Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Tony Smoragiewicz 1994 USA 6 00:53:34 00:09:20 00:00:36 00:28:07 00:00:36 00:14:57
2 Jannik Schaufler 1997 GER 3 00:53:38 00:09:12 00:00:38 00:28:12 00:00:36 00:15:03
3 Charles Paquet 1997 CAN 2 00:53:46 00:09:06 00:00:35 00:28:15 00:00:44 00:15:09
4 Brock Hoel 2001 CAN 7 00:53:55 00:09:09 00:00:38 00:28:08 00:00:44 00:15:18
5 Lorcan Redmond 2000 AUS 20 00:54:09 00:09:15 00:00:37 00:28:04 00:00:44 00:15:31
6 Aiden Longcroft-Harris 1998 CAN 9 00:54:18 00:09:06 00:00:36 00:28:23 00:00:36 00:15:40
7 Jeremy Briand 1995 CAN 4 00:54:27 00:09:27 00:00:37 00:28:37 00:00:44 00:15:04
8 Darr Smith 1998 USA 12 00:54:32 00:09:08 00:00:38 00:28:10 00:00:43 00:15:56
9 Michael Arishita 1994 USA 24 00:54:46 00:09:32 00:00:35 00:28:41 00:00:35 00:15:25
10 Matheus Diniz 1990 BRA 25 00:54:46 00:09:18 00:00:37 00:28:10 00:00:38 00:16:06
11 Nathan Breen 1997 AUS 5 00:54:51 00:09:10 00:00:39 00:28:15 00:00:39 00:16:09
12 John Rasmussen 1991 CAN 21 00:54:55 00:09:13 00:00:41 00:28:02 00:00:45 00:16:17
13 Marc Dubrick 1994 USA 23 00:54:56 00:09:17 00:00:39 00:28:51 00:00:35 00:15:36
14 Clayton Hutchins 1995 USA 14 00:55:01 00:09:25 00:00:39 00:28:45 00:00:35 00:15:39
15 Liam Donnelly 1999 CAN 15 00:55:02 00:09:34 00:00:37 00:28:38 00:00:37 00:15:38
16 Martin Ulloa 1994 CHI 30 00:55:15 00:09:33 00:00:38 00:28:29 00:00:46 00:15:52
17 Alec Wilimovsky 1997 USA 27 00:55:21 00:09:13 00:00:40 00:28:12 00:00:38 00:16:40
18 Edouard Garneau 1996 CAN 18 00:55:24 00:09:28 00:00:38 00:28:34 00:00:43 00:16:05
19 Hamish Babin 1997 CAN 29 00:55:28 00:09:24 00:00:39 00:28:46 00:00:38 00:16:04
20 Leo Roy 2002 CAN 31 00:55:39 00:09:29 00:00:39 00:28:41 00:00:35 00:16:17
21 Kurt Mcdonald 1999 AUS 19 00:55:42 00:09:31 00:00:38 00:28:38 00:00:35 00:16:23
22 Leonardo Saucedo 1986 MEX 16 00:55:45 00:09:24 00:00:38 00:28:47 00:00:39 00:16:19
23 Russell Pennock 1995 CAN 1 00:56:15 00:09:35 00:00:38 00:29:41 00:00:51 00:15:32
24 Lachlan Haycock 2000 NZL 22 00:56:49 00:09:26 00:00:37 00:28:44 00:00:39 00:17:25
25 Walter Schafer 1991 USA 10 00:57:22 00:09:37 00:00:38 00:29:49 00:00:39 00:16:41
26 Cassidy Shaw 1998 AUS 8 00:58:14 00:09:39 00:00:38 00:31:34 00:00:34 00:15:51
27 Robby Webster 1990 USA 17 00:59:23 00:09:47 00:00:40 00:32:10 00:00:47 00:16:01
DNF Thomas Windisch 1995 CAN 11 DNF 00:09:23 00:00:38 00:28:46 00:00:36 00:00:00
DNF Jack Van Stekelenburg 1997 AUS 28 DNF 00:09:22 00:00:39 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Dylan Pust 1997 CAN 26 DNF 00:09:30 00:00:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical delegate: Eric Davidson/CAN. Head referee: Marie-Claude Gegoire/CAN. Competition Jury: Eric Davidson/CAN. Marie-Eve Sullivan/CAN. Andrew Dacanay/CAN.
Distances: Swim 750m (1 lap); Bike 19.3km (2 laps); Run 5km (2 laps).
Water temperature 23.8°C, Air temperature 21.0°C, Wetsuit not allowed