Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Lenka Zemanova 1979 CZE 101 02:05:28 00:18:27 00:00:00 01:10:39 00:00:00 00:36:22
2 Radka Vodickova 1984 CZE 109 02:05:58 00:18:27 00:00:00 01:10:36 00:00:00 00:36:54
3 Vendula Frintova 1983 CZE 103 02:05:58 00:18:53 00:00:00 01:11:17 00:00:00 00:35:47
4 Irina Abysova 1980 RUS 104 02:06:09 00:18:26 00:00:00 01:10:41 00:00:00 00:37:01
5 Chrissie Wellington 1977 GBR 112 02:06:14 00:19:29 00:00:00 01:11:08 00:00:00 00:35:36
6 Olesya Prystayko 1985 UKR 108 02:06:30 00:20:03 00:00:00 01:09:04 00:00:00 00:37:22
7 Taryn Mcleod 1981 NZL 107 02:06:40 00:18:56 00:00:00 01:10:03 00:00:00 00:37:38
8 Wieke Hoogzaad 1970 NED 116 02:06:40 00:18:54 00:00:00 01:10:08 00:00:00 00:37:37
9 Lisa Mensink 1977 CAN 106 02:06:45 00:18:39 00:00:00 01:10:25 00:00:00 00:37:42
10 Kaisa Lehtonen 1981 FIN 114 02:07:13 00:19:36 00:00:00 01:10:34 00:00:00 00:37:03
11 Evelyn Williamson 1971 NZL 105 02:08:11 00:18:59 00:00:00 01:10:12 00:00:00 00:38:57
12 Helle Frederiksen 1981 DEN 117 02:08:14 00:18:55 00:00:00 01:10:08 00:00:00 00:39:09
13 Nicole Hofer SUI 122 02:09:22 00:19:39 00:00:00 01:10:27 00:00:00 00:39:13
14 Natallia Barkun 1973 BLR 121 02:09:44 00:19:17 00:00:00 01:10:55 00:00:00 00:39:31
15 Lucie Zelenkova 1974 CZE 110 02:09:48 00:18:25 00:00:00 01:10:44 00:00:00 00:40:38
16 Melanie Hauss 1982 SUI 129 02:09:57 00:18:23 00:00:00 01:10:48 00:00:00 00:40:45
17 Tamara Toubazis SUI 115 02:10:11 00:19:01 00:00:00 01:11:09 00:00:00 00:40:00
18 Lydia Waldmüller 1986 AUT 127 02:10:18 00:18:28 00:00:00 01:10:38 00:00:00 00:41:11
19 Laurie Belkadi 1986 FRA 128 02:11:14 00:19:32 00:00:00 01:10:40 00:00:00 00:41:01
20 Jenny Cooper NZL 118 02:11:24 00:18:28 00:00:00 01:10:39 00:00:00 00:42:15
21 Anina Stampfli 1984 SUI 125 02:11:56 00:19:04 00:00:00 01:11:09 00:00:00 00:41:42
22 Céline Rositano 1980 BEL 113 02:12:57 00:19:02 00:00:00 01:11:08 00:00:00 00:42:45
23 Kelly Bruce 1984 NZL 119 02:13:39 00:18:58 00:00:00 01:14:18 00:00:00 00:40:20
24 Doumic Letot 1987 BEL 133 02:15:24 00:19:13 00:00:00 01:11:01 00:00:00 00:45:09
25 Annie Gustavsson 1981 SWE 138 02:17:37 00:19:42 00:00:00 01:13:35 00:00:00 00:44:19
26 Rahel Bellinga 1969 NED 141 02:17:54 00:22:58 00:00:00 01:12:34 00:00:00 00:42:20
27 Galyna Makedon UKR 131 02:18:52 00:19:44 00:00:00 01:17:26 00:00:00 00:41:41
28 Mylene Sunier SUI 140 02:21:54 00:19:10 00:00:00 01:17:24 00:00:00 00:45:17
29 Mirjam Weerd NED 135 02:22:24 00:19:47 00:00:00 01:15:51 00:00:00 00:46:45
30 Anne Kwist 1987 NED 136 02:24:36 00:20:30 00:00:00 01:19:39 00:00:00 00:44:25
DNF Olesya Dereza UKR 130 00:00:00 00:19:07 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jenna Parker 1984 USA 123 00:00:00 00:19:19 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Eva Janssen 1977 NED 120 00:00:00 00:20:30 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00