Results: 2008 Brno ITU Triathlon European Cup | Elite Women
Brno, Czech Republic • 18 May, 2008
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Radka Vodickova 1984 CZE 3 02:08:11 00:19:04 00:00:00 01:13:01 00:00:00 00:36:04
2 Olesya Prystayko 1985 UKR 2 02:08:47 00:21:21 00:00:00 01:10:47 00:00:00 00:36:39
3 Svenja Bazlen 1984 GER 14 02:08:51 00:20:07 00:00:00 01:11:58 00:00:00 00:36:42
4 Kaisa Lehtonen 1981 FIN 7 02:09:22 00:20:57 00:00:00 01:11:18 00:00:00 00:37:06
5 Sarah Fladung 1988 GER 12 02:09:49 00:20:10 00:00:00 01:11:59 00:00:00 00:37:38
6 Aileen Reid 1982 IRL 24 02:10:02 00:20:05 00:00:00 01:12:14 00:00:00 00:37:39
7 Anina Stampfli 1984 SUI 19 02:10:11 00:20:01 00:00:00 01:12:10 00:00:00 00:37:57
8 Szandra Szalay 1989 HUN 37 02:10:57 00:19:57 00:00:00 01:12:18 00:00:00 00:38:40
9 Vendula Trnkova 1983 CZE 23 02:11:10 00:20:10 00:00:00 01:12:00 00:00:00 00:38:58
10 Jana Jirouskova 1979 CZE 6 02:11:20 00:19:31 00:00:00 01:12:39 00:00:00 00:39:09
11 Margit Vanek 1986 HUN 21 02:11:31 00:19:06 00:00:00 01:13:10 00:00:00 00:39:12
12 Deniz Dimaki 1977 GRE 4 02:11:43 00:20:55 00:00:00 01:13:21 00:00:00 00:37:25
13 Renáta Koch 1985 HUN 8 02:11:52 00:21:00 00:00:00 01:13:12 00:00:00 00:37:37
14 Eva Janssen 1977 NED 5 02:12:27 00:21:51 00:00:00 01:12:21 00:00:00 00:38:13
15 Annie Gustavsson 1981 SWE 40 02:13:01 00:20:12 00:00:00 01:12:03 00:00:00 00:40:44
16 Tamara Toubazis SUI 9 02:13:34 00:20:13 00:00:00 01:12:00 00:00:00 00:41:19
17 Lydia Waldmüller 1986 AUT 16 02:14:18 00:20:03 00:00:00 01:12:11 00:00:00 00:42:02
18 Nuria Miro 1980 ESP 15 02:17:18 00:19:28 00:00:00 01:14:53 00:00:00 00:42:56
19 Zsuzsanna Szakály 1988 HUN 31 02:17:41 00:20:13 00:00:00 01:14:01 00:00:00 00:43:25
20 Hana Kolarova 1988 CZE 0 02:21:08 00:20:09 00:00:00 01:12:08 00:00:00 00:48:49
21 Danne Boterenbrood 1985 NED 20 02:22:10 00:21:59 00:00:00 01:16:43 00:00:00 00:43:25
22 Michaela Lukesova 1985 CZE 35 02:23:22 00:20:05 00:00:00 01:12:07 00:00:00 00:51:09
23 Anna Ulrychova 1987 CZE 36 02:23:58 00:21:53 00:00:00 01:16:51 00:00:00 00:45:12
24 Simona Krivankova 1983 CZE 33 02:25:16 00:23:59 00:00:00 01:17:07 00:00:00 00:44:09
25 Emelie Gunnarsson 1988 SWE 32 02:25:58 00:20:10 00:00:00 01:16:38 00:00:00 00:49:10
26 Aneta Demelova 1986 CZE 39 02:30:49 00:24:15 00:00:00 01:16:56 00:00:00 00:49:39
DNF Veronika Andrsova 1982 CZE 38 00:00:00 00:23:04 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Olesya Dereza UKR 10 00:00:00 00:20:01 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Vendula Frintova 1983 CZE 1 00:00:00 00:20:09 00:00:00 01:11:52 00:00:00 00:00:00
DNF Eva Kolomaznikova 1984 CZE 25 00:00:00 00:20:09 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Halina Przymusinska 1986 POL 34 00:00:00 00:26:52 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Inna Ryzhykh 1985 UKR 22 00:00:00 00:19:58 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00