Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Oscar Dart 2001 AUS 9 00:58:37 00:09:37 00:00:33 00:30:39 00:00:43 00:17:04
2 Luke Harvey 2000 AUS 40 00:58:53 00:10:15 00:00:29 00:30:41 00:00:45 00:16:42
3 Joshua Ferris 2001 AUS 4 00:59:08 00:09:57 00:00:34 00:31:09 00:00:44 00:16:42
4 Joel Wooldridge 2000 AUS 55 01:00:13 00:10:20 00:00:29 00:30:53 00:00:48 00:17:40
5 Elliot Roberts 2001 AUS 6 01:00:24 00:10:18 00:00:32 00:30:50 00:00:57 00:17:44
6 Alec Davison 2001 AUS 39 01:00:54 00:10:36 00:00:40 00:31:17 00:00:47 00:17:32
7 Lachlan Sosinski 2001 AUS 37 01:01:03 00:10:21 00:00:37 00:31:35 00:00:46 00:17:42
8 Lorcan Redmond 2000 AUS 1 01:01:21 00:10:07 00:00:34 00:32:11 00:00:43 00:17:43
9 Martin Kapr 2001 AUS 14 01:01:27 00:10:23 00:00:38 00:31:32 00:00:49 00:18:02
10 Toby Croudson 2000 AUS 56 01:01:43 00:09:48 00:00:34 00:31:40 00:00:45 00:18:54
11 Joe Begbie 2001 AUS 53 01:01:46 00:09:58 00:00:33 00:32:39 00:00:44 00:17:50
12 Adam White 2001 AUS 38 01:02:07 00:10:24 00:00:34 00:31:36 00:00:46 00:18:46
13 Declan Gillard-Martin 2001 AUS 16 01:02:19 00:10:03 00:00:26 00:31:14 00:01:08 00:19:26
14 Lleyton Wall 2002 AUS 22 01:03:36 00:09:52 00:00:40 00:31:12 00:00:51 00:20:59
15 Zeke Tinley 2000 AUS 36 01:04:15 00:11:10 00:00:30 00:32:58 00:00:46 00:18:49
16 Josh Wooldridge 2000 AUS 27 01:04:25 00:09:43 00:00:34 00:32:19 00:00:52 00:20:56
17 Daniel Paddison 2000 AUS 28 01:04:37 00:10:25 00:00:37 00:35:42 00:00:55 00:16:56
18 Declan Dooley 2002 AUS 45 01:05:08 00:11:02 00:00:37 00:34:00 00:00:43 00:18:44
19 William Blackaby 2000 AUS 29 01:06:00 00:10:22 00:00:40 00:34:38 00:00:46 00:19:32
20 Ethan Stretton 2002 AUS 42 01:06:41 00:10:19 00:00:28 00:33:51 00:00:49 00:21:11
21 Cody Salter 2002 AUS 31 01:07:17 00:11:12 00:00:46 00:35:11 00:00:46 00:19:22
22 Reece Harris 2000 AUS 30 01:07:41 00:10:11 00:00:40 00:33:46 00:00:53 00:22:09
23 Ernest Brown 2002 AUS 54 01:07:58 00:10:35 00:00:32 00:35:02 00:00:51 00:20:56
24 Elliott Murada 2002 AUS 41 01:08:11 00:11:05 00:00:38 00:35:26 00:00:54 00:20:06
25 Jack Grigg 2000 AUS 35 01:08:52 00:11:22 00:00:41 00:37:17 00:00:54 00:18:36
26 Oliver Cronin 2002 AUS 49 01:09:03 00:10:19 00:00:36 00:33:41 00:00:45 00:23:39
27 James Gold 2001 AUS 15 01:13:07 00:11:37 00:00:33 00:37:33 00:00:59 00:22:23
28 Thomas Hine 2002 AUS 24 01:13:19 00:11:48 00:00:44 00:37:32 00:00:51 00:22:22
29 Lachie Watson 2000 AUS 47 01:16:23 00:10:22 00:00:34 00:39:30 00:01:06 00:24:50
DNF Lachlan Hovius 2001 AUS 10 DNF 00:10:24 00:00:39 00:29:32 00:10:22 00:00:00
DNF Clea Ford 2002 AUS 17 DNF 00:12:23 00:01:00 00:40:32 00:02:18 00:00:00
DNF Samuel Tierney 2001 AUS 8 DNF 00:09:34 00:00:31 00:43:50 00:02:18 00:00:00
DNF Oscar Riley 2002 AUS 48 DNF 00:10:02 00:00:34 00:33:43 00:00:55 00:00:00
DNF Toby Linnegan 2002 AUS 46 DNF 00:11:42 00:00:42 00:35:58 00:00:46 00:00:00
DNF Aaron Passioura 2001 AUS 18 DNF 00:10:11 00:00:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Lachlan Jones 2000 AUS 44 DNF 00:09:26 00:00:37 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Full results.
These results are extracted from the 2019 Devonport OTU Sprint Triathlon Oceania Championships