Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim
300m
T1 Bike
6.6km
T2 Run
1.6km
1 Harry Maxwell 2006 GBR 51 00:20:25 00:04:09 00:01:04 00:08:50 00:00:34 00:05:45
2 Robin Randoja 2006 EST 63 00:20:39 00:04:11 00:01:05 00:08:47 00:00:34 00:06:00
3 Kacper Serwiński 2007 POL 48 00:20:43 00:04:10 00:01:05 00:08:50 00:00:38 00:05:58
4 Alex Mandak 2007 SVK 49 00:20:44 00:04:01 00:01:06 00:08:55 00:00:36 00:06:03
5 Poli Stoffel 2006 LUX 46 00:20:45 00:04:04 00:01:01 00:08:56 00:00:37 00:06:06
6 Bánk Hunor Czigány 2006 HUN 44 00:20:46 00:03:55 00:01:06 00:09:01 00:00:38 00:06:04
7 Konrád Székely 2006 HUN 43 00:20:47 00:03:59 00:01:05 00:08:59 00:00:36 00:06:06
8 Szabolcs Mihály 2007 HUN 41 00:20:48 00:03:58 00:01:07 00:08:58 00:00:36 00:06:07
9 Jan Peterka 2006 SLO 45 00:20:54 00:03:57 00:01:06 00:09:01 00:00:38 00:06:10
10 Türker Kemal Kiyak 2006 TUR 50 00:20:54 00:04:04 00:01:05 00:08:53 00:00:39 00:06:11
11 Max Grün 2006 AUT 58 00:20:57 00:04:07 00:01:04 00:08:54 00:00:41 00:06:09
12 Felix Amløf 2006 NOR 55 00:20:58 00:04:01 00:01:08 00:08:52 00:00:39 00:06:16
13 Senan McDonnell 2006 IRL 56 00:21:03 00:03:59 00:01:09 00:08:53 00:00:41 00:06:18
14 Maro Schober 2006 AUT 57 00:21:05 00:03:59 00:01:07 00:09:00 00:00:37 00:06:21
15 Raphael Michaux 2006 BEL 42 00:21:07 00:04:20 00:01:06 00:09:26 00:00:35 00:05:39
16 Arseni Loginov 2007 EST 53 00:21:09 00:03:52 00:01:07 00:09:07 00:00:40 00:06:21
17 Alexander Urschitz 2007 AUT 59 00:21:09 00:04:05 00:01:06 00:08:53 00:00:39 00:06:24
18 Francesco Salazar 2006 SVK 47 00:21:09 00:04:07 00:01:05 00:08:54 00:00:40 00:06:21
19 Lehel Hóbor 2006 HUN 52 00:21:10 00:03:50 00:01:08 00:09:03 00:00:39 00:06:29
20 Raul Petre 2006 ROU 69 00:21:16 00:03:52 00:01:07 00:09:05 00:00:39 00:06:32
21 Jan Gaberc 2006 AUT 61 00:21:20 00:03:57 00:01:09 00:09:00 00:00:38 00:06:34
22 Jakub Maliszewski 2006 POL 68 00:21:21 00:04:07 00:01:09 00:08:48 00:00:37 00:06:39
23 Rene-Petter Vuorio 2006 FIN 54 00:21:31 00:04:08 00:01:05 00:08:48 00:00:41 00:06:48
24 Gert Martin Savitsch 2006 EST 65 00:21:39 00:04:05 00:01:10 00:08:51 00:00:40 00:06:51
25 Tom Heyart 2007 LUX 67 00:21:40 00:04:19 00:01:09 00:09:23 00:00:37 00:06:10
26 Pablo Benko 2006 CRO 66 00:21:52 00:03:55 00:01:06 00:09:06 00:00:39 00:07:05
27 Vito Obrovac 2006 CRO 71 00:22:09 00:04:14 00:01:06 00:09:31 00:00:37 00:06:39
28 Michal Michalica 2006 SVK 64 00:22:17 00:04:17 00:01:07 00:09:27 00:00:37 00:06:47
29 Kai Azzopardi 2006 MLT 62 00:22:52 00:04:11 00:01:08 00:09:59 00:00:14 00:07:17
30 Miks Meijers 2007 LAT 70 00:23:22 00:04:11 00:01:06 00:10:15 00:00:35 00:07:12
Program Details
Conditions
Wetsuits: forbidden
Distances
Swim 300m (1 lap)
Bike 6.6km (1 lap)
Run 1.6km (1 lap)
Head Referees
Raquel González/ESP
Competition Jury
Mario Carvalho/POR, Renato Bertrandi/ITA, Alicia Garcia/ESP
Program Notes

Technical Delegate: Mario Carvalho/POR