsa/HUN. Head Referee: Oliver Laaber/AUT. Competition Jury Eugen Kraus/LUX, Dorijan Pavliša/CRO, Dora Rozsa/HUN.
Distances: Swim 746 m (1 lap), Bike 18.5 km (4 laps), Run 5 km (3 laps).
Water temperature 24.2ºC. Air temperature 27ºC. Wetsuits not allowed.