Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Josep Viladoms Bellart 1970 ESP 1323 00:58:53 00:16:11 00:00:35 00:32:13 00:00:35 00:09:16
2 Chris Nicoll 1969 GBR 1334 00:59:05 00:16:12 00:00:46 00:32:10 00:00:34 00:09:21
3 Francisco Blazquez Hernandez 1970 ESP 1312 00:59:08 00:16:12 00:00:34 00:32:19 00:00:34 00:09:27
4 David Serra Termens 1969 ESP 1321 00:59:09 00:16:11 00:00:30 00:32:24 00:00:27 00:09:35
5 Joaquim Carlos Lopes 1968 POR 1344 00:59:30 00:16:11 00:00:34 00:32:18 00:00:40 00:09:45
6 Mark Shepherd 1970 GBR 1340 00:59:31 00:16:29 00:00:42 00:31:54 00:00:38 00:09:45
7 Julio Torres Dominguez 1969 ESP 1322 01:00:26 00:16:42 00:01:04 00:31:53 00:00:39 00:10:06
8 Simon Clarke 1970 GBR 1325 01:00:31 00:16:40 00:00:46 00:32:23 00:00:38 00:10:01
9 Emilio Miguel Lopez Quesada 1970 ESP 1316 01:00:38 00:17:37 00:00:41 00:31:25 00:00:39 00:10:13
10 Dave Burrows 1966 GBR 1324 01:00:43 00:16:45 00:00:55 00:32:14 00:00:38 00:10:08
11 Jose A. GarcÍa GarcÍa 1969 ESP 1315 01:00:47 00:17:11 00:00:34 00:31:57 00:00:31 00:10:32
12 Pedro Lopez Zuazua 1968 ESP 1317 01:00:49 00:17:28 00:00:46 00:31:40 00:00:49 00:10:05
13 Richard Davis 1966 GBR 1328 01:00:50 00:17:20 00:00:44 00:31:44 00:00:45 00:10:15
14 Iain Wedge 1969 GBR 1341 01:00:54 00:17:13 00:00:52 00:31:44 00:00:42 00:10:21
15 Luis Hernando Pastor Ortiz 1968 ESP 1320 01:01:05 00:17:12 00:00:39 00:31:50 00:00:50 00:10:32
16 Mike Russell 1969 GBR 1339 01:01:08 00:17:20 00:00:51 00:31:34 00:00:42 00:10:39
17 Juan Antonio MadueÑo Calderon 1968 ESP 1318 01:01:10 00:17:27 00:00:40 00:31:41 00:00:44 00:10:36
18 Miguel Angel Martinez Esteban 1970 ESP 1319 01:01:16 00:17:32 00:00:44 00:31:30 00:00:36 00:10:52
19 Fernando Espina Valdayo 1967 ESP 1313 01:01:50 00:17:02 00:00:38 00:32:04 00:00:53 00:11:11
20 Geoff Curwen 1970 GBR 1327 01:02:47 00:17:38 00:01:12 00:32:19 00:00:43 00:10:52
21 Phil Rowley 1970 GBR 1338 01:02:56 00:17:56 00:00:43 00:32:27 00:00:49 00:10:58
22 Russell Jones 1968 GBR 1330 01:03:36 00:18:29 00:00:48 00:31:50 00:00:47 00:11:40
23 Richard Conway 1967 GBR 1326 01:03:45 00:17:57 00:00:42 00:32:56 00:00:50 00:11:19
24 Nick Price 1970 GBR 1336 01:04:57 00:17:51 00:00:42 00:34:20 00:00:44 00:11:17
25 Javier Benito Garcia 1970 ESP 1311 01:06:02 00:18:31 00:00:48 00:34:37 00:00:47 00:11:18
26 Ian Micklethwaite 1970 GBR 1333 01:06:53 00:18:27 00:00:42 00:35:56 00:00:40 00:11:06
27 Steve Gelder 1969 GBR 1329 01:06:57 00:20:02 00:01:04 00:32:47 00:00:53 00:12:09
28 Paul Mammatt 1968 GBR 1332 01:07:09 00:19:45 00:00:38 00:33:35 00:00:40 00:12:29
29 James Lee 1967 GBR 1331 01:07:58 00:19:20 00:01:10 00:34:02 00:00:51 00:12:34
30 Neil Phillips 1967 GBR 1335 01:08:03 00:19:24 00:00:50 00:34:52 00:00:44 00:12:11
31 Tomas Gamez Cordero 1969 ESP 1314 01:09:05 00:19:30 00:00:44 00:33:45 00:00:46 00:14:19
32 Daz Red 1970 GBR 1337 01:11:12 00:20:28 00:00:55 00:35:56 00:01:04 00:12:47
Program notes:

Technical Delegate: Maisie Bancewicz/GBR. Head Referee: Eero Raudsepp/EST. Competition Jury: Maisie Bancewicz/GBR, Martin Breedijk/NED, Alicia García/ESP.
Distances: 1st run 4.8 km (2 laps), bike 20.4 km (2 laps) 2nd run 2.8 km (1 lap)
Air temperature 10.3º