Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Ski
1 Pavel Andreev 1983 RUS 20 01:24:43 00:32:58 00:00:31 00:26:52 00:00:37 00:23:47
2 Dmitriy Bregeda 1987 RUS 23 01:25:32 00:32:11 00:00:34 00:27:52 00:00:51 00:24:05
3 Marek Rauchfuss 1990 CZE 22 01:26:12 00:32:34 00:00:40 00:27:06 00:01:05 00:24:49
4 Evgenii Uliashev 1988 RUS 38 01:26:33 00:31:25 00:00:47 00:29:51 00:01:05 00:23:27
5 Daniel Antonioli 1982 ITA 24 01:26:43 00:32:00 00:00:37 00:28:41 00:00:55 00:24:31
6 Evgeny Kirillov 1983 RUS 27 01:28:09 00:33:19 00:00:36 00:28:36 00:00:50 00:24:50
7 Viorel Palici 1989 ROU 29 01:28:21 00:33:18 00:00:42 00:29:37 00:01:01 00:23:45
8 Pavel Yakimov 1992 RUS 21 01:28:35 00:33:14 00:00:39 00:28:39 00:00:44 00:25:21
9 Franco Pesavento 1997 ITA 48 01:29:23 00:31:21 00:00:39 00:31:09 00:00:56 00:25:20
10 Oivind Bjerkseth 1988 NOR 28 01:30:15 00:34:31 00:00:50 00:28:09 00:01:02 00:25:46
11 Giuseppe Lamastra 1984 ITA 25 01:30:25 00:34:36 00:00:44 00:27:46 00:00:57 00:26:25
12 Aleksandr Vasilev 1998 RUS 44 01:32:05 00:35:15 00:00:45 00:29:13 00:00:59 00:25:55
13 Alessandro Saravalle 1996 ITA 43 01:32:12 00:37:11 00:00:50 00:27:07 00:01:10 00:25:55
14 Robert Gehbauer 1987 AUT 32 01:32:33 00:34:25 00:00:53 00:27:47 00:01:22 00:28:09
15 Kirill Tarakanov 1996 RUS 42 01:32:40 00:33:22 00:00:43 00:30:50 00:00:55 00:26:53
16 Kristian Monsen 1977 NOR 26 01:33:13 00:33:39 00:00:48 00:30:47 00:01:13 00:26:47
17 Pello Osoro 1992 ESP 37 01:33:20 00:35:08 00:00:49 00:29:40 00:01:16 00:26:29
18 Evgenii Evgrafov 1998 RUS 49 01:33:52 00:36:02 00:00:43 00:27:35 00:01:22 00:28:10
19 Ivan Zalavtsev 1998 RUS 46 01:34:56 00:35:31 00:00:36 00:30:31 00:00:51 00:27:29
20 Eirik Bruland 1995 NOR 30 01:35:54 00:37:11 00:01:00 00:28:23 00:01:52 00:27:29
21 Kirill Drozdov 1999 RUS 47 01:35:57 00:35:09 00:00:44 00:33:06 00:00:53 00:26:06
22 Pavel Jindra 1978 CZE 66 01:36:04 00:36:13 00:00:47 00:30:08 00:01:18 00:27:40
23 Andrei Dobdin 1985 RUS 34 01:36:17 00:36:32 00:00:39 00:31:12 00:00:59 00:26:57
24 Christoph Schlagbauer 1989 AUT 35 01:37:10 00:32:57 00:00:45 00:31:57 00:01:30 00:30:03
25 Dmitrii Kuzin 1987 RUS 36 01:38:27 00:36:42 00:00:57 00:32:38 00:01:14 00:26:59
26 Anton Matrusov 1997 RUS 41 01:38:54 00:36:55 00:00:39 00:32:35 00:00:58 00:27:50
27 Mario Kosut 1999 SVK 45 01:39:45 00:36:24 00:00:45 00:34:34 00:01:02 00:27:01
28 Mattia De Paoli 1986 ITA 39 01:39:50 00:36:22 00:00:49 00:31:13 00:01:06 00:30:22
29 Tomas Kubek 1991 SVK 33 01:40:21 00:37:47 00:00:41 00:30:10 00:01:22 00:30:23
30 Jesús Alberto García Colas 1986 ESP 31 01:43:44 00:36:33 00:00:50 00:33:33 00:01:44 00:31:07
31 Thomas Meinicke 1999 NOR 50 01:44:00 00:34:26 00:01:01 00:38:17 00:01:14 00:29:04
32 Alex Rhodes 1988 GBR 40 01:48:17 00:36:23 00:00:49 00:32:18 00:01:29 00:37:20
Program notes:

Technical Delegate: Oliver Laarber/AUT
Athlete #32 Gehbauer/AUT served a 15 seconds penalty during the ski segment.
Athlete 36 Kuzin/RUS served 2 x 15 seconds penalty during the ski segment