Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Jule Behrens 2003 GER 3 00:36:41 00:06:40 00:00:53 00:18:01 00:00:26 00:10:39
2 Tilda Månsson 2004 SWE 14 00:36:47 00:06:38 00:00:50 00:18:09 00:00:28 00:10:40
3 María Casals Mojica 2002 ESP 6 00:37:01 00:06:36 00:00:47 00:18:09 00:00:23 00:11:04
4 Julia Bröcker 2003 GER 1 00:37:02 00:06:36 00:00:49 00:18:07 00:00:21 00:11:07
5 Ilona Hadhoum 2004 FRA 7 00:37:05 00:06:20 00:00:51 00:18:20 00:00:25 00:11:07
6 Margareta Vrablova 2005 SVK 9 00:37:09 00:06:28 00:00:47 00:18:20 00:00:24 00:11:08
7 Candice Denizot 2002 FRA 8 00:37:13 00:06:19 00:00:47 00:18:24 00:00:22 00:11:18
8 Natalia Castro Santos 2002 ESP 2 00:37:18 00:06:34 00:00:48 00:18:12 00:00:24 00:11:18
9 Rebecca Beti 2002 SUI 15 00:37:25 00:06:43 00:00:47 00:18:03 00:00:21 00:11:29
10 Finja Schierl 2002 GER 4 00:37:29 00:06:22 00:00:50 00:18:22 00:00:29 00:11:24
11 Karolina Helga Horváth 2002 HUN 22 00:37:30 00:06:27 00:00:52 00:18:15 00:00:27 00:11:27
12 Helena Moragas Molina 2003 ESP 5 00:37:30 00:06:55 00:00:48 00:18:35 00:00:23 00:10:47
13 Bethany Cook 2004 GBR 17 00:37:39 00:06:45 00:00:50 00:18:43 00:00:23 00:10:56
14 Barbara De Koning 2002 NED 12 00:37:43 00:06:32 00:00:49 00:18:15 00:00:25 00:11:41
15 Lili Dobi 2004 HUN 21 00:37:50 00:06:24 00:00:50 00:18:22 00:00:25 00:11:47
16 Aviv Levi 2003 ISR 27 00:37:56 00:06:26 00:00:53 00:18:13 00:00:25 00:11:57
17 Tabea Huys 2005 AUT 31 00:37:59 00:06:21 00:00:52 00:18:22 00:00:25 00:11:56
18 Paola Sacchi 2003 ITA 23 00:38:00 00:06:30 00:00:48 00:18:14 00:00:26 00:11:59
19 Zuzana Michalickova 2002 SVK 10 00:38:00 00:06:27 00:00:49 00:18:20 00:00:27 00:11:55
20 Heidi Juránková 2002 CZE 11 00:38:03 00:06:43 00:00:46 00:18:05 00:00:25 00:12:02
21 Franca Henseleit 2002 GER 24 00:38:08 00:06:29 00:00:47 00:18:14 00:00:23 00:12:12
22 Elsa Pena Vicente 2003 ESP 25 00:38:12 00:06:34 00:00:53 00:18:08 00:00:25 00:12:10
23 Anna Goreva 2002 RUS 16 00:38:16 00:06:43 00:00:46 00:18:50 00:00:24 00:11:32
24 Livia Wespe 2002 SUI 29 00:38:19 00:06:53 00:00:57 00:19:25 00:00:28 00:10:35
25 Márta Kropkó 2003 HUN 20 00:38:20 00:06:18 00:00:50 00:18:25 00:00:25 00:12:20
26 Dana Prikrylova 2003 CZE 19 00:38:39 00:06:46 00:00:52 00:18:41 00:00:25 00:11:53
27 Catelle Mourgues 2004 FRA 28 00:38:40 00:06:42 00:00:57 00:18:41 00:00:26 00:11:54
28 Mara Krombach 2005 LUX 26 00:38:47 00:06:57 00:00:51 00:19:27 00:00:27 00:11:04
29 Livia Gross 2003 SUI 30 00:38:50 00:06:57 00:00:52 00:19:26 00:00:25 00:11:07
30 Daisy Davies 2002 GBR 18 00:38:51 00:06:50 00:00:49 00:19:04 00:00:23 00:11:43
Program notes:

Technical Delegates: Esther Sanchez/ESP, Bela Varga/HUN. Head Referee: Fritz Schwarz/AUT.
Competition Jury: Bela Varga/HUN, Renato Bertrandi/ITA, Herwig Grabner/AUT.
Distances: swim 500 m. (1 lap), bike 12 km. (4 laps), run 3.100 km (2 laps).
Water temperature 24.5ºC, air temperature 24.0ºC. Wetsuits not allowed.
Athlete #20 Kropko/HUN served a 10 seconds penalty during the run segment