Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Paulina Klimas 1995 POL 36 00:37:03 00:06:44 00:00:49 00:18:12 00:00:26 00:10:50
2 Ivana Kuriackova 1994 SVK 34 00:37:13 00:06:23 00:00:50 00:18:35 00:00:26 00:10:57
3 Iratxe Arenal Arribas 2001 ESP 46 00:37:20 00:06:30 00:00:48 00:18:25 00:00:24 00:11:11
4 Magdalena Früh 2000 AUT 50 00:37:23 00:06:42 00:00:49 00:18:14 00:00:25 00:11:11
5 Margareta Bicanova 2001 SVK 37 00:37:25 00:06:45 00:00:52 00:18:07 00:00:28 00:11:11
6 Maria Tomé 2001 POR 38 00:37:26 00:06:29 00:00:51 00:18:29 00:00:26 00:11:09
7 Nora Gmür 2001 SUI 47 00:37:26 00:06:40 00:00:49 00:18:14 00:00:22 00:11:20
8 Daryna Moskalenko 1997 UKR 49 00:37:31 00:06:42 00:00:50 00:18:16 00:00:24 00:11:16
9 Ida Burrows 2001 SWE 48 00:37:32 00:06:41 00:00:50 00:18:14 00:00:28 00:11:17
10 Hanna Maksimava 1993 BLR 35 00:37:33 00:06:47 00:00:49 00:18:13 00:00:26 00:11:16
11 Therese Feuersinger 1998 AUT 33 00:37:36 00:06:18 00:00:51 00:18:33 00:00:23 00:11:28
12 Maeve Gallagher 2001 IRL 42 00:37:38 00:06:48 00:00:50 00:18:04 00:00:24 00:11:30
13 Silke De Wolde 2001 NED 41 00:37:39 00:06:46 00:00:52 00:18:11 00:00:27 00:11:21
14 Alzbeta Hruskova 2000 CZE 51 00:37:44 00:06:36 00:00:54 00:18:14 00:00:27 00:11:31
15 Magdalena Sudak 2000 POL 53 00:37:52 00:06:42 00:00:48 00:18:14 00:00:26 00:11:41
16 Noémi Sárszegi 1996 HUN 39 00:37:56 00:06:39 00:00:50 00:18:18 00:00:27 00:11:40
17 Hanne De Vet 1998 BEL 54 00:38:04 00:06:29 00:00:55 00:18:20 00:00:25 00:11:54
18 Iveta Fairaislova 1998 CZE 55 00:38:08 00:06:46 00:00:51 00:18:12 00:00:25 00:11:54
19 Sofiya Pryyma 1998 UKR 61 00:38:14 00:06:43 00:00:49 00:18:11 00:00:28 00:12:01
20 Erin McConnell 2000 IRL 52 00:38:18 00:06:21 00:00:49 00:18:36 00:00:27 00:12:03
21 Tanja Stroschneider 1990 AUT 44 00:38:19 00:06:42 00:00:54 00:18:10 00:00:30 00:12:01
22 Tjasa Vrtacic 2000 SLO 45 00:38:20 00:06:43 00:00:47 00:18:16 00:00:23 00:12:10
23 Natalia Zych 2001 POL 58 00:38:21 00:06:36 00:00:48 00:18:22 00:00:26 00:12:06
24 Chloe Pollard 1997 IRL 57 00:38:34 00:06:21 00:00:54 00:18:31 00:00:25 00:12:20
25 Vera Vilaca 1998 POR 63 00:38:48 00:06:30 00:00:57 00:18:20 00:00:26 00:12:33
26 Sophia Green 2000 GBR 56 00:39:06 00:06:29 00:00:51 00:18:26 00:00:28 00:12:49
27 Emma Varga 1997 SWE 62 00:39:24 00:06:20 00:00:52 00:18:35 00:00:25 00:13:11
28 Dorka Putnóczki 1999 HUN 60 00:39:28 00:06:23 00:00:54 00:19:23 00:00:28 00:12:18
29 Julia Kekkonen 2000 FIN 64 00:41:17 00:07:08 00:00:51 00:20:20 00:00:26 00:12:28
DNF Julia Sanecka 2001 POL 59 DNF 00:06:44 00:00:52 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegates: Esther Sanchez/ESP, Bela Varga/HUN. Head Referee: Oliver Laaber/AUT.
Competition Jury: Bela Varga/HUN, Renato Bertrandi/ITA, Herwig Grabner/AUT.
Distances: swim 500 m. (1 lap), bike 12 km. (4 laps), run 3.100 km (2 laps).
Water temperature 25.3ºC, air temperature 27.2ºC. Wetsuits not allowed.