Results: 2010 Antalya ITU Triathlon European Cup | Elite Men
Antalya, Turkey • 18 Apr, 2010
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Andriy Glushchenko 1977 UKR 12 01:49:58 00:16:37 00:00:00 01:01:11 00:00:00 00:32:10
2 Jose Miguel Perez 1986 ESP 6 01:50:05 00:16:35 00:00:00 01:01:14 00:00:00 00:32:15
3 Ivan Tutukin 1986 RUS 2 01:50:23 00:16:35 00:00:00 01:01:12 00:00:00 00:32:35
4 Francesc Godoy Contreras 1986 ESP 5 01:50:28 00:16:23 00:00:00 01:01:25 00:00:00 00:32:38
5 Igor Sysoev 1980 RUS 4 01:50:52 00:16:25 00:00:00 01:01:23 00:00:00 00:33:04
6 Jorge Naranjo Vichot 1990 ESP 47 01:51:19 00:16:44 00:00:00 01:01:07 00:00:00 00:33:27
7 Jariel Naranjo 1990 ESP 43 01:51:22 00:16:25 00:00:00 01:03:13 00:00:00 00:31:43
8 Christian Prochnow 1982 GER 3 01:51:40 00:16:29 00:00:00 01:01:20 00:00:00 00:33:50
9 Balázs Pocsai 1983 HUN 8 01:51:48 00:16:38 00:00:00 01:01:12 00:00:00 00:33:57
10 Anton Ruanova 1986 BRA 22 01:51:52 00:16:38 00:00:00 01:01:14 00:00:00 00:33:58
11 Alberto Casadei 1985 ITA 16 01:52:08 00:16:38 00:00:00 00:41:08 00:00:00 00:54:23
12 Kristóf Király 1990 HUN 38 01:52:18 00:16:56 00:00:00 01:00:56 00:00:00 00:34:25
13 Attila Fecskovics 1985 HUN 14 01:52:42 00:16:38 00:00:00 01:01:14 00:00:00 00:34:49
14 Daniel Rodriguez 1984 ESP 11 01:52:43 00:17:45 00:00:00 01:01:51 00:00:00 00:33:07
15 Tamás Tóth 1989 HUN 59 01:52:52 00:17:02 00:00:00 01:02:37 00:00:00 00:33:12
16 Massimo De Ponti 1987 ITA 29 01:52:54 00:16:39 00:00:00 01:03:05 00:00:00 00:33:07
17 Maxym Chorny 1983 UKR 15 01:53:00 00:16:36 00:00:00 01:03:01 00:00:00 00:33:22
18 Andrea Secchiero 1988 ITA 73 01:53:06 00:17:52 00:00:00 01:01:42 00:00:00 00:33:30
19 Svyatoslav Tsvetkov 1981 UKR 71 01:53:18 00:16:55 00:00:00 01:01:00 00:00:00 00:35:20
20 Ognjen Stojanovic 1990 SRB 24 01:53:20 00:17:56 00:00:00 01:01:43 00:00:00 00:33:40
21 Andres Carnevali 1988 ESP 34 01:53:36 00:17:55 00:00:00 01:01:41 00:00:00 00:33:58
22 Pedro Miguel Serrano Vazquez 1984 ESP 60 01:53:55 00:16:38 00:00:00 01:01:12 00:00:00 00:36:03
23 Filip Szolowski POL 28 01:53:59 00:17:50 00:00:00 01:01:40 00:00:00 00:34:26
24 Piotr Grzegorzek 1987 POL 20 01:54:07 00:16:36 00:00:00 01:02:59 00:00:00 00:34:33
25 Nazariy Dorosh 1980 UKR 30 01:54:12 00:17:48 00:00:00 01:01:52 00:00:00 00:34:30
26 Yegor Martynenko 1987 UKR 45 01:54:47 00:17:57 00:00:00 01:01:41 00:00:00 00:35:08
27 Tamás Kéki 1989 HUN 32 01:55:12 00:17:28 00:00:00 01:02:08 00:00:00 00:35:35
28 Rostislav Pevtsov 1987 AZE 25 01:55:43 00:17:27 00:00:00 01:02:14 00:00:00 00:36:02
29 Maximilian Molka 1990 GER 49 01:55:47 00:16:42 00:00:00 01:05:28 00:00:00 00:33:35
30 Filip Przymusinski 1983 POL 40 01:55:49 00:17:58 00:00:00 00:59:55 00:00:00 00:37:54
31 Bojan Cebin 1986 SLO 23 01:55:58 00:18:02 00:00:00 01:04:07 00:00:00 00:33:47
32 Sebastian Veith 1986 GER 70 01:57:29 00:17:28 00:00:00 01:02:09 00:00:00 00:37:51
33 Marcin Lawicki 1986 POL 48 01:59:33 00:18:30 00:00:00 00:39:14 00:00:00 01:01:48
34 Dávid Ruzsás 1987 HUN 68 01:59:42 00:17:56 00:00:00 01:01:38 00:00:00 00:40:08
35 Gábor Ádám Kovács HUN 77 02:03:42 00:19:34 00:00:00 01:02:36 00:00:00 00:41:30
36 Mohamad Alsabbagh 1990 SYR 72 02:06:44 00:17:58 00:00:00 01:04:13 00:00:00 00:44:33
DSQ Dincer Yilmaz TUR 57 00:00:00 00:00:01 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DSQ Mertcan Yilmaz TUR 55 00:00:00 00:00:01 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jaroslav Kovacic 1984 SLO 39 00:00:00 00:16:59 00:00:00 01:02:43 00:00:00 00:00:00
DNF Viktor Aloshyn 1988 UKR 44 00:00:00 00:17:01 00:00:00 01:02:35 00:00:00 00:00:00
DNF Matthias Zoell 1981 GER 9 00:00:00 00:17:20 00:00:00 01:02:16 00:00:00 00:00:00
DNF Roman Korol 1987 UKR 18 00:00:00 00:16:37 00:00:00 01:01:19 00:00:00 00:00:00
DNF Przemyslaw Szymanowski 1986 POL 36 00:00:00 00:19:35 00:00:00 00:59:56 00:00:00 00:00:00
DNF Rami Abdouollah 1981 SYR 74 00:00:00 00:26:10 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Abdalsalam Alhussein 1989 SYR 52 00:00:00 00:26:51 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Omar Alsaleh Jamil Gada 1990 SYR 64 00:00:00 00:22:54 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ramon Ejeda Medina 1981 ESP 7 00:00:00 00:16:53 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF A. Fuat Gur TUR 0 00:00:00 00:25:09 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Zulfu Karabulut TUR 50 00:00:00 00:24:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ozhan Kirmizi TUR 0 00:00:00 00:26:14 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ugur Sancaktepe 1988 TUR 63 00:00:00 00:26:09 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Onur Saydam TUR 62 00:00:00 00:00:32 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Bahadir Tama TUR 67 00:00:00 00:23:58 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Anton Vitolin 1987 UKR 19 00:00:00 00:16:44 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Zekeryia Yuceturk TUR 58 00:00:00 00:20:16 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Duygun Yurteri TUR 66 00:00:00 00:19:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00