Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Oscar Coggins 1999 HKG 1 01:51:14 00:19:04 00:00:40 00:58:38 00:00:21 00:32:33
2 Daryn Konysbayev 1999 KAZ 2 01:52:09 00:21:07 00:00:36 00:58:14 00:00:27 00:31:46
3 Qing Chen 1999 CHN 15 01:52:56 00:20:02 00:00:34 00:59:19 00:00:23 00:32:39
4 Jason Tai Long Ng 2000 HKG 4 01:53:44 00:19:58 00:00:39 00:59:18 00:00:29 00:33:22
5 Cheung Sing Nicholas Tsang 2000 HKG 11 01:54:04 00:19:51 00:00:37 00:59:31 00:00:25 00:33:43
6 Nanhe Wang 2003 CHN 22 01:54:10 00:19:47 00:00:41 00:59:34 00:00:21 00:33:50
7 Junjie Fan 2001 CHN 18 01:55:02 00:19:52 00:00:37 00:59:27 00:00:24 00:34:44
8 Ali Rezvani 2000 IRI 10 01:55:15 00:21:05 00:00:38 00:58:15 00:00:23 00:34:56
9 Arslon Tursunov 2001 UZB 12 01:55:23 00:21:03 00:00:39 00:58:14 00:00:26 00:35:04
10 Alikhan Abusseit 2002 KAZ 28 01:55:45 00:21:09 00:00:34 00:58:14 00:00:27 00:35:23
11 Kanta Ando 2001 JPN 9 01:56:02 00:19:57 00:00:39 00:59:20 00:00:22 00:35:46
12 Rashif Amila Yaqin 2002 INA 23 01:56:39 00:19:26 00:00:43 00:59:49 00:00:33 00:36:09
13 Teppei Tokuyama 2002 JPN 5 01:56:50 00:19:05 00:00:39 00:58:50 00:00:37 00:37:41
14 Mitsuho Mochizuki 2000 JPN 3 01:57:03 00:18:30 00:00:40 00:59:11 00:00:22 00:38:24
15 Kamran Khodjaev 2002 UZB 8 01:57:04 00:21:11 00:00:37 00:58:10 00:00:29 00:36:40
16 Jaehyeon Jo 1999 KOR 21 01:57:49 00:19:20 00:00:39 00:59:59 00:00:22 00:37:31
17 Shing Him Yu 1999 HKG 6 01:58:13 00:19:46 00:00:35 00:59:35 00:00:21 00:37:57
18 Minho Kweon 2000 KOR 14 01:58:15 00:19:46 00:00:38 00:59:34 00:00:27 00:37:53
19 Daniil Zubtsov 2001 KAZ 20 01:58:32 00:21:12 00:00:34 00:58:09 00:00:28 00:38:11
20 Kirill Rozhkov 1999 KAZ 32 01:59:09 00:19:42 00:00:35 00:59:41 00:00:24 00:38:50
21 Juyoung Kim 2001 KOR 25 01:59:50 00:19:58 00:00:42 00:59:20 00:00:22 00:39:31
22 Chan Uk Park 1999 KOR 17 02:00:03 00:20:32 00:00:40 00:58:48 00:00:25 00:39:41
23 Yerassyl Amanzholov 2002 KAZ 33 02:00:35 00:20:36 00:00:40 00:58:43 00:00:25 00:40:14
24 Chong Yi Lee 2000 TPE 30 02:05:23 00:19:59 00:00:38 00:59:22 00:00:26 00:45:00
LAP Joshua Ramos 2002 PHI 16 LAP 00:21:15 00:00:40 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Omar Ali 2000 BRN 19 LAP 00:21:04 00:00:41 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Abdulrahman Mubarak 2002 BRN 24 LAP 00:21:15 00:00:38 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Mohammadhossein Tayebi 2002 IRI 26 LAP 00:22:49 00:00:44 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Juan Francisco Baniqued 2002 PHI 27 LAP 00:21:17 00:00:38 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Chia Wei Chiang 2000 TPE 29 LAP 00:23:21 00:00:39 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Andrew Remolino 2000 PHI 31 LAP 00:21:07 00:00:40 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Race details: 1500 m (2 lap), Bike 40 km (6 laps), Run: 10 km (4 laps)
Race conditions: Water temperature 22,0 C; Air temperature 22,0 C; Wetsuits not allowed
Technical delegate: Kyung sook Kim(Kitty)/KOR. Head referee: Byambaa Tsagaanbaatar/MGL. Competition jury: Kyung sook Kim(Kitty)/KOR, Maier Sergey /KAZ, Maxim Kriat/KAZ