Results: 2020 Belgrade ETU Triathlon Junior European Cup | Junior Women
Belgrade, Serbia, Serbia • 20 Sep, 2020
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 María Casals Mojica 2002 ESP 4 00:33:58 00:06:15 00:00:16 00:19:33 00:00:17 00:07:37
2 Elsa Pena Vicente 2003 ESP 3 00:34:22 00:06:16 00:00:14 00:19:36 00:00:16 00:08:01
3 Iratxe Arenal Arribas 2001 ESP 1 00:34:30 00:06:16 00:00:16 00:19:33 00:00:16 00:08:09
4 Lana Gavrilović 2004 SRB 7 00:35:13 00:06:17 00:00:18 00:19:32 00:00:19 00:08:47
5 Aviv Levi 2003 ISR 23 00:35:35 00:06:16 00:00:17 00:19:33 00:00:18 00:09:11
6 Natalia Hidalgo Martínez 2001 ESP 2 00:36:42 00:06:28 00:00:14 00:21:23 00:00:15 00:08:23
7 Delia-Oana Dudau 2003 ROU 22 00:37:35 00:07:01 00:00:15 00:21:49 00:00:16 00:08:14
8 Alice Perjoiu 2003 ROU 15 00:37:46 00:07:19 00:00:18 00:21:29 00:00:16 00:08:24
9 Iva Pavlovic 2005 SRB 11 00:38:15 00:06:32 00:00:16 00:22:19 00:00:15 00:08:53
10 Andreea-Diana Iordache 2003 ROU 8 00:39:01 00:07:01 00:00:17 00:21:50 00:00:20 00:09:33
11 Valentina Vuković 2003 SRB 24 00:39:03 00:07:01 00:00:16 00:21:53 00:00:19 00:09:34
12 Ana Marković 2004 SRB 28 00:39:55 00:06:24 00:00:26 00:22:21 00:00:19 00:10:26
13 Damian Casia 2004 ROU 21 00:40:13 00:07:19 00:00:16 00:22:56 00:00:15 00:09:26
14 Beril Selin Ergİn 2003 TUR 31 00:40:56 00:06:34 00:00:39 00:23:06 00:00:32 00:10:05
15 Ana Popov 2005 SRB 14 00:40:56 00:07:06 00:00:18 00:22:46 00:00:23 00:10:24
16 Elif ÇakiroĞlu 2003 TUR 30 00:41:00 00:07:20 00:00:13 00:22:31 00:00:21 00:10:33
17 Sofija Janković 2004 SRB 20 00:41:09 00:08:00 00:00:21 00:22:30 00:00:18 00:10:00
18 Alexia Scurtu 2003 ROU 25 00:41:24 00:07:42 00:00:19 00:22:55 00:00:19 00:10:10
19 Andrea Dukic 2005 SRB 19 00:41:38 00:08:00 00:00:21 00:22:33 00:00:22 00:10:22
20 Besenyei Anna Maria 2004 ROU 26 00:41:53 00:07:08 00:00:20 00:23:07 00:00:20 00:10:59
21 Marta Dunjić 2004 SRB 9 00:42:29 00:06:50 00:00:19 00:23:00 00:00:23 00:11:58
22 Jovana Kostadinov 2004 SRB 17 00:47:53 00:09:00 00:00:22 00:24:45 00:00:31 00:13:15
DNF Yassmine Ouertatani 2004 TUN 27 DNF 00:07:09 00:00:22 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Özlenen İpek GÜnad 2003 TUR 29 DNF 00:07:01 00:00:18 00:28:18 00:04:23 00:00:00
Program notes:

Technical delegate: Michiel Van Nierkerk/NED Head referee: Ljudmila Medan/SRB. Competition jury: Michiel Van Nierkerk/NED, Maryia Charkouskaya -Tarasevich/BLR, Simo Cickovic/SRB.
Distances Swim 400 m (1 lap), Bike 12 km (1 lap), run 2.5 km (2 laps)
Water temperature 24º c, air temperature 19.4ºC. Wetsuits not allowed.