Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Karolina Helga Horváth 2002 HUN 16 00:40:54 00:07:05 00:00:51 00:20:00 00:00:26 00:12:29
2 Angelica Prestia 2002 ITA 19 00:41:29 00:07:06 00:00:45 00:20:06 00:00:27 00:13:03
3 Elsa Pena Vicente 2003 ESP 1 00:41:31 00:07:09 00:00:44 00:20:05 00:00:23 00:13:09
4 Aviv Levi 2003 ISR 11 00:41:34 00:07:04 00:00:44 00:20:10 00:00:26 00:13:08
5 Zuzana Michalickova 2002 SVK 3 00:41:36 00:07:09 00:00:45 00:20:04 00:00:22 00:13:14
6 Luna De Bruin 2003 NED 4 00:41:59 00:07:24 00:00:42 00:20:29 00:00:26 00:12:57
7 Oryna Babych 2003 UKR 14 00:42:13 00:07:20 00:00:49 00:20:29 00:00:30 00:13:03
8 Eden Schiller 2002 GBR 18 00:42:14 00:07:02 00:00:51 00:20:04 00:00:25 00:13:50
9 Rebecca Beti 2002 SUI 2 00:42:17 00:07:26 00:00:42 00:20:27 00:00:25 00:13:15
10 Lisa Hufnagl 2002 AUT 25 00:42:49 00:07:11 00:00:46 00:20:39 00:00:28 00:13:42
11 Kajsa Sophie Grønberg Christensen 2004 DEN 26 00:43:30 00:07:03 00:00:48 00:20:49 00:00:29 00:14:20
12 Larissa Burtscher 2003 AUT 8 00:43:39 00:07:36 00:00:47 00:20:13 00:00:25 00:14:36
13 Rhune Vansteenkiste 2003 BEL 21 00:43:50 00:07:41 00:00:48 00:21:03 00:00:28 00:13:47
14 Fruzsina Dóra Kovács 2002 HUN 12 00:44:05 00:07:29 00:00:45 00:21:51 00:00:29 00:13:28
15 Adelaide Anna Badini Confalonieri 2004 ITA 6 00:44:11 00:07:19 00:00:48 00:21:27 00:00:26 00:14:09
16 Delia-Oana Dudau 2003 ROU 28 00:44:38 00:08:26 00:00:44 00:21:24 00:00:25 00:13:37
17 Heidi Juránková 2002 CZE 15 00:45:01 00:07:36 00:00:45 00:21:43 00:00:27 00:14:28
18 Anastasiia Terentieva 2003 UKR 24 00:45:39 00:07:52 00:00:47 00:21:57 00:00:25 00:14:35
19 Sara Magndal 2004 NOR 9 00:46:06 00:07:48 00:00:52 00:23:00 00:00:36 00:13:48
20 Ofri Goldman 2003 ISR 5 00:47:03 00:08:32 00:00:45 00:23:04 00:00:27 00:14:12
21 Mariana Carvalho 2002 POR 23 00:48:19 00:07:56 00:00:50 00:24:17 00:00:27 00:14:47
22 Neža Turšič 2004 SLO 27 00:48:40 00:07:31 00:00:44 00:24:08 00:00:35 00:15:40
23 Beatrice Vinciunaite 2003 LTU 17 00:49:13 00:09:32 00:00:49 00:23:07 00:00:35 00:15:08
24 Ileana Rosanda 2002 CRO 29 00:49:13 00:08:26 00:00:49 00:23:16 00:00:37 00:16:04
25 Nevra Başak Saatli 2004 TUR 7 00:49:58 00:08:25 00:00:53 00:24:12 00:00:28 00:15:57
26 Bojana Gjorgjieska 2002 MKD 22 00:50:53 00:09:32 00:00:48 00:23:10 00:00:25 00:16:56
DNS Mari Mai Ruus 2004 EST 10 DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Gyorgy Bodnar/HUN. Head referee John Petrides/GBR. Competition Jury: Gyorgy Bodnar/HUN, Herwig Grabner/AUT, Renato Bertrandi/ITA.
Distances: Swim 500 m (2 laps), Bike 12 km (3 laps), Run 3.33 km (1 lap)
Water Temperature: 22.9ºC. Air Temperature 26.1ºC. Wetsuits not allowed.