Results: 2019 Rosario South American Beach Games | Elite Women
Rosario, Argentina • 14 Mar, 2019
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Romina Biagioli 1989 ARG 1 01:03:49 00:10:11 00:00:13 00:35:05 00:00:24 00:17:53
2 Lina Maria Raga 1988 COL 2 01:04:13 00:10:01 00:00:16 00:35:13 00:00:26 00:18:14
3 Macarena Salazar 1995 CHI 4 01:04:56 00:10:00 00:00:16 00:35:15 00:00:24 00:18:58
4 Gabrielle Lemes 2002 BRA 14 01:05:24 00:10:55 00:00:15 00:35:58 00:00:30 00:17:43
5 Delfina Alvarez 1989 ARG 11 01:05:34 00:10:52 00:00:18 00:35:57 00:00:25 00:17:59
6 Moira Miranda 1998 ARG 8 01:06:22 00:09:35 00:00:14 00:35:41 00:00:27 00:20:22
7 Paula Jara 1997 ECU 3 01:07:52 00:11:37 00:00:18 00:36:42 00:00:25 00:18:47
8 Liliana Alejandra Raga Prieto 1994 COL 9 01:08:00 00:10:45 00:00:16 00:36:05 00:00:25 00:20:26
9 Ada Sofia Bravo Mejia 1996 PER 10 01:08:04 00:10:53 00:00:15 00:37:30 00:00:25 00:18:59
10 Maira Alejandra Vargas 1987 COL 6 01:08:31 00:12:11 00:00:16 00:36:46 00:00:24 00:18:51
11 Maria Inti Guzman 1998 ARG 17 01:08:38 00:11:22 00:00:16 00:37:25 00:00:20 00:19:12
12 Paula Vega 2002 ECU 7 01:08:39 00:12:33 00:00:16 00:36:22 00:00:24 00:19:02
13 Catalina Salazar 1997 CHI 5 01:08:58 00:12:23 00:00:17 00:36:32 00:00:27 00:19:15
14 Carmen Medina Porcile 2000 CHI 19 01:09:36 00:10:01 00:00:17 00:36:59 00:00:33 00:21:43
15 Andrea Teran 1997 ECU 12 01:09:36 00:11:50 00:00:20 00:37:02 00:00:24 00:19:57
16 Angela Caballero 1999 BOL 16 01:09:45 00:11:55 00:00:19 00:37:00 00:00:25 00:20:03
17 Marjim Gabriela Soto Ramos 1997 BOL 21 01:19:40 00:12:01 00:00:18 00:43:33 00:00:26 00:23:17
LAP Adriana Peñaloza 1998 BOL 20 LAP 00:15:06 00:00:16 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Giovanna Lacerda 2002 BRA 13 DNF 00:10:19 00:00:17 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Maria Fernanda Barbosa Sanchez 2002 COL 15 DNF 00:14:58 00:00:21 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Nancy Lojano Tepan 2001 ECU 18 DNF 00:10:19 00:00:17 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Gustavo Neves Abade/BRA. Head Referee: Carlos Fernandez/ARG. Competition Jury Gustavo Neves Abade, Orlando Eugenio Arauz/ARG, Rodrigo Leon Prado/PER.
Distances: Swim 750 m (1 lap); Bike 20 km (4 laps); Run 5 km (2 laps)
Water temperature 23ºC. Air temperature 22ºC. Wetsuits not allowed