Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Faquan Bai 1986 CHN 5 01:48:10 00:18:56 00:00:31 00:54:17 00:00:22 00:34:04
2 Zheng Xu 1994 CHN 11 01:48:32 00:18:42 00:00:31 00:54:34 00:00:22 00:34:23
3 Ji Hwan Kim 1990 KOR 4 01:48:47 00:18:55 00:00:33 00:54:26 00:00:21 00:34:32
4 Xunyu Bai 1994 CHN 31 01:49:17 00:18:40 00:00:32 00:54:34 00:00:28 00:35:03
5 Zhengyu Duan 1996 CHN 15 01:49:48 00:18:47 00:00:32 00:54:37 00:00:21 00:35:31
6 Ognjen Stojanovic 1990 SRB 10 01:51:43 00:19:11 00:00:33 00:57:38 00:00:21 00:34:00
7 Lin Chen 1986 CHN 9 01:51:52 00:19:21 00:00:28 00:57:37 00:00:24 00:34:02
8 Zhihang Jiang 1986 CHN 14 01:52:07 00:19:14 00:00:31 00:57:42 00:00:22 00:34:18
9 Valentin Mechsheryakov 1985 KAZ 1 01:52:14 00:19:10 00:00:33 00:57:46 00:00:24 00:34:21
10 Kejun Shi 1992 CHN 17 01:52:18 00:19:19 00:00:29 00:57:40 00:00:22 00:34:28
11 John O'Neill 1990 USA 6 01:52:24 00:19:45 00:00:35 00:57:13 00:00:27 00:34:24
12 Chen Liu 1992 CHN 16 01:52:50 00:19:03 00:00:36 00:57:50 00:00:26 00:34:55
13 Min Ho Heo 1990 KOR 3 01:52:52 00:19:17 00:00:29 00:57:41 00:00:23 00:35:02
14 Luis Miguel Velasquez 1994 VEN 19 01:53:36 00:19:08 00:00:39 00:57:37 00:00:27 00:35:45
15 Leong Tim Law 1993 HKG 2 01:53:44 00:19:17 00:00:30 00:57:43 00:00:23 00:35:51
16 Hao Miao 1988 CHN 20 01:53:50 00:19:19 00:00:31 00:57:35 00:00:23 00:36:02
17 Ricardo Hernandez Marrero 1991 ESP 8 01:54:08 00:19:18 00:00:30 00:57:36 00:00:24 00:36:20
18 Shuo Zhang 1994 CHN 22 01:54:28 00:19:18 00:00:34 00:57:38 00:00:23 00:36:35
19 Jingze Hou 1997 CHN 37 01:54:31 00:20:23 00:00:38 00:56:31 00:00:28 00:36:31
20 Max Neumann 1995 AUS 21 01:54:33 00:20:24 00:00:33 00:56:32 00:00:22 00:36:42
21 Hui Wai Wong 1995 HKG 7 01:55:14 00:19:12 00:00:30 00:57:44 00:00:24 00:37:24
22 Minghao Li 1996 CHN 29 01:55:42 00:18:38 00:00:37 00:54:43 00:00:22 00:41:22
23 Nick Rennie 1990 NZL 12 01:57:45 00:21:15 00:00:32 01:00:25 00:00:23 00:35:10
24 Qingyun Chen 1995 CHN 34 01:58:27 00:20:24 00:00:38 00:56:30 00:00:23 00:40:32
25 Yao Yu Tsai 1993 TPE 23 02:02:05 00:20:22 00:00:35 00:56:38 00:00:30 00:44:00
26 Christopher Owens 1990 AUS 33 02:02:24 00:21:13 00:00:34 01:02:20 00:00:24 00:37:53
27 Bogdan Tomin 1994 SRB 36 02:04:37 00:20:27 00:00:40 01:01:03 00:00:32 00:41:55
28 Renjie Sun 1996 CHN 32 02:05:23 00:20:26 00:00:33 01:01:09 00:00:27 00:42:48
LAP Pei Yen Hsu 1991 TPE 24 LAP 00:21:18 00:00:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Enhang Yu 1995 CHN 25 LAP 00:20:21 00:00:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Yuanxin Tang 1997 CHN 26 LAP 00:26:02 00:00:34 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Reza Shahmiri 1975 IRI 27 LAP 00:25:18 00:00:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Jianhua Peng 1996 CHN 28 LAP 00:27:36 00:00:36 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Jinchao Deng 1997 CHN 30 LAP 00:23:50 00:00:35 00:00:00 00:00:00 00:00:00
LAP Jovan Ponjevic 1988 SRB 35 LAP 00:20:30 00:00:39 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Distances: Swim 1500 m (2 laps) Bike 40 km (6 laps) Run 10 Km (4 laps). TD Andrew Tai/TPE. RR Bing Wang/CHN. Competition Jury: Andrew Tai/TPE, Jianguo Wang/CHN, Hongxi Deng/CHN. Water temperature 25.1º C. Air temperature 30º C. Non wetsuit swim.