Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Beatrice Mallozzi 2000 ITA 7 01:01:37 00:12:14 00:00:48 00:31:50 00:00:16 00:16:29
2 Iria Rodriguez 1999 ESP 3 01:02:18 00:11:55 00:01:00 00:31:59 00:00:16 00:17:09
3 Raz Poradosu 1999 ISR 8 01:02:20 00:11:59 00:01:02 00:31:52 00:00:15 00:17:12
4 Carlotta Missaglia 1999 ITA 2 01:02:28 00:12:36 00:00:53 00:32:24 00:00:16 00:16:19
5 Laura Duran Morote 2000 ESP 5 01:03:02 00:12:28 00:01:00 00:32:26 00:00:17 00:16:50
6 Inés Castaño García 1999 ESP 18 01:03:23 00:12:46 00:00:54 00:32:13 00:00:16 00:17:15
7 Elise Tahay 2002 BEL 23 01:03:31 00:12:52 00:00:55 00:32:08 00:00:15 00:17:21
8 Claudia Perez Pay 1999 ESP 26 01:03:55 00:11:49 00:01:02 00:33:06 00:00:17 00:17:42
9 Ronnie Zawlik 2000 ISR 19 01:04:22 00:12:43 00:00:58 00:32:11 00:00:15 00:18:14
10 Quinty Schoens 1999 NED 1 01:04:37 00:12:48 00:00:55 00:32:14 00:00:17 00:18:24
11 Fanni Soós 1999 HUN 4 01:04:56 00:12:42 00:01:12 00:33:24 00:00:16 00:17:22
12 Esther Gomez Gonzalez 2000 ESP 10 01:05:33 00:12:24 00:00:58 00:32:30 00:00:15 00:19:27
13 Noga Gottlieb 2000 ISR 20 01:05:40 00:12:56 00:00:56 00:33:27 00:00:15 00:18:06
14 Anna Carrión I Barea 2000 ESP 11 01:05:40 00:12:26 00:01:06 00:33:49 00:00:17 00:18:02
15 Paula Maria Oliver Vives 2000 ESP 29 01:06:19 00:12:23 00:01:18 00:32:13 00:00:17 00:20:08
16 Lia Federbusch 1999 ISR 12 01:06:30 00:12:51 00:00:57 00:34:20 00:00:16 00:18:05
17 Ana Guzmán Martínez 2000 ESP 6 01:06:34 00:13:07 00:00:57 00:34:45 00:00:15 00:17:30
18 Judit Ibarra Cazorla 2002 ESP 25 01:06:34 00:12:25 00:01:12 00:34:33 00:00:15 00:18:09
19 Sofía Aparicio Latorre 2001 ESP 17 01:07:50 00:12:47 00:00:58 00:35:05 00:00:16 00:18:44
20 Natalia Hidalgo Martínez 2001 ESP 16 01:08:25 00:12:55 00:00:56 00:34:59 00:00:17 00:19:18
21 Laura Rodríguez Salinas 1999 ESP 28 01:09:11 00:12:54 00:01:16 00:35:34 00:00:17 00:19:10
22 Angela Ojeda Tebar 2000 ESP 27 01:09:26 00:12:56 00:01:01 00:34:55 00:00:16 00:20:19
23 María José Sánchez Lebrato 2000 ESP 24 01:09:54 00:12:54 00:01:18 00:35:08 00:00:10 00:20:25
24 María Del Rocío López Sánchez 2000 ESP 22 01:11:01 00:12:19 00:00:55 00:36:55 00:00:15 00:20:37
25 Andrea López Ramentol 2001 ESP 14 01:11:31 00:12:58 00:01:16 00:35:30 00:00:14 00:21:33
26 Ophir Cheshin 1999 ISR 15 01:11:37 00:14:38 00:01:26 00:35:52 00:00:15 00:19:26
Program notes:

Technical Delegate: Tom Roberts/GBR. Head Referee: Vicente Sanchez/ESP. Competition Jury: Tom Roberts/GBR, Eugene Kraus/LUX, Jorge Garcia/ESP. Distances: Swim 750m (1 lap), Bike 20.2km (4 laps), Run 4.564 km (2 laps). Water temperature 14.9ºC. Air Temperature 14.4ºC. Wetsuits allowed.
Athlete #24 Sanchez lebrato/ESP served a 10 seconds penalty during the run segment.