Results: 2019 Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup | Semifinal 2 Junior Women
Tiszaujvaros, Hungary • 13 Jul, 2019
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Costanza Arpinelli 2000 ITA 49 00:21:00 00:03:54 00:01:07 00:09:55 00:00:35 00:05:31
2 Pia Totschnig 2000 AUT 41 00:21:00 00:04:03 00:01:07 00:09:46 00:00:36 00:05:30
3 Karolina Helga Horváth 2002 HUN 52 00:21:01 00:03:40 00:01:07 00:10:10 00:00:35 00:05:30
4 Anikó Botka 2000 HUN 63 00:21:14 00:03:42 00:01:07 00:10:08 00:00:35 00:05:44
5 Alina Malysheva 2002 RUS 51 00:21:15 00:03:49 00:01:08 00:10:01 00:00:36 00:05:43
6 Fruzsina Dóra Kovács 2002 HUN 53 00:21:21 00:03:57 00:01:05 00:09:57 00:00:36 00:05:47
7 Nicole Buri 2002 SUI 62 00:21:24 00:03:53 00:01:08 00:09:58 00:00:35 00:05:53
8 Stefanie Walter 2000 GER 68 00:21:24 00:03:50 00:01:10 00:09:59 00:00:36 00:05:51
9 Laura Holánszky 2002 HUN 56 00:21:25 00:03:34 00:01:14 00:10:13 00:00:40 00:05:45
10 Nora Jencusova 2002 SVK 60 00:21:27 00:04:11 00:01:05 00:09:39 00:00:38 00:05:56
11 Anna Tóth 2001 HUN 59 00:21:29 00:03:42 00:01:12 00:10:03 00:00:34 00:05:59
12 Hagar Bloch 2002 ISR 58 00:21:35 00:03:53 00:01:08 00:09:58 00:00:36 00:06:02
13 Marta Sikora 2000 POL 55 00:21:36 00:03:39 00:01:09 00:10:08 00:00:41 00:06:00
14 Bridget Theunissen 2001 RSA 42 00:21:44 00:04:06 00:01:08 00:10:05 00:00:37 00:05:50
15 Aya Avigad 2002 ISR 50 00:21:51 00:04:06 00:01:09 00:10:10 00:00:38 00:05:51
16 Anna Kovács 2002 HUN 54 00:21:52 00:03:56 00:01:08 00:10:20 00:00:43 00:05:47
17 Mika Naftali 2003 ISR 48 00:21:53 00:04:04 00:01:11 00:10:10 00:00:36 00:05:54
18 Adrienn Hangya 2001 HUN 61 00:22:01 00:04:07 00:01:06 00:10:10 00:00:38 00:06:02
19 Giovanna Lacerda 2002 BRA 46 00:22:20 00:03:59 00:01:10 00:10:39 00:00:39 00:05:55
20 Kinga Bóna 2002 HUN 65 00:22:33 00:04:06 00:01:12 00:10:50 00:00:35 00:05:52
21 Charlotte Hall 2003 HKG 47 00:22:39 00:04:11 00:01:14 00:10:58 00:00:39 00:05:39
22 Lujza Luca Hrncsár 2002 HUN 57 00:23:02 00:04:01 00:01:09 00:10:57 00:00:35 00:06:23
23 Anna Kovács 2003 HUN 67 00:23:08 00:04:04 00:01:08 00:10:56 00:00:40 00:06:21
24 Ivana Granosa 2000 CRO 70 00:23:30 00:03:50 00:01:15 00:11:03 00:00:37 00:06:47
25 Kayla Ribbink 2002 RSA 44 00:23:33 00:04:05 00:01:10 00:11:35 00:00:39 00:06:07
26 Rozina Luca Laczkó 2000 HUN 66 00:24:05 00:04:16 00:01:12 00:11:21 00:00:47 00:06:31
DNF Sarolta Rózsa 2003 HUN 69 DNF 00:03:56 00:01:10 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Sarah-Taylor Hough/GBR.
Head Referee: Duncan Hough/GBR.
Competition Jury: Sarah-Taylor Hough/GBR, Renato Bertrandi/ITA, Tamas Liptak/HUN.
Distances: Swim: 250 m (1 lap); Bike: 6 km (2 laps); Run: 1.6 km (1 lap).
Water Temperature 23.2ºC Air Temperature 22.3ºC. Wetsuits not allowed