Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Leslie Hancock 1974 USA 6417 04:05:18 00:23:52 00:05:26 03:36:01 n/a n/a
2 Christina Dorrer 1973 USA 6414 04:20:10 00:29:03 00:05:16 03:45:52 n/a n/a
3 Heather Price 1973 GBR 6405 04:20:49 00:31:36 00:05:02 03:44:12 n/a n/a
4 Elizabeth Burgess 1971 GBR 6396 04:21:33 00:35:42 00:06:08 03:39:44 n/a n/a
5 Elke Schönhardt 1974 GER 6409 04:25:24 00:32:43 00:05:41 03:47:01 n/a n/a
6 Barbara Petryshen-Kozak 1974 CAN 6424 04:27:05 00:26:53 00:04:11 03:56:03 n/a n/a
7 Julia Wreski 1971 USA 6422 04:30:17 00:24:54 00:05:45 03:59:39 n/a n/a
8 Anna Cullen 1974 GBR 6397 04:30:37 00:32:19 00:06:35 03:51:44 n/a n/a
9 Louise Gretton 1974 GBR 6399 04:31:07 00:30:30 00:04:13 03:56:25 n/a n/a
10 Sandrine Brindejonc Colas 1972 FRA 6393 04:35:58 00:32:35 00:07:36 03:55:48 n/a n/a
11 Kim Albin 1973 USA 6411 04:36:49 00:32:41 00:06:02 03:58:07 n/a n/a
12 Vanessa Townshend 1974 GBR 6408 04:39:54 00:31:12 00:05:39 04:03:04 n/a n/a
13 Anne Cutchin 1972 USA 6413 04:50:53 00:31:13 00:06:40 04:13:01 n/a n/a
14 Sarah Hunter 1974 USA 6419 04:52:45 00:27:32 00:05:58 04:19:16 n/a n/a
15 Julie Zeitlinger 1971 CAN 6425 04:53:54 00:32:45 00:05:18 04:15:51 n/a n/a
16 Kathryn Toms 1973 GBR 6407 04:56:05 00:37:37 00:06:50 04:11:39 n/a n/a
17 Judit Mc Nally 1974 IRL 6410 04:58:05 00:31:17 00:05:38 04:21:12 n/a n/a
18 Rachel Pearsons 1973 GBR 6404 04:59:58 00:41:01 00:06:20 04:12:38 n/a n/a
19 Dana Blasey 1971 USA 6412 05:02:34 00:32:52 00:08:06 04:21:37 n/a n/a
20 Lorraine Brooks 1972 GBR 6395 05:05:59 00:34:29 00:08:43 04:22:48 n/a n/a
21 Elisabete Misa Mimura 1970 BRA 6423 05:07:55 00:39:54 00:14:22 04:13:40 n/a n/a
22 Amy Preston 1972 USA 6421 05:08:42 00:37:29 00:07:55 04:23:18 n/a n/a
23 Jennifer Astall 1973 GBR 6394 05:11:41 00:33:46 00:05:03 04:32:52 n/a n/a
24 Elizabeth Hastings 1973 USA 6418 05:14:36 00:32:56 00:10:32 04:31:09 n/a n/a
25 Enita Larson 1970 USA 6420 05:16:25 00:30:04 00:05:25 04:40:56 n/a n/a
26 Yolanda Garcia Cotobal 1971 ESP 6392 05:22:26 00:41:49 00:06:05 04:34:33 n/a n/a
27 Rebecca Drinkwater 1974 GBR 6398 05:28:03 00:42:52 00:06:43 04:38:29 n/a n/a
28 Stephanie Milligan 1973 GBR 6403 05:39:28 00:40:20 00:07:12 04:51:57 n/a n/a
29 Amanda Harris 1971 GBR 6400 05:45:35 00:50:54 00:09:54 04:44:48 n/a n/a
30 Tracy Russell 1972 GBR 6406 05:50:22 00:39:23 00:06:55 05:04:05 n/a n/a
31 Helen Hunter Hunter 1974 GBR 6402 05:52:12 00:27:53 00:08:36 05:15:44 n/a n/a
32 Lisa Hill 1971 GBR 6401 06:05:04 00:38:53 00:06:08 05:20:04 n/a n/a
33 Vanda Edmondson 1973 USA 6415 06:23:14 00:36:51 00:06:50 05:39:35 n/a n/a
DNF Kimberly Galek 1970 USA 6416 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 n/a n/a
Program notes:

Technical Delegate: Dag Oliver/NOR. Head Referee: Vicki Lundine/CAN. Competition Jury: Dag Oliver/NOR, Johanne Suss-Burkell, Gonzalo Triunfo. Distances: Swim 1500m (1 lap), Bike 113 km (3 laps)
Water temperature: 14.9ºC; Air temperature: 9ºC. Wetsuit swim