Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Ski
1 Pavel Andreev 1983 RUS 31 01:17:25 00:27:03 00:00:33 00:25:25 00:00:36 00:23:48
2 Marek Rauchfuss 1990 CZE 40 01:17:32 00:26:21 00:00:41 00:24:35 00:01:02 00:24:55
3 Dmitriy Bregeda 1987 RUS 32 01:17:58 00:26:11 00:00:33 00:25:57 00:00:36 00:24:43
4 Giuseppe Lamastra 1984 ITA 34 01:18:46 00:27:04 00:00:39 00:25:19 00:00:49 00:24:55
5 Pavel Yakimov 1992 RUS 33 01:19:25 00:26:33 00:00:38 00:26:24 00:00:44 00:25:09
6 Franco Pesavento 1997 ITA 57 01:19:48 00:26:10 00:00:31 00:26:19 00:00:51 00:25:59
7 Oivind Bjerkseth 1988 NOR 42 01:19:58 00:27:11 00:00:41 00:25:47 00:01:01 00:25:20
8 Robert Gehbauer 1987 AUT 46 01:20:03 00:27:44 00:00:46 00:25:02 00:01:05 00:25:28
9 Daniel Antonioli 1982 ITA 35 01:20:04 00:26:56 00:00:38 00:26:31 00:01:04 00:24:57
10 Evgenii Evgrafov 1998 RUS 56 01:20:50 00:28:00 00:00:43 00:24:50 00:00:50 00:26:28
11 Viorel Palici 1989 ROU 37 01:20:59 00:27:03 00:00:42 00:27:15 00:00:52 00:25:09
12 Pello Osoro 1992 ESP 43 01:21:37 00:28:04 00:00:41 00:26:35 00:00:54 00:25:25
13 Evgenii Uliashev 1988 RUS 45 01:22:24 00:27:19 00:00:37 00:27:50 00:00:50 00:25:50
14 Evgeny Kirillov 1983 RUS 36 01:22:38 00:28:09 00:00:37 00:27:10 00:00:47 00:25:57
15 Aleksei Evdokimov 1987 RUS 52 01:23:02 00:28:27 00:00:46 00:28:12 00:00:46 00:24:54
16 Alessandro Saravalle 1996 ITA 38 01:23:52 00:29:49 00:00:49 00:25:16 00:01:29 00:26:30
17 Adrian Igerc 1991 AUT 49 01:23:55 00:27:04 00:00:49 00:27:55 00:01:16 00:26:53
18 Mario Kosut 1999 SVK 59 01:24:45 00:28:18 00:00:36 00:27:59 00:00:47 00:27:07
19 Ivan Zalavtsev 1998 RUS 58 01:24:45 00:28:28 00:00:36 00:28:06 00:00:48 00:26:48
20 Kirill Tarakanov 1996 RUS 39 01:24:48 00:27:14 00:00:44 00:28:27 00:00:57 00:27:28
21 Denis Kabanen 1984 RUS 47 01:25:39 00:29:09 00:00:36 00:28:22 00:00:53 00:26:42
22 Mattia Tanara 2000 ITA 60 01:26:33 00:29:08 00:00:52 00:29:17 00:01:12 00:26:06
23 Pavel Jindra 1978 CZE 44 01:26:47 00:29:14 00:00:32 00:28:22 00:01:17 00:27:23
24 Aleksey Silin 1983 RUS 51 01:29:17 00:27:17 00:00:36 00:29:27 00:00:42 00:31:16
25 Jesús Alberto García Colas 1986 ESP 50 01:31:54 00:29:48 00:00:47 00:28:45 00:01:30 00:31:05
26 Keiji Kobayashi 1999 JPN 61 01:34:41 00:31:23 00:00:41 00:30:07 00:01:09 00:31:22
27 Toshiharu Obata 1978 JPN 48 01:36:46 00:31:09 00:01:12 00:31:14 00:01:18 00:31:55
Program notes:

Technical delegate: Oliver Laaber/AUT. Head referee: Fritz Schwarz/AUT. Competition jury: Oliver Laaber/AUT, Renato Bertrandi/ITA, Luigi Bianchi/ITA.
Distances: Run 7.06 km (4 laps); Bike 17.07 km (4 laps); Ski 9.74 km (4 laps)
Air temperature from -6ºC to +1ºC