Results: 2020 Belgrade ETU Triathlon Junior European Cup | Junior Men
Belgrade, Serbia, Serbia • 20 Sep, 2020
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Igor Bellido Mikhailova 2002 ESP 2 00:30:21 00:05:31 00:00:13 00:17:49 00:00:15 00:06:33
2 Esteban Basanta Fouz 2002 ESP 1 00:30:41 00:05:31 00:00:11 00:17:50 00:00:15 00:06:55
3 Miguel Guzman Tafalla 2003 ESP 25 00:30:58 00:05:37 00:00:11 00:17:46 00:00:19 00:07:05
4 Jesús Jimenez Gimeno 2001 ESP 3 00:31:14 00:05:36 00:00:13 00:17:44 00:00:17 00:07:24
5 Itamar Shevach Levanon 2001 ISR 4 00:31:32 00:05:56 00:00:14 00:18:08 00:00:16 00:06:58
6 Marcin Stanglewicz 2002 POL 19 00:31:41 00:05:54 00:00:15 00:18:10 00:00:16 00:07:07
7 Mohamed Aziz Sebai 2001 TUN 12 00:33:11 00:05:57 00:00:16 00:19:25 00:00:18 00:07:15
8 Seifeddine Selmi 2001 TUN 18 00:33:16 00:06:05 00:00:14 00:19:18 00:00:16 00:07:23
9 Erick Rogoz Lörincz 2001 ROU 5 00:33:18 00:06:08 00:00:15 00:19:20 00:00:20 00:07:16
10 Vlad-Adrian Remzing 2001 ROU 15 00:33:32 00:05:56 00:00:15 00:19:31 00:00:17 00:07:33
11 Albert Stratulat 2002 ROU 29 00:33:58 00:06:21 00:00:21 00:19:28 00:00:18 00:07:31
12 Alaa Eddine Ben Said 2002 TUN 6 00:33:58 00:05:52 00:00:15 00:19:32 00:00:20 00:07:59
13 Gabriel Boca 2002 ROU 24 00:34:45 00:06:20 00:00:15 00:19:36 00:00:20 00:08:14
14 Catana Vlad George 2004 ROU 21 00:35:15 00:06:15 00:00:17 00:19:43 00:00:20 00:08:40
15 Panait Rares Alexandru 2004 ROU 26 00:36:10 00:06:49 00:00:17 00:20:28 00:00:16 00:08:19
16 Soare Darius Ionut 2004 ROU 16 00:36:16 00:06:22 00:00:17 00:20:55 00:00:23 00:08:20
17 Luka Gligorić 2004 SRB 9 00:36:16 00:06:54 00:00:17 00:20:24 00:00:23 00:08:18
18 Hazem Cheki 2002 TUN 11 00:37:22 00:05:57 00:00:25 00:22:21 00:00:27 00:08:12
19 Bogdan Jelaca 2005 SRB 7 00:37:33 00:06:51 00:00:18 00:20:50 00:00:25 00:09:09
20 Borisav Đurić 2005 SRB 20 00:39:21 00:08:25 00:00:23 00:23:58 00:00:29 00:06:06
21 Pazu Mihnea Ionut 2004 ROU 10 00:41:09 00:06:55 00:00:17 00:22:28 00:00:21 00:11:08
DNF Anatoli Bukavets 2005 BLR 22 DNF 00:05:46 00:00:19 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical delegate: Michiel Van Nierkerk/NED Head referee: Ljudmila Medan/SRB. Competition jury: Michiel Van Nierkerk/NED, Maryia Charkouskaya -Tarasevich/BLR, Simo Cickovic/SRB.
Distances Swim 400 m (1 lap), Bike 12 km (1 lap), run 2.5 km (2 laps)
Water temperature 24º c, air temperature 19.4ºC. Wetsuits not allowed.