Results: 2010 Incheon ITU Triathlon Asian Cup | Elite Men
Incheon, Korea, South • 22 Aug, 2010
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Joshua Amberger 1989 AUS 3 01:56:55 00:18:04 00:00:00 01:01:36 00:00:00 00:37:16
2 Premysl Svarc 1985 CZE 9 01:57:16 00:18:12 00:00:00 01:01:32 00:00:00 00:37:33
3 Ran Alterman 1980 ISR 7 01:58:35 00:18:13 00:00:00 01:01:31 00:00:00 00:38:51
4 Roman Korol 1987 UKR 15 01:58:56 00:18:00 00:00:00 01:01:39 00:00:00 00:39:18
5 Jens Toft 1986 DEN 22 01:59:19 00:18:05 00:00:00 01:01:42 00:00:00 00:39:33
6 Kuniaki Takahama 1979 JPN 1 02:00:20 00:18:40 00:00:00 01:06:01 00:00:00 00:35:39
7 Svyatoslav Tsvetkov 1981 UKR 28 02:01:14 00:18:46 00:00:00 01:05:02 00:00:00 00:37:27
8 Dmitriy Gaag 1971 KAZ 8 02:01:40 00:18:44 00:00:00 01:05:12 00:00:00 00:37:45
9 Drew Viles 1991 AUS 24 02:01:54 00:18:11 00:00:00 01:01:37 00:00:00 00:42:06
10 Byung Eun Jeon 1986 KOR 34 02:02:19 00:18:53 00:00:00 01:04:57 00:00:00 00:38:30
11 Peter Schokman 1981 AUS 10 02:02:58 00:19:34 00:00:00 01:06:08 00:00:00 00:37:17
12 In Gyu Park 1990 KOR 40 02:03:25 00:18:42 00:00:00 01:05:19 00:00:00 00:39:24
13 Ben Logan NZL 72 02:04:29 00:19:03 00:00:00 01:04:51 00:00:00 00:40:35
14 Shunya Maeda 1988 JPN 70 02:04:50 00:19:58 00:00:00 01:05:41 00:00:00 00:39:12
15 Seung Wan Choo 1990 KOR 46 02:05:11 00:19:17 00:00:00 01:04:42 00:00:00 00:41:13
16 Dmitriy Smurov 1980 KAZ 6 02:05:14 00:19:21 00:00:00 01:06:02 00:00:00 00:39:51
17 Jun Hyung Lee 1990 KOR 41 02:05:26 00:19:16 00:00:00 01:04:45 00:00:00 00:41:26
18 Jesse Featonby 1987 AUS 19 02:06:05 00:18:48 00:00:00 01:05:10 00:00:00 00:42:08
19 Jae Hun Choi 1988 KOR 35 02:06:17 00:18:14 00:00:00 01:05:40 00:00:00 00:42:24
20 Bryce Mcmaster NZL 21 02:06:50 00:18:07 00:00:00 01:07:38 00:00:00 00:41:06
21 Yun-Ho Seo 1989 KOR 71 02:07:20 00:18:50 00:00:00 01:05:19 00:00:00 00:43:13
22 Takayuki Ike 1991 JPN 30 02:07:40 00:20:01 00:00:00 01:05:50 00:00:00 00:41:51
23 Ricco Chan Ye Ko HKG 32 02:07:46 00:20:13 00:00:00 01:05:33 00:00:00 00:42:00
24 Viktor Aloshyn 1988 UKR 61 02:08:12 00:18:47 00:00:00 01:05:53 00:00:00 00:43:32
25 José Estrangeiro 1988 POR 73 02:09:33 00:20:33 00:00:00 01:05:06 00:00:00 00:43:55
26 Jeong Su Mok 1989 KOR 62 02:10:36 00:18:16 00:00:00 01:05:50 00:00:00 00:46:30
27 Zhandos Bekenov 1992 KAZ 26 02:10:56 00:19:09 00:00:00 01:04:55 00:00:00 00:46:54
28 Michael Poole NZL 29 02:11:56 00:18:52 00:00:00 01:05:34 00:00:00 00:47:31
29 Seyed Shoberidosarani IRI 38 02:12:32 00:19:39 00:00:00 01:06:05 00:00:00 00:46:49
30 Tim George AUS 14 02:13:46 00:19:15 00:00:00 01:07:17 00:00:00 00:47:15
31 In Su Hwang 1991 KOR 57 02:14:02 00:19:32 00:00:00 01:06:20 00:00:00 00:48:11
32 Ehsan Aminyan Dehkordi IRI 44 02:14:39 00:21:44 00:00:00 01:11:42 00:00:00 00:41:14
33 Ben Hammond 1988 AUS 49 02:15:01 00:21:06 00:00:00 01:04:32 00:00:00 00:49:24
34 Pavel Rastrigin UZB 16 02:15:44 00:19:36 00:00:00 01:06:12 00:00:00 00:49:57
35 Evgeniy Alekseyev 1982 UZB 23 02:20:38 00:20:37 00:00:00 01:05:08 00:00:00 00:54:54
36 Maxim Leshina 1991 KAZ 69 02:21:08 00:21:08 00:00:00 01:14:40 00:00:00 00:45:21
37 Vladimir Ulitin KAZ 2 02:21:57 00:19:41 00:00:00 01:18:07 00:00:00 00:44:10
38 Taichi Inudo 1983 JPN 25 02:22:32 00:20:37 00:00:00 01:05:04 00:00:00 00:56:52
39 Roman Bauer 1985 KAZ 11 02:24:20 00:20:21 00:00:00 01:13:00 00:00:00 00:50:59
DSQ Kuk Hyen Jung 1991 KOR 76 00:00:00 00:20:34 00:00:00 01:25:30 00:00:00 00:00:00
DSQ Jeong Hwan Ji 1989 KOR 55 00:00:00 00:18:14 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Seong Jae Shin 1991 KOR 54 00:00:00 00:18:43 00:00:00 01:10:46 00:00:00 00:00:00
DNF Rasmus Petræus 1989 DEN 31 00:00:00 00:18:16 00:00:00 01:07:10 00:00:00 00:00:00
DNF Sol Choi 1990 KOR 68 00:00:00 00:19:31 00:00:00 01:06:18 00:00:00 00:00:00
DNF Jung Min Park 1990 KOR 47 00:00:00 00:18:18 00:00:00 01:05:42 00:00:00 00:00:00
DNF Jung-Ho Kim 1987 KOR 59 00:00:00 00:18:15 00:00:00 01:05:39 00:00:00 00:00:00
DNF Sung Sub Cho 1986 KOR 63 00:00:00 00:19:21 00:00:00 01:05:26 00:00:00 00:00:00
DNF Jin Seop Shin 1978 KOR 33 00:00:00 00:19:25 00:00:00 01:04:47 00:00:00 00:00:00
DNF Soung Geun Sin 1991 KOR 36 00:00:00 00:19:25 00:00:00 01:04:28 00:00:00 00:00:00
DNF Ji Hwan Kim 1990 KOR 20 00:00:00 00:18:06 00:00:00 01:01:37 00:00:00 00:00:00
DNF Dan Alterman 1980 ISR 5 00:00:00 00:18:09 00:00:00 01:01:33 00:00:00 00:00:00
DNF Diyorbek Abdumuminov 1989 UZB 52 00:00:00 00:18:47 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Samuel Betten 1988 AUS 4 00:00:00 00:18:07 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ryan Fisher 1991 AUS 18 00:00:00 00:18:12 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jung Hun Han 1991 KOR 0 00:00:00 00:18:18 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Myeong Hwan Kang 1991 KOR 65 00:00:00 00:19:06 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Bee Oh Kim 1984 KOR 50 00:00:00 00:21:10 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Tyson Mahon 1986 AUS 27 00:00:00 00:19:13 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jun Taketomo 1984 JPN 12 00:00:00 00:19:24 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Shohruh Yunusov 1990 UZB 39 00:00:00 00:18:38 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00