Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Jerome Claeys 1971 BEL 612 02:38:25 00:38:22 00:00:53 01:24:52 00:00:57 00:33:24
2 Carl Brümmer 1968 SWE 725 02:39:15 00:35:02 00:00:56 01:25:23 00:01:06 00:36:49
3 Chris Nicoll 1969 GBR 709 02:39:59 00:35:02 00:01:02 01:28:07 00:00:56 00:34:54
4 Michael Kirch 1971 BEL 614 02:40:28 00:34:19 00:00:54 01:28:59 00:00:57 00:35:21
5 Steen Jespersen 1970 DEN 649 02:41:56 00:36:15 00:01:10 01:25:29 00:01:04 00:38:01
6 Michael Nielsen 1969 DEN 673 02:45:01 00:35:40 00:01:14 01:30:03 00:01:13 00:36:53
7 Sune Steiniche Kjær 1971 DEN 652 02:45:22 00:36:48 00:01:03 01:26:18 00:00:56 00:40:19
8 Michael Mynster 1968 DEN 668 02:45:29 00:37:43 00:01:02 01:28:03 00:01:05 00:37:38
9 Jean Luc Vitard 1971 FRA 698 02:47:40 00:36:12 00:01:03 01:29:53 00:01:16 00:39:18
10 Jacob Kildegaard Larsen 1970 DEN 656 02:47:59 00:39:08 00:01:16 01:26:49 00:01:19 00:39:30
11 Brian Grønnegaard 1970 DEN 632 02:50:30 00:36:18 00:01:03 01:31:41 00:01:11 00:40:18
12 Andreas Flörchinger 1971 GER 719 02:50:36 00:36:36 00:01:09 01:32:46 00:01:13 00:38:54
13 Jan Goddaer 1969 BEL 613 02:50:52 00:37:22 00:01:30 01:28:00 00:01:39 00:42:22
14 Johnny Bay 1970 DEN 616 02:52:22 00:40:18 00:01:32 01:27:19 00:01:19 00:41:57
15 Niels Christian Smed Christensen 1968 DEN 620 02:53:30 00:41:35 00:01:15 01:28:52 00:01:16 00:40:33
16 Janne Österman 1967 FIN 697 02:54:15 00:39:31 00:01:00 01:28:40 00:01:18 00:43:47
17 Jan Nielsen 1969 DEN 672 02:54:36 00:39:10 00:01:05 01:31:35 00:01:25 00:41:23
18 Gerry Seenan 1970 GBR 712 02:55:13 00:37:15 00:01:25 01:36:29 00:01:01 00:39:05
19 Lars Brix 1967 DEN 618 02:56:51 00:38:38 00:01:13 01:34:46 00:01:17 00:40:59
20 David Mantle 1969 GBR 705 02:59:10 00:38:38 00:01:17 01:35:03 00:01:14 00:43:01
21 Tim Savage 1968 GBR 711 02:59:14 00:38:54 00:01:17 01:37:50 00:01:18 00:39:57
22 Jonas Ewing 1969 SWE 726 02:59:45 00:38:30 00:01:58 01:36:15 00:01:32 00:41:32
23 David Vickers 1969 GBR 716 03:00:05 00:39:58 00:01:25 01:37:28 00:01:15 00:40:00
24 Martyn Lloyd-Davies 1969 GBR 703 03:02:29 00:40:02 00:01:00 01:28:00 00:01:27 00:52:02
25 Mark Christie 1971 GBR 701 03:07:26 00:42:02 00:01:23 01:39:04 00:01:21 00:43:38
26 Dave Murray 1969 GBR 708 03:07:53 00:42:04 00:01:06 01:38:45 00:01:12 00:44:47
27 Ian Micklethwaite 1970 GBR 707 03:07:56 00:42:22 00:01:01 01:38:59 00:01:09 00:44:28
28 Simon Pearson 1970 GBR 710 03:08:30 00:42:32 00:01:24 01:38:27 00:01:23 00:44:45
29 Gary Simpson 1970 GBR 714 03:08:59 00:41:09 00:02:11 01:40:29 00:01:39 00:43:33
30 Matthew Tithecott 1971 GBR 715 03:09:51 00:41:34 00:01:10 01:44:05 00:01:10 00:41:53
31 Jason Davies 1970 GBR 702 03:11:31 00:42:07 00:01:17 01:37:06 00:02:01 00:49:02
32 Mark Cawood 1967 GBR 700 03:12:06 00:40:27 00:01:18 01:43:12 00:01:07 00:46:04
33 Paul Sellars 1968 GBR 713 03:16:13 00:43:57 00:01:23 01:40:28 00:01:19 00:49:08
34 Ian Hacon 1969 GBR 704 03:17:21 00:44:55 00:01:41 01:41:28 00:01:22 00:47:57
35 Brian Wallace 1969 GBR 717 03:22:17 00:46:23 00:01:24 01:45:13 00:01:30 00:47:48
36 Simon Ward 1971 GBR 718 03:25:36 00:44:45 00:01:30 01:49:50 00:01:35 00:47:58
Program notes:

Technical Delegate: Jan Philipp Krawczyk/GER. Race Referee: Ton Bloothoofd/NED. Competition Jury: Jan Philipp Krawczyk/GER, Krzysztof Piatkowski/POL, John Raadschelders/BEL. Distances: 1st Run 10 km (2 laps), Bke 60 km (2 laps), 2nd Run 10 km (2 laps).