Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Benjamin Choquert 1986 FRA 52 00:55:42 00:16:36 00:00:15 00:31:31 00:00:17 00:07:05
2 Emilio Martin 1982 ESP 53 00:55:49 00:16:38 00:00:16 00:31:29 00:00:15 00:07:12
3 Angelo Vandecasteele 1990 BEL 58 00:55:51 00:16:37 00:00:14 00:31:32 00:00:17 00:07:13
4 Marco Miguel 1990 POR 59 00:55:53 00:16:38 00:00:17 00:31:27 00:00:16 00:07:18
5 Benoit Nicolas 1977 FRA 54 00:55:57 00:16:39 00:00:16 00:31:30 00:00:16 00:07:19
6 Krilan Le Bihan 1998 FRA 76 00:55:58 00:16:37 00:00:20 00:31:26 00:00:17 00:07:20
7 Luis Miguel Martin Berlanas 1972 ESP 61 00:55:59 00:16:37 00:00:18 00:31:29 00:00:17 00:07:20
8 Maxime Bargetto 1990 FRA 67 00:56:02 00:16:38 00:00:18 00:31:27 00:00:18 00:07:22
9 Vincent Bierinckx 1990 BEL 56 00:56:03 00:16:38 00:00:15 00:31:29 00:00:18 00:07:25
10 Vitalii Vorontsov 2000 UKR 84 00:56:04 00:16:38 00:00:14 00:31:33 00:00:15 00:07:26
11 Arnaud Dely 1997 BEL 71 00:56:07 00:16:38 00:00:15 00:31:32 00:00:18 00:07:26
12 Massimo De Ponti 1987 ITA 66 00:56:11 00:16:38 00:00:17 00:31:29 00:00:14 00:07:34
13 Nicolas Tilman 1995 BEL 60 00:56:19 00:16:53 00:00:15 00:31:16 00:00:17 00:07:40
14 Niels Te Pas 1996 NED 73 00:56:24 00:16:39 00:00:17 00:31:29 00:00:20 00:07:41
15 Giani Vanden Broucke 2000 BEL 82 00:56:25 00:16:53 00:00:15 00:31:17 00:00:16 00:07:45
16 Krzysztof Hadas 1996 POL 72 00:56:36 00:17:15 00:00:20 00:30:51 00:00:17 00:07:55
17 Javier Martin Morales 1995 ESP 55 00:56:39 00:16:38 00:00:17 00:31:26 00:00:16 00:08:05
18 Valentin Marievskiy 2000 UKR 93 00:58:10 00:17:32 00:00:15 00:32:07 00:00:17 00:08:02
19 Niall Cornyn 1996 IRL 74 00:58:39 00:17:16 00:00:21 00:32:18 00:00:17 00:08:29
20 Sergey Kostenko 1996 UKR 79 00:58:57 00:17:31 00:00:14 00:32:08 00:00:20 00:08:46
21 Olaf Jan Bosscher 2002 NED 89 00:59:27 00:17:47 00:00:19 00:32:33 00:00:22 00:08:28
22 Attila Daniel 1995 ROU 64 00:59:36 00:17:47 00:00:15 00:32:36 00:00:20 00:08:39
23 Georgii Kosov 1998 UKR 78 01:00:43 00:18:49 00:00:19 00:32:39 00:00:18 00:08:39
24 Denys Kyrylovych 1999 UKR 77 01:01:12 00:18:33 00:00:17 00:32:58 00:00:19 00:09:07
25 Erick Rogoz Lörincz 2001 ROU 81 01:01:14 00:18:15 00:00:16 00:33:39 00:00:19 00:08:46
26 Oleksiy Astafyev 1999 UKR 75 01:01:20 00:18:32 00:00:17 00:32:58 00:00:18 00:09:17
27 Maksymilian Kopiczko 2002 POL 92 01:02:02 00:18:46 00:00:16 00:33:59 00:00:18 00:08:45
28 Jaimy Voogt 2000 NED 83 01:02:08 00:19:17 00:00:20 00:33:24 00:00:17 00:08:52
29 Kyrylo Novikov 2000 UKR 95 01:02:42 00:19:19 00:00:21 00:33:20 00:00:19 00:09:24
30 Maksim Semenov 2002 RUS 96 01:02:54 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
31 Jakub Bogusiewicz 2002 POL 88 01:03:16 00:19:18 00:00:19 00:33:25 00:00:20 00:09:55
32 Yazid Khaorma 1993 JOR 63 01:03:26 00:18:09 00:00:17 00:34:39 00:00:22 00:10:01
33 Albert Stratulat 2002 ROU 87 01:04:34 00:20:14 00:00:18 00:34:40 00:00:17 00:09:06
34 Jakob Mamič 2003 SLO 86 01:05:27 00:19:54 00:00:19 00:35:00 00:00:18 00:09:58
35 Tudor Ciolacu 2000 ROU 91 01:09:16 00:21:14 00:00:28 00:36:32 00:00:31 00:10:33
DNF Mateusz Wanka 2001 POL 85 DNF 00:19:55 00:00:19 00:36:41 00:08:42 00:00:00
DNF László Tarnai 1993 HUN 57 DNF 00:16:37 00:00:16 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Yohan Le Berre 1987 FRA 51 DNF 00:16:38 00:00:23 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Miguel Fernandez/ESP. Head Referee: Mary Clare Bancewicz/GBR. Competition Jury: Miguel Fernandez/ESP, Chris Kitchen/IRL, Peter Klosz/ROU.
Distances: Run 5km (4 laps); Bike 20km (4 laps); Run 2.5km (2 laps)
Air temperature: 30.3ºC.