Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Ski
1 Frode Engelund 1965 NOR 264 00:46:57 00:14:51 00:01:18 00:15:36 00:01:09 00:14:06
2 Maximilian Zdouc 1962 AUT 270 00:47:26 00:16:07 00:00:56 00:14:43 00:01:02 00:14:39
3 Aleksandr Gashnikov 1964 RUS 265 00:48:35 00:14:25 00:01:14 00:14:29 00:00:54 00:17:34
4 Andreas Gehbauer 1964 AUT 268 00:48:43 00:16:41 00:00:45 00:14:47 00:01:25 00:15:08
5 Aldo Frigo 1963 ITA 244 00:50:30 00:16:10 00:01:13 00:16:45 00:01:12 00:15:11
6 Igor Vorobyev 1962 RUS 267 00:51:02 00:16:45 00:00:50 00:16:30 00:00:52 00:16:08
7 Aivar Veri 1965 EST 271 00:52:47 00:18:14 00:00:47 00:15:52 00:01:33 00:16:23
8 Flavio Zanet 1964 ITA 258 00:52:52 00:17:11 00:00:53 00:17:09 00:01:21 00:16:20
9 Piergiorgio Rebeschini 1965 ITA 253 00:54:01 00:16:23 00:00:57 00:17:18 00:02:00 00:17:24
10 Massimo Cerato 1965 ITA 243 00:55:36 00:17:38 00:00:48 00:18:00 00:01:34 00:17:38
11 Pierugo Visconti 1963 ITA 257 00:56:02 00:17:12 00:00:53 00:18:18 00:01:45 00:17:55
12 Gianpiero Brangero 1961 ITA 242 00:56:53 00:17:41 00:01:09 00:17:17 00:01:43 00:19:05
13 Leonardo Ranieri 1963 ITA 251 00:57:11 00:18:20 00:00:45 00:19:12 00:01:31 00:17:25
14 Claudio Ratto 1965 ITA 252 00:57:13 00:19:11 00:00:36 00:17:19 00:01:17 00:18:52
15 Michele Beduzzi 1965 ITA 241 00:57:54 00:18:19 00:01:06 00:18:50 00:01:44 00:17:57
16 Paolo Sacchet 1961 ITA 254 00:58:01 00:17:42 00:00:54 00:19:47 00:02:44 00:16:56
17 Mirco Zanetti 1965 ITA 259 00:59:05 00:19:39 00:00:49 00:18:08 00:02:29 00:18:01
18 Paolo Olivotto 1961 ITA 247 00:59:50 00:19:37 00:01:07 00:18:03 00:02:02 00:19:03
19 Stefano Assolari 1964 ITA 240 01:00:01 00:18:57 00:01:34 00:18:27 00:02:31 00:18:33
20 Jürgen Pöpperl-Macht 1962 GER 272 01:03:06 00:20:50 00:00:40 00:20:25 00:02:02 00:19:11
21 Ubaldo Garbin 1961 ITA 245 01:03:47 00:20:31 00:01:05 00:18:52 00:01:44 00:21:37
22 Ugo Antonini 1963 ITA 239 01:04:04 00:20:22 00:01:38 00:22:01 00:01:55 00:18:10
23 Paolo Poggi 1963 ITA 250 01:04:42 00:18:25 00:01:33 00:21:52 00:02:12 00:20:43
24 Andrey Gudalov 1961 RUS 266 01:05:03 00:20:39 00:00:49 00:22:04 00:02:45 00:18:47
25 Fujio Tazaki 1963 JPN 261 01:05:09 00:20:26 00:01:08 00:22:42 00:01:10 00:19:45
26 Paolo Telaroli 1965 ITA 256 01:05:13 00:21:01 00:01:45 00:20:05 00:02:05 00:20:18
27 Diego Longhin 1963 ITA 246 01:06:39 00:19:02 00:01:28 00:21:30 00:03:14 00:21:26
28 Enrico Piemontese 1962 ITA 249 01:08:11 00:19:27 00:01:19 00:22:09 00:02:39 00:22:39
29 Hirofumi Yamaji 1965 JPN 262 01:14:33 00:21:09 00:01:03 00:23:40 00:03:34 00:25:09
30 Paolo Pasin 1961 ITA 248 01:22:37 00:18:59 00:01:22 00:22:22 00:03:28 00:36:27
31 Yoji Kumazawa 1965 JPN 260 01:22:45 00:26:24 00:00:47 00:25:38 00:02:08 00:27:50
Program notes:

Technical delegate: Oliver Laaber/AUT. Head referee: Laura Patti/ITA. Competition jury: Oliver Laaber/AUT, Renato Bertrandi/ITA, Luigi Bianchi/ITA.
Distances: Run 3.63 km (2 laps); Bike 6.08 km (2 laps); Ski 4.87 km (2 laps)
Air temperature 0ºC Snow temperature -1ºC