Results: 2019 Tiszaujvaros ITU Triathlon World Cup | Semifinal 2 Elite Women
Tiszaujvaros , Hungary • 13 Jul, 2019
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Zsanett Bragmayer 1994 HUN 43 00:36:52 00:06:39 00:01:07 00:17:08 00:00:35 00:11:25
2 Ilaria Zane 1992 ITA 47 00:36:53 00:06:37 00:01:05 00:17:11 00:00:36 00:11:26
3 Anabel Knoll 1996 GER 53 00:36:56 00:06:42 00:01:06 00:17:05 00:00:34 00:11:31
4 Olivia Mathias 1998 GBR 45 00:36:58 00:06:34 00:01:09 00:17:08 00:00:36 00:11:33
5 Anne Holm 1999 DEN 64 00:36:59 00:06:44 00:01:02 00:17:06 00:00:36 00:11:34
6 Sara Perez Sala 1988 ESP 48 00:37:05 00:06:36 00:01:08 00:17:09 00:00:40 00:11:34
7 Vera Vilaca 1998 POR 62 00:37:22 00:06:35 00:01:09 00:17:10 00:00:37 00:11:53
8 Anastasia Gorbunova 1994 RUS 50 00:37:28 00:06:36 00:01:08 00:17:10 00:00:38 00:11:58
9 Elena Danilova 1991 RUS 49 00:37:28 00:06:41 00:01:08 00:17:07 00:00:41 00:11:54
10 Dorka Putnóczki 1999 HUN 68 00:37:32 00:06:32 00:01:16 00:17:08 00:00:37 00:12:02
11 Zsófia Kovács 1988 HUN 42 00:37:34 00:06:53 00:01:00 00:18:08 00:00:34 00:11:01
12 Marta Lagownik 1995 POL 58 00:37:44 00:07:25 00:01:08 00:17:40 00:00:33 00:11:00
13 Anna Godoy Contreras 1992 ESP 44 00:37:45 00:06:54 00:01:03 00:18:05 00:00:37 00:11:07
14 Kaidi Kivioja 1993 EST 41 00:37:45 00:07:08 00:01:03 00:18:00 00:00:38 00:10:56
15 Amber Schlebusch 2001 RSA 66 00:37:47 00:07:13 00:01:09 00:17:53 00:00:35 00:10:59
16 Niina Kishimoto 1995 JPN 46 00:37:49 00:06:51 00:01:06 00:18:15 00:00:33 00:11:06
17 Felicity Sheedy-Ryan 1985 AUS 61 00:37:54 00:07:06 00:01:13 00:17:58 00:00:37 00:11:03
18 Quinty Schoens 1999 NED 56 00:38:06 00:06:50 00:01:05 00:18:07 00:00:34 00:11:33
19 Milan Agnew 1999 AUS 59 00:38:27 00:07:27 00:01:04 00:17:42 00:00:38 00:11:37
20 Jolien Vermeylen 1994 BEL 63 00:38:34 00:06:33 00:01:13 00:18:20 00:00:36 00:11:55
21 Emy Legault 1996 CAN 52 00:38:34 00:06:45 00:01:07 00:18:19 00:00:38 00:11:48
22 Hagar Cohen Kalif 2000 ISR 67 00:38:44 00:06:51 00:01:09 00:18:02 00:00:38 00:12:06
23 Erica Hawley 1998 BER 57 00:38:52 00:07:07 00:01:10 00:17:58 00:00:37 00:12:01
24 Macarena Salazar 1995 CHI 55 00:38:57 00:06:59 00:01:06 00:18:12 00:00:39 00:12:03
25 Annabel White 1998 AUS 60 00:41:13 00:06:56 00:01:08 00:20:27 00:00:38 00:12:05
26 Romy Wolstencroft 1999 AUS 54 00:42:27 00:07:00 00:01:09 00:20:20 00:00:41 00:13:18
27 Vida Medic 1992 SRB 69 00:44:35 00:07:13 00:01:12 00:23:19 00:00:44 00:12:09
Program notes:

Technical Delegate: Sarah-Taylor Hough/GBR.
Head Referee: Duncan Hough/GBR.
Competition Jury: Sarah-Taylor Hough/GBR, Renato Bertrandi/ITA, Tamas Liptak/HUN.
Distances: Swim: 500 m (2 laps); Bike: 12 km (1 lap); Run: 3.2 km (2 laps).
Water Temperature 23.2ºC Air Temperature 17.6ºC. Wetsuits not allowed