Results: 2013 Tongyeong ITU Triathlon World Cup | Elite Men
Tongyeong, Korea, South • 12 Oct, 2013
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Tony Moulai 1976 FRA 2 01:51:23 00:18:15 00:00:39 01:00:37 00:00:22 00:31:32
2 Igor Polyanskiy 1990 RUS 4 01:51:31 00:18:04 00:00:40 01:00:45 00:00:24 00:31:39
3 Daniel Hofer 1983 ITA 14 01:51:31 00:18:26 00:00:40 01:00:27 00:00:26 00:31:35
4 Jesse Featonby 1987 AUS 9 01:51:34 00:19:08 00:00:42 00:59:44 00:00:24 00:31:37
5 Joe Maloy 1985 USA 5 01:51:36 00:17:33 00:00:42 01:01:19 00:00:25 00:31:39
6 Premysl Svarc 1985 CZE 11 01:51:48 00:18:13 00:00:42 01:00:38 00:00:26 00:31:52
7 Luca Facchinetti 1988 ITA 18 01:51:56 00:18:14 00:00:41 01:00:36 00:00:25 00:32:02
8 Valentin Mechsheryakov 1985 KAZ 19 01:52:24 00:18:03 00:00:41 01:00:49 00:00:29 00:32:23
9 Aaron Harris 1988 GBR 7 01:52:29 00:18:18 00:00:41 01:00:30 00:00:28 00:32:34
10 Ryan Sissons 1988 NZL 1 01:52:35 00:18:10 00:00:41 01:00:41 00:00:25 00:32:41
11 Ákos Vanek 1984 HUN 26 01:52:36 00:18:07 00:00:43 01:00:41 00:00:25 00:32:43
12 Lukas Hollaus 1986 AUT 23 01:52:41 00:18:59 00:00:44 00:59:49 00:00:24 00:32:48
13 Ji Hwan Kim 1990 KOR 28 01:52:49 00:18:06 00:00:43 01:00:44 00:00:26 00:32:52
14 Bryce Mcmaster NZL 8 01:53:12 00:18:11 00:00:44 01:00:39 00:00:27 00:33:13
15 Benjamin Shaw 1991 IRL 3 01:53:16 00:17:37 00:00:47 01:00:26 00:00:25 00:34:04
16 Tamás Tóth 1989 HUN 22 01:53:19 00:19:02 00:00:43 00:59:45 00:00:30 00:33:20
17 Danylo Sapunov 1982 UKR 12 01:53:22 00:18:11 00:00:44 01:00:38 00:00:30 00:33:21
18 Aliaksandr Vasilevich 1986 BLR 17 01:53:31 00:18:24 00:00:41 01:00:28 00:00:29 00:33:31
19 Ivan Kalashnikov 1990 RUS 29 01:53:36 00:19:07 00:00:43 01:07:54 00:00:00 00:33:39
20 Tommy Zaferes 1986 USA 16 01:53:45 00:17:34 00:00:42 01:00:32 00:00:21 00:34:38
21 Lawrence Fanous 1985 JOR 25 01:53:54 00:18:18 00:00:43 01:00:32 00:00:23 00:34:00
22 Wikus Weber 1989 RSA 15 01:54:10 00:19:04 00:00:39 00:59:48 00:00:25 00:34:16
23 Jun Hyung Lee 1990 KOR 44 01:54:17 00:18:56 00:00:43 00:59:57 00:00:25 00:34:19
24 Casper Stenderup Korch 1994 DEN 34 01:54:21 00:19:00 00:00:41 00:59:51 00:00:27 00:34:25
25 Soung Geun Sin 1991 KOR 35 01:55:28 00:19:06 00:00:38 00:59:50 00:00:22 00:35:34
DNF Andreas Giglmayr 1984 AUT 20 00:00:00 00:18:28 00:00:41 01:00:22 00:00:29 00:00:00
DNF Ju Seok Kim 1989 KOR 30 00:00:00 00:18:18 00:00:41 01:00:13 00:00:29 00:00:00
DNF Baxriddin Umaraliev 1996 UZB 38 00:00:00 00:19:55 00:00:49 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Biloliddin Fahirdinov 1995 UZB 46 00:00:00 00:21:02 00:00:47 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Javohir Yunusov 1992 UZB 40 00:00:00 00:19:16 00:00:46 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Hyun Min Lee 1989 KOR 42 00:00:00 00:19:00 00:00:46 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jae Yun Won 1987 KOR 41 00:00:00 00:18:24 00:00:45 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Cameron Milne 1993 GBR 31 00:00:00 00:18:05 00:00:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Andrey Moiseenko 1994 RUS 32 00:00:00 00:18:22 00:00:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Shohruh Yunusov 1990 UZB 33 00:00:00 00:19:08 00:00:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Jong Chan Kim 1994 KOR 37 00:00:00 00:18:20 00:00:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ilyosbek Yunusov 1996 UZB 48 00:00:00 00:21:04 00:00:43 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Ivan Ivanov 1989 UKR 6 00:00:00 00:19:11 00:00:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Philip Wolfe 1988 GBR 21 00:00:00 00:18:13 00:00:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Chon Yen Lee 1990 TPE 36 00:00:00 00:19:12 00:00:42 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Yegor Martynenko 1987 UKR 10 00:00:00 00:19:18 00:00:41 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Dmitriy Zaytsev 1994 UZB 43 00:00:00 00:19:16 00:00:41 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Min Ho Heo 1990 KOR 24 00:00:00 00:18:06 00:00:39 00:00:00 00:00:00 00:00:00