Results: 2019 Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup | Semifinal 1 Junior Women
Tiszaujvaros, Hungary • 13 Jul, 2019
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Márta Kropkó 2003 HUN 12 00:21:02 00:03:32 00:01:10 00:10:19 00:00:34 00:05:29
2 Myral Greco 2003 ITA 19 00:21:02 00:03:55 00:01:06 00:10:01 00:00:32 00:05:29
3 Tanja Neubert 2000 GER 8 00:21:02 00:03:59 00:01:06 00:09:56 00:00:36 00:05:27
4 Magdalena Früh 2000 AUT 1 00:21:02 00:03:54 00:01:06 00:10:01 00:00:35 00:05:29
5 Angelica Prestia 2002 ITA 30 00:21:03 00:03:53 00:01:07 00:10:02 00:00:33 00:05:30
6 Irina Zhuldybina 2001 RUS 15 00:21:06 00:03:44 00:01:07 00:10:12 00:00:34 00:05:29
7 Magdalena Sudak 2000 POL 2 00:21:08 00:03:46 00:01:04 00:10:11 00:00:36 00:05:34
8 Sophie Rohr 2000 GER 7 00:21:13 00:03:51 00:01:07 00:10:02 00:00:37 00:05:39
9 Shira Katz 2001 ISR 4 00:21:17 00:03:45 00:01:03 00:10:12 00:00:33 00:05:45
10 Noga Gottlieb 2000 ISR 14 00:21:18 00:03:51 00:01:09 00:10:00 00:00:35 00:05:44
11 Zuzana Michalickova 2002 SVK 10 00:21:23 00:03:40 00:01:12 00:10:13 00:00:32 00:05:48
12 Gabrielle Lemes 2002 BRA 3 00:21:33 00:03:59 00:01:05 00:10:16 00:00:41 00:05:34
13 Heidi Juránková 2002 CZE 16 00:21:33 00:03:56 00:01:10 00:10:14 00:00:39 00:05:37
14 Aviv Levi 2003 ISR 17 00:21:38 00:03:46 00:01:07 00:10:08 00:00:36 00:06:03
15 Dominika Peszleg 2002 HUN 27 00:21:49 00:03:57 00:01:09 00:10:38 00:00:36 00:05:31
16 Nikolett Ferenczi 2001 HUN 6 00:21:53 00:03:57 00:01:08 00:10:13 00:00:47 00:05:49
17 Katharina Nowak 2002 AUT 28 00:22:11 00:04:07 00:01:08 00:10:29 00:00:37 00:05:52
18 Zuzanna Sudak 2001 POL 11 00:22:17 00:03:45 00:01:08 00:10:51 00:00:37 00:05:58
19 Anna Fricska 2002 HUN 25 00:22:49 00:04:04 00:01:11 00:10:52 00:00:35 00:06:08
20 Bernadett Józsa 2002 HUN 26 00:22:54 00:04:05 00:01:09 00:10:57 00:00:35 00:06:10
21 Dorka Soós 2003 HUN 21 00:23:02 00:04:08 00:01:10 00:11:16 00:00:32 00:05:58
22 Korinna Kovács 2003 HUN 20 00:23:10 00:03:59 00:01:10 00:10:37 00:00:50 00:06:37
23 Margareta Bicanova 2001 SVK 24 00:23:11 00:04:06 00:01:12 00:10:39 00:00:45 00:06:31
24 Anna Kiss 2003 HUN 29 00:23:21 00:04:02 00:01:11 00:10:58 00:00:41 00:06:32
25 Aimee Roux 2003 RSA 5 00:23:29 00:03:48 00:01:20 00:11:10 00:00:40 00:06:34
26 Tünde Bukovszki 2000 HUN 9 00:23:45 00:03:42 00:01:07 00:11:15 00:00:38 00:07:04
27 Kata Rebeka Leier 2002 HUN 18 00:24:18 00:04:07 00:01:16 00:11:56 00:00:38 00:06:23
28 Nina Mros 2003 SUI 23 00:24:23 00:04:09 00:01:13 00:12:07 00:00:32 00:06:25
29 Eszter Hóbor 2002 HUN 31 00:26:19 00:04:01 00:01:09 00:14:34 00:00:44 00:05:53
Program notes:

Technical Delegate: Sarah-Taylor Hough/GBR.
Head Referee: Duncan Hough/GBR.
Competition Jury: Sarah-Taylor Hough/GBR, Renato Bertrandi/ITA, Tamas Liptak/HUN.
Distances: Swim: 250 m (1 lap); Bike: 6 km (2 laps); Run: 1.6 km (1 lap).
Water Temperature 23.2ºC Air Temperature 22.3ºC. Wetsuits not allowed