Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Mathilde Pauls 1983 GBR 6347 03:59:55 00:30:36 00:05:09 03:24:11 n/a n/a
2 Felicity Joyce 1981 USA 6356 04:05:12 00:28:19 00:05:18 03:31:37 n/a n/a
3 Amber Smolik 1983 USA 6360 04:05:21 00:23:52 00:04:38 03:36:52 n/a n/a
4 Lydia Adelin 1982 GBR 6342 04:06:08 00:29:24 00:04:10 03:32:35 n/a n/a
5 Samantha Hoft 1983 CAN 6366 04:08:05 00:26:16 00:04:39 03:37:11 n/a n/a
6 Raya Hubbell 1984 GBR 6346 04:23:38 00:27:20 00:05:10 03:51:09 n/a n/a
7 Claire Cook 1981 GBR 6344 04:26:20 00:35:31 00:04:19 03:46:30 n/a n/a
8 Melissa Langworthy 1980 USA 6357 04:27:38 00:33:06 00:04:53 03:49:41 n/a n/a
9 Elizabeth Golden 1980 USA 6354 04:28:49 00:29:48 00:06:32 03:52:31 n/a n/a
10 Emma Richards 1980 GBR 6348 04:29:02 00:30:25 00:05:47 03:52:51 n/a n/a
11 Lucy Richardson 1980 GBR 6349 04:29:03 00:28:37 00:04:47 03:55:40 n/a n/a
12 Christiane Jani Freund 1981 GER 6351 04:35:17 00:34:37 00:06:22 03:54:18 n/a n/a
13 Davita Burkhead-Weiner 1981 USA 6353 04:42:40 00:27:20 00:06:07 04:09:14 n/a n/a
14 Renata Novais 1983 BRA 6364 04:54:27 00:37:57 00:06:45 04:09:47 n/a n/a
15 Tamsin Evans 1980 GBR 6345 04:55:16 00:30:13 00:05:38 04:19:26 n/a n/a
16 Victoria Anderson 1980 USA 6352 04:56:36 00:28:24 00:05:30 04:22:43 n/a n/a
17 Pippa Whitby 1980 GBR 6350 05:11:54 00:33:00 00:05:47 04:33:07 n/a n/a
18 Carolyn Mason 1981 AUS 6361 05:19:50 00:48:34 00:07:33 04:23:43 n/a n/a
19 Natasha Barton 1983 GBR 6343 05:20:22 00:37:40 00:08:13 04:34:29 n/a n/a
20 Amy Giddens 1983 CAN 6365 05:27:08 00:35:25 00:06:44 04:45:00 n/a n/a
21 Rharana Ribeiro Mendes 1984 BRA 6367 05:29:05 00:39:49 00:12:51 04:36:26 n/a n/a
22 Jen Myers 1981 USA 6359 05:31:28 00:41:41 00:06:33 04:43:15 n/a n/a
23 Jessica Mioduszewski 1981 USA 6358 05:45:52 00:40:21 00:10:39 04:54:52 n/a n/a
24 Maria Fernanda Dellacqua 1984 BRA 6362 05:46:48 00:39:27 00:08:31 04:58:51 n/a n/a
DNF Jennifer Janowski 1980 USA 6355 DNF 00:51:04 00:10:59 00:00:00 n/a n/a
Program notes:

Technical Delegate: Dag Oliver/NOR. Head Referee: Vicki Lundine/CAN. Competition Jury: Dag Oliver/NOR, Johanne Suss-Burkell, Gonzalo Triunfo. Distances: Swim 1500m (1 lap), Bike 113 km (3 laps)
Water temperature: 14.9ºC; Air temperature: 9ºC. Wetsuit swim