Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Bocqueho Gildas 1990 FRA 1079 01:01:20 00:14:42 00:01:25 00:34:39 00:01:30 00:09:04
2 Saud Alzaabi 1988 UAE 1092 01:01:37 00:14:48 00:01:22 00:34:38 00:01:38 00:09:11
3 Francisco Javier De León Rodríguez 1990 ESP 1068 01:01:40 00:14:43 00:01:25 00:34:40 00:01:38 00:09:14
4 Samuel Hopton 1989 GBR 1081 01:01:42 00:14:47 00:01:22 00:34:40 00:01:34 00:09:19
5 Franco Forestier 1987 URU 1093 01:01:55 00:14:46 00:01:30 00:34:37 00:01:44 00:09:18
6 Jose Díaz García 1990 ESP 1069 01:02:18 00:15:23 00:01:33 00:33:58 00:01:35 00:09:49
7 Manuel Terron Illescas 1990 ESP 1078 01:02:25 00:15:22 00:01:28 00:33:56 00:01:42 00:09:57
8 Miguel Ángel Bocanegra Galván 1991 MEX 1088 01:03:01 00:15:22 00:01:31 00:33:58 00:02:00 00:10:10
9 Patrik Saitua Betanzos 1987 ESP 1075 01:03:22 00:15:38 00:01:38 00:34:37 00:01:45 00:09:44
10 Carlos Ramírez De La Cruz 1991 ESP 1072 01:03:24 00:15:34 00:01:29 00:34:55 00:01:41 00:09:45
11 Jonathan Peters 1987 GBR 1083 01:03:43 00:15:24 00:01:38 00:34:57 00:01:45 00:09:59
12 Cameron Scott 1990 GBR 1085 01:03:49 00:14:57 00:01:44 00:35:12 00:01:51 00:10:05
13 Rubén Herrero Logroño 1989 ESP 1071 01:04:00 00:16:00 00:01:37 00:34:20 00:01:52 00:10:11
14 Alex Crump 1990 GBR 1080 01:04:01 00:16:00 00:01:31 00:34:31 00:01:44 00:10:15
15 Adrián Suárez Menéndez 1987 ESP 1077 01:04:04 00:15:38 00:01:34 00:34:51 00:01:47 00:10:14
16 Daniel Sevilla Pérez 1989 ESP 1076 01:04:07 00:15:58 00:01:34 00:34:18 00:01:45 00:10:32
17 Julio Cesar Rosique Fernandez 1990 MEX 1091 01:05:21 00:16:09 00:01:32 00:34:38 00:02:00 00:11:02
18 Borja Riesgo Guardado 1989 ESP 1073 01:05:49 00:16:16 00:01:37 00:35:19 00:01:56 00:10:41
19 Jorge Luis Ceron 1991 ARG 1096 01:06:33 00:20:07 00:01:27 00:33:52 00:01:43 00:09:24
20 Nathan Palmer 1988 GBR 1082 01:07:43 00:17:36 00:01:42 00:35:00 00:02:08 00:11:17
21 Chris Whittle 1989 GBR 1087 01:08:36 00:16:33 00:01:54 00:37:21 00:02:00 00:10:48
22 Edilberto García Bravo 1991 MEX 1089 01:09:32 00:17:32 00:01:51 00:36:28 00:02:03 00:11:38
23 Lukas Sutcliffe 1990 GBR 1086 01:09:45 00:17:45 00:01:41 00:36:26 00:02:04 00:11:49
24 Simon Poole 1991 GBR 1084 01:13:18 00:19:06 00:01:51 00:36:33 00:02:35 00:13:13
25 Daniel Fernández González 1990 ESP 1070 01:13:20 00:18:16 00:02:06 00:38:17 00:02:26 00:12:15
26 Diego Rodríguez Hernández 1990 MEX 1090 01:14:01 00:17:56 00:02:09 00:38:35 00:02:43 00:12:38
27 Matt Clark 1989 USA 1094 01:14:09 00:17:38 00:01:46 00:40:52 00:02:05 00:11:48
28 John Durbin 1987 USA 1095 01:19:14 00:20:08 00:02:10 00:40:12 00:03:08 00:13:36
Program notes:

Technical Delegate: Bex Stubbings/GBR. Head Referee: Esther Sanchez/ESP.Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Alpar Nagy/HUN, Alicia Garcia/ESP.
Distances: 1st Run 5.1 km (1 lap), Bike 21.2 km (2 laps), 2nd Run 2.8 km (1 lap)
Air temperature 8.7ºC