Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Lasse Lührs 1996 GER 8 00:51:02 00:09:05 00:01:26 00:25:41 00:00:19 00:14:29
2 Lasse Nygaard Priester 1995 GER 2 00:51:10 00:09:06 00:01:22 00:25:49 00:00:20 00:14:31
3 Henry Graf 2002 GER 11 00:51:21 00:08:49 00:01:25 00:25:57 00:00:24 00:14:44
4 Jonas Schomburg 1994 GER 7 00:51:28 00:09:01 00:01:29 00:25:43 00:00:20 00:14:54
5 Valentin Wernz 1995 GER 3 00:51:31 00:09:18 00:01:25 00:25:34 00:00:22 00:14:50
6 Jannik Schaufler 1997 GER 4 00:51:32 00:09:07 00:01:23 00:25:45 00:00:18 00:14:57
7 Justus Nieschlag 1992 GER 6 00:51:35 00:09:17 00:01:27 00:25:31 00:00:23 00:14:56
8 Tim Hellwig 1999 GER 1 00:51:42 00:09:22 00:01:23 00:25:30 00:00:19 00:15:07
9 Johannes Vogel 1996 GER 9 00:51:50 00:09:08 00:01:27 00:25:41 00:00:21 00:15:10
10 Simon Henseleit 2000 GER 19 00:51:56 00:09:17 00:01:20 00:25:35 00:00:17 00:15:24
11 Jonas Breinlinger 1994 GER 5 00:51:59 00:09:03 00:01:28 00:25:45 00:00:23 00:15:18
12 Wilhelm Hirsch 1998 GER 29 00:52:06 00:09:01 00:01:30 00:25:46 00:00:20 00:15:27
13 Jonas Osterholt 2000 GER 31 00:52:10 00:09:06 00:01:29 00:25:38 00:00:19 00:15:36
14 Fabian Kraft 1999 GER 15 00:52:16 00:08:53 00:01:34 00:25:51 00:00:21 00:15:35
15 Rico Bogen 2000 GER 27 00:52:17 00:08:58 00:01:31 00:25:48 00:00:18 00:15:41
16 Justus Töpper 2002 GER 36 00:52:23 00:09:18 00:01:27 00:25:32 00:00:17 00:15:48
17 Luca Fahrenson 2002 GER 38 00:52:29 00:09:16 00:01:26 00:25:38 00:00:18 00:15:50
18 Cedric Osterholt 2000 GER 32 00:52:33 00:09:06 00:01:33 00:25:36 00:00:27 00:15:48
19 Benedikt Bettin 2001 GER 26 00:52:33 00:09:04 00:01:27 00:25:45 00:00:19 00:15:56
20 David Breinlinger 1998 GER 58 00:52:37 00:09:06 00:01:30 00:25:39 00:00:24 00:15:56
21 Janne Büttel 2002 GER 28 00:52:41 00:09:09 00:01:26 00:25:42 00:00:19 00:16:03
22 Till Kramp 2002 GER 10 00:52:51 00:09:13 00:01:28 00:25:38 00:00:21 00:16:10
23 Jan Diener 2002 GER 17 00:52:57 00:09:04 00:01:25 00:25:47 00:00:24 00:16:15
24 Neilan Kempmann 2001 GER 48 00:53:04 00:09:15 00:01:28 00:25:27 00:00:20 00:16:32
25 Nick Emde 2000 GER 46 00:53:12 00:09:28 00:01:30 00:26:42 00:00:19 00:15:11
26 Eric Diener 2000 GER 18 00:53:26 00:09:26 00:01:30 00:26:45 00:00:19 00:15:24
27 Lukas Meckel 2004 GER 61 00:53:31 00:09:11 00:01:29 00:25:42 00:00:21 00:16:45
28 Leonard Arnold 1994 GER 51 00:53:35 00:09:47 00:01:31 00:26:43 00:00:28 00:15:04
29 Phillip Dressel-Putz 1998 GER 30 00:53:38 00:09:23 00:01:25 00:26:54 00:00:19 00:15:35
30 Theo Sonnenberg 2001 GER 76 00:53:39 00:09:50 00:01:29 00:26:40 00:00:20 00:15:18
Program notes:

Technical Delegates: Jan Philipp Krawczyk/GER and Lutz Steinmann/GER
Head referees: Oliver Harms/GER and Hubert Gilgenrainer/GER
Incomplete results