Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Maria Powell 1966 GBR 6437 04:08:45 00:27:00 00:04:20 03:37:26 n/a n/a
2 Kari Stoever 1965 USA 6453 04:18:44 00:32:28 00:05:27 03:40:50 n/a n/a
3 Melanie Clarke 1967 GBR 6432 04:34:01 00:32:47 00:04:22 03:56:53 n/a n/a
4 Dawn Hodgkins 1968 GBR 6434 04:38:30 00:35:50 00:05:51 03:56:50 n/a n/a
5 Maria Lima 1965 POR 6458 04:46:04 00:36:25 00:06:01 04:03:38 n/a n/a
6 Juliet Wallace-Mason 1967 GBR 6438 04:46:23 00:29:00 00:05:03 04:12:21 n/a n/a
7 Donna Shaw 1969 NZL 6440 04:53:28 00:37:23 00:05:28 04:10:38 n/a n/a
8 Theresa Allison 1968 USA 6441 04:54:18 00:37:14 00:07:02 04:10:03 n/a n/a
9 Marcia Souza Lima 1967 BRA 6457 04:57:11 00:34:10 00:09:08 04:13:54 n/a n/a
10 Lorraine Masterton 1966 GBR 6435 04:58:32 00:30:39 00:05:47 04:22:07 n/a n/a
11 Anna Nemeckay 1969 USA 6451 05:01:14 00:34:33 00:05:50 04:20:52 n/a n/a
12 Sharon Levy 1965 USA 6447 05:03:07 00:37:10 00:10:39 04:15:18 n/a n/a
13 Elizabeth Goodell 1965 USA 6444 05:10:44 00:42:30 00:09:06 04:19:08 n/a n/a
14 Wendy Davies 1968 GBR 6433 05:11:38 00:34:47 00:07:45 04:29:07 n/a n/a
15 Louise Minchin 1968 GBR 6436 05:13:05 00:29:12 00:05:33 04:38:21 n/a n/a
16 Kelly Brendel 1965 USA 6442 05:15:31 00:32:04 00:08:00 04:35:27 n/a n/a
17 Dale Leclair 1969 USA 6446 05:30:04 00:26:58 00:07:38 04:55:29 n/a n/a
18 Susan Dekeyser 1966 USA 6443 05:30:42 00:43:24 00:12:53 04:34:26 n/a n/a
19 Stacy Saef 1968 USA 6452 05:39:51 00:39:44 00:08:58 04:51:10 n/a n/a
20 Jayne Ackroyd 1966 GBR 6431 05:44:28 00:42:21 00:12:46 04:49:23 n/a n/a
21 Maria Luisa De La Rubia Gomez-Moran 1969 ESP 6430 05:46:41 00:36:06 00:07:24 05:03:13 n/a n/a
22 Anneke Vandenbroek 1969 USA 6455 05:47:22 00:41:19 00:10:04 04:55:59 n/a n/a
23 Lyudmyla Chub Savchenko 1965 ESP 6429 06:05:08 00:48:01 00:08:38 05:08:31 n/a n/a
DNF Brenda Loggins 1968 USA 6448 DNF 00:41:26 00:11:59 00:00:00 n/a n/a
DNF Laura Minns 1967 USA 6450 DNF 00:42:43 00:15:55 00:00:00 n/a n/a
DNF Adriana FranÇa 1967 BRA 6456 DNF 00:45:40 00:20:14 00:00:00 n/a n/a
DNF Dana McElhinney 1966 USA 6449 DNF 01:05:11 00:17:52 00:00:00 n/a n/a
DNF Anne Kling 1968 USA 6445 DNF 01:10:37 00:00:00 00:00:00 n/a n/a
DNF Audrey Strojny 1968 USA 6454 DNF 00:00:00 00:00:00 00:00:00 n/a n/a
Program notes:

Technical Delegate: Dag Oliver/NOR. Head Referee: Vicki Lundine/CAN. Competition Jury: Dag Oliver/NOR, Johanne Suss-Burkell, Gonzalo Triunfo. Distances: Swim 1500m (1 lap), Bike 113 km (3 laps)
Water temperature: 14.9ºC; Air temperature: 9ºC. Wetsuit swim