Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Angel Lencina Alonso 1965 ESP 2349 01:55:52 00:35:43 00:00:43 00:58:47 00:00:48 00:19:49
2 Stefan Schütz 1961 GER 2367 01:55:59 00:35:28 00:00:40 00:59:05 00:00:46 00:19:58
3 Edward Short 1964 GBR 2360 01:56:39 00:35:01 00:00:40 00:59:49 00:00:59 00:20:08
4 Francisco Gomez Castro 1965 ESP 2346 01:58:15 00:35:43 00:00:40 00:59:56 00:00:46 00:21:08
5 JosÉ ElÍas GÓmez Alonso 1965 ESP 2340 02:01:11 00:37:23 00:00:50 01:01:15 00:00:45 00:20:56
6 Carlos Leon Cordero 1965 ESP 2348 02:01:31 00:37:48 00:00:49 01:00:47 00:00:42 00:21:23
7 Eduardo Martin Infante 1965 ESP 2343 02:01:39 00:35:10 00:00:35 01:04:11 00:00:40 00:21:02
8 Francisco Dominguez Chacón 1964 ESP 2344 02:02:27 00:36:48 00:00:45 01:01:47 00:00:40 00:22:26
9 Carmelo Gomez Pastor 1962 ESP 2353 02:02:55 00:38:26 00:00:55 01:01:19 00:01:01 00:21:11
10 Owen Barron 1962 IRL 2368 02:03:05 00:37:25 00:00:37 01:02:40 00:00:40 00:21:41
11 Luis Miguel Sanchez Garcia 1963 ESP 2350 02:03:38 00:37:23 00:00:49 01:03:36 00:00:43 00:21:06
12 Antonio Bernardino Cordero 1963 ESP 2342 02:03:49 00:35:08 00:00:46 01:07:24 00:00:49 00:19:40
13 Clifford Puttock 1965 GBR 2362 02:04:45 00:37:18 00:00:51 01:04:07 00:00:51 00:21:36
14 Ben Thornton 1965 GBR 2361 02:04:55 00:37:12 00:01:19 01:04:36 00:01:20 00:20:25
15 Tim Fowler 1965 GBR 2363 02:05:25 00:39:24 00:01:04 01:01:38 00:01:02 00:22:15
16 Rodrigo Labrac Naranjo 1965 ESP 2347 02:05:45 00:37:20 00:00:42 01:05:08 00:00:49 00:21:43
17 Mark Wilsher 1962 GBR 2356 02:05:48 00:39:36 00:00:43 01:01:38 00:00:52 00:22:57
18 Jon Cowell 1963 GBR 2364 02:09:48 00:38:49 00:00:36 01:05:27 00:01:09 00:23:45
19 Jon Clark 1965 GBR 2366 02:10:37 00:39:24 00:01:11 01:06:51 00:01:04 00:22:05
20 Carl Ward 1964 GBR 2365 02:11:11 00:40:44 00:00:47 01:05:29 00:00:54 00:23:15
21 Jose Illanes Ruiz 1964 ESP 2345 02:11:45 00:38:08 00:01:29 01:06:59 00:00:49 00:24:18
22 Rafael Fernandez Lopez 1965 ESP 2341 02:15:03 00:40:27 00:02:10 01:08:07 00:01:27 00:22:51
23 Joaquim Barbosa 1965 POR 2369 02:15:36 00:42:20 00:01:28 01:07:13 00:00:54 00:23:39
24 Stephen Macdonald 1965 GBR 2357 02:16:02 00:42:20 00:00:53 01:05:27 00:01:51 00:25:29
25 Iain Wallace 1961 GBR 2359 02:16:25 00:39:16 00:00:50 01:10:30 00:00:59 00:24:47
26 Kevin Steel 1965 GBR 2358 02:16:36 00:40:44 00:01:08 01:11:01 00:01:07 00:22:35
27 Luis Redondo Badás 1963 ESP 2354 02:18:21 00:42:13 00:01:03 01:11:22 00:00:46 00:22:56
28 Pedro Jose Prada San Roman 1965 ESP 2351 02:23:03 00:42:14 00:02:50 01:11:21 00:01:36 00:25:02
29 Manuel Agustin López Sánchez 1965 ESP 2352 02:26:37 00:44:51 00:01:16 01:14:05 00:01:27 00:24:56
Program notes:

Technical Delegate: Maisie Bancewicz/GBR. Head Referee: Eero Raudsepp/EST. Competition Jury: Maisie Bancewicz/GBR, Martin Breedijk/NED, Alicia García/ESP.
Distances: 1st run 9.7 km (4 laps), bike 36.8 km (2 laps) 2nd run 5.3 km (2 laps)