Results: 2010 Fuzhou ITU Triathlon Premium Asian Cup | Elite Men
Fuzhou, Fujian, China • 15 May, 2010
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Anthony Mcsweeney AUS 10 01:47:37 00:19:27 00:01:20 00:55:55 00:00:00 00:30:53
2 Drew Box 1989 AUS 6 01:48:28 00:18:59 00:01:24 00:56:19 00:00:00 00:31:43
3 Danylo Sapunov 1982 UKR 1 01:48:38 00:19:06 00:01:41 00:55:56 00:00:00 00:31:54
4 Zhihang Jiang 1986 CHN 4 01:48:49 00:19:28 00:01:20 00:55:57 00:00:00 00:32:03
5 Maxym Chorny 1983 UKR 12 01:49:03 00:19:27 00:01:26 00:55:56 00:00:00 00:32:14
6 Liwei Sun 1986 CHN 8 01:49:16 00:20:48 00:00:29 00:56:41 00:00:00 00:31:15
7 Faquan Bai 1986 CHN 11 01:49:24 00:20:22 00:01:11 00:56:32 00:00:00 00:31:18
8 Lin Chen 1986 CHN 21 01:49:25 00:20:48 00:01:09 00:56:09 00:00:00 00:31:18
9 Daniel Lee Chi Wo 1977 HKG 2 01:49:28 00:20:46 00:01:07 00:56:06 00:00:00 00:31:27
10 Zhou Fang 1985 CHN 7 01:49:42 00:19:27 00:01:23 00:55:55 00:00:00 00:32:56
11 Campbell Schmidt 1990 AUS 9 01:50:19 00:20:41 00:01:25 00:55:54 00:00:00 00:32:18
12 Yiming Zhang 1986 CHN 5 01:51:14 00:20:08 00:01:12 00:56:45 00:00:00 00:33:08
13 Hao Miao 1988 CHN 17 01:51:43 00:19:43 00:00:31 00:56:33 00:00:00 00:34:55
14 You Li 1988 CHN 28 01:52:25 00:20:34 00:01:15 00:56:21 00:00:00 00:34:15
15 John Polson 1987 AUS 18 01:53:06 00:21:13 00:01:07 00:55:36 00:00:00 00:35:09
16 Jing Huang 1989 CHN 22 01:53:47 00:20:15 00:01:31 00:56:23 00:00:00 00:35:37
17 Haojun Liu 1986 CHN 19 01:55:31 00:22:45 00:01:37 00:58:50 00:00:00 00:32:19
18 Weibo Zhao 1988 CHN 26 01:55:38 00:23:02 00:01:17 00:58:43 00:00:00 00:32:35
19 Bryce Mcmaster NZL 16 01:56:00 00:19:04 00:01:48 00:55:57 00:00:00 00:39:11
20 Jack Walgers AUS 23 01:56:01 00:20:45 00:01:28 00:55:51 00:00:00 00:37:56
21 Linghua Shi 1989 CHN 20 01:57:10 00:22:12 00:01:13 00:59:48 00:00:00 00:33:56
22 Hansen Gu CHN 27 01:57:30 00:21:58 00:01:22 00:59:47 00:00:00 00:34:21
23 Qingli Shi 1988 CHN 43 01:57:41 00:20:30 00:01:16 01:01:20 00:00:00 00:34:33
24 Te Kawa Robb 1981 NZL 47 01:58:52 00:22:24 00:01:25 00:59:16 00:00:00 00:35:47
25 Lamuel Lau Ching Yin HKG 40 01:59:06 00:23:19 00:01:01 00:58:50 00:00:00 00:35:55
26 Binbin Shi 1990 CHN 36 01:59:15 00:20:45 00:01:15 01:01:08 00:00:00 00:36:06
27 Chon Yen Lee 1990 TPE 45 01:59:24 00:21:16 00:01:19 01:00:36 00:00:00 00:36:11
28 Xi Jin 1984 CHN 42 01:59:35 00:21:19 00:01:18 01:00:26 00:00:00 00:36:30
29 Dickson Tam Joe Dick 1986 HKG 30 01:59:50 00:20:29 00:01:26 00:56:15 00:00:00 00:41:39
30 Yongliang Su CHN 24 02:00:37 00:23:45 00:01:17 01:01:34 00:00:00 00:34:00
31 Fengchu Zhao 1987 CHN 29 02:01:33 00:24:54 00:01:22 01:02:42 00:00:00 00:32:33
32 Peng Li 1989 CHN 31 02:01:59 00:23:42 00:01:03 01:01:10 00:00:00 00:36:02
33 Fuqiang Zhang 1989 CHN 41 02:02:08 00:25:47 00:01:15 01:01:57 00:00:00 00:33:08
34 Peiyang Song CHN 38 02:02:10 00:21:18 00:01:34 01:00:20 00:00:00 00:38:58
35 Chunhui Yan CHN 34 02:02:49 00:23:57 00:01:11 01:01:32 00:00:00 00:36:08
36 Pei Yen Hsu 1991 TPE 44 02:03:29 00:23:36 00:01:14 01:01:18 00:00:00 00:37:21
37 Hailin Li 1988 CHN 46 02:03:37 00:23:41 00:01:22 01:01:30 00:00:00 00:37:03
38 Hsiu-Shen Kuo 1991 TPE 32 02:04:00 00:21:18 00:01:19 01:00:33 00:00:00 00:40:48
39 Wanchun Wei CHN 25 02:05:07 00:24:01 00:02:05 01:02:58 00:00:00 00:36:03
40 Jian Cao 1990 CHN 39 02:05:49 00:22:13 00:01:15 01:05:01 00:00:00 00:37:18
DNF Chris Rawling AUS 35 00:00:00 00:21:15 00:01:07 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Wanda Zheng 1991 CHN 37 00:00:00 00:20:45 00:01:10 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Roman Bauer 1985 KAZ 14 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Dmitriy Smurov 1980 KAZ 3 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Vladimir Ulitin KAZ 33 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Andrew Wright 1983 HKG 15 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00