Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Michał Oliwa 1997 POL 1 00:55:55 00:08:15 00:01:19 00:29:29 00:00:54 00:15:58
2 Marcin Stanglewicz 2002 POL 8 00:55:57 00:08:27 00:01:22 00:29:20 00:00:50 00:15:58
3 Maciej Bruzdziak 1998 POL 4 00:56:02 00:08:14 00:01:19 00:29:22 00:00:54 00:16:13
4 Kacper Stepniak 1994 POL 2 00:56:47 00:08:28 00:01:23 00:29:17 00:00:55 00:16:44
5 Kamil Damentka 1998 POL 18 00:56:55 00:08:41 00:01:33 00:29:44 00:00:52 00:16:05
6 Tomasz Marcinek 1991 POL 24 00:57:17 00:08:44 00:01:31 00:29:40 00:00:53 00:16:29
7 Robert Czysz 1994 POL 5 00:57:27 00:08:48 00:01:27 00:29:39 00:00:48 00:16:45
8 Krzysztof Hadas 1996 POL 30 00:57:28 00:09:10 00:01:28 00:30:34 00:01:01 00:15:15
9 Mateusz Gluszkowski 2001 POL 19 00:57:38 00:08:06 00:01:26 00:29:23 00:00:53 00:17:50
10 James Kadziak 2002 POL 9 00:57:55 00:08:30 00:01:24 00:30:03 00:00:53 00:17:05
11 Przemyslaw Szymanowski 1986 POL 6 00:57:59 00:09:05 00:01:30 00:29:21 00:00:57 00:17:06
12 Adrian Wilk 1998 POL 23 00:58:05 00:08:48 00:01:29 00:29:39 00:00:51 00:17:18
13 Jakub Juskowiak 2001 POL 10 00:58:08 00:08:50 00:01:26 00:29:42 00:00:56 00:17:14
14 Karol Janicki 2003 POL 15 00:58:32 00:09:07 00:01:21 00:29:23 00:01:02 00:17:39
15 Robert Wilkowiecki 1994 POL 3 00:58:51 00:08:28 00:01:32 00:29:52 00:01:04 00:17:55
16 Wiktor Eliasz 2000 POL 42 00:58:58 00:09:21 00:01:32 00:30:13 00:00:55 00:16:57
17 Kamil Kulik 2003 POL 14 00:59:20 00:09:21 00:01:31 00:30:07 00:00:56 00:17:25
18 Mateusz Rak 1990 POL 22 00:59:31 00:08:40 00:01:33 00:30:46 00:01:03 00:17:29
19 Bartosz Smeda 1986 POL 46 01:00:16 00:08:46 00:01:33 00:30:53 00:01:00 00:18:04
20 Dawid Mielke 2002 POL 47 01:00:23 00:09:30 00:01:24 00:30:12 00:00:54 00:18:23
21 Marcel Kozaczkiewicz 2003 POL 12 01:01:02 00:08:58 00:01:25 00:30:41 00:01:00 00:18:58
22 Jan Przybylkowicz 2002 POL 29 01:01:07 00:08:29 00:01:24 00:31:12 00:00:58 00:19:04
23 Piotr Brudlo 2002 POL 36 01:01:15 00:09:48 00:01:30 00:31:55 00:01:02 00:17:00
24 Jan Chrzanowski 2003 POL 16 01:01:53 00:08:59 00:01:26 00:30:40 00:00:54 00:19:54
25 Dominik Szumiec 2002 POL 41 01:02:04 00:09:05 00:01:24 00:32:23 00:00:56 00:18:16
Program notes:

Technical Delegate: Joanna Pyrzyńska-Figurska/POL. Head Referee: Jan Gulczewski/POL.
Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20 km (4 laps), Run 5 km (2 laps)
Water temperature: 23.4ºC; Air temperature: 26.0ºC. Wetsuits not allowed.
Only top 25 athletes are shown