Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Jacqui Phillips 1967 GBR 541 01:15:52 00:13:16 00:03:42 00:35:49 00:02:02 00:21:04
2 Maria Powell 1966 GBR 543 01:16:58 00:13:24 00:03:43 00:35:44 00:02:00 00:22:10
3 Petra Stöppler 1966 GER 549 01:18:22 00:13:57 00:03:32 00:37:16 00:02:07 00:21:32
4 Anke Lakies 1967 GER 537 01:19:18 00:14:56 00:03:39 00:37:00 00:01:48 00:21:57
5 Antje Ungewickell 1967 GER 553 01:19:44 00:13:41 00:03:50 00:38:16 00:02:02 00:21:57
6 Katjana Quest-Altrogge 1964 GER 546 01:19:49 00:13:58 00:03:50 00:37:08 00:01:58 00:22:57
7 Sharon Hill 1964 GBR 533 01:20:34 00:13:33 00:03:42 00:39:23 00:01:59 00:21:59
8 Marion Pyrlik 1967 GER 545 01:23:00 00:13:56 00:03:36 00:39:00 00:02:06 00:24:24
9 Rebecca Watt 1963 GBR 556 01:24:16 00:14:24 00:03:58 00:40:21 00:02:15 00:23:20
10 Silvia Rode 1965 GER 547 01:25:17 00:15:50 00:04:03 00:39:41 00:02:13 00:23:32
11 Charlie Pinkney 1967 GBR 542 01:25:21 00:17:44 00:03:49 00:38:21 00:02:03 00:23:27
12 Jayne Baldwin 1966 GBR 521 01:25:28 00:15:48 00:04:24 00:40:58 00:02:21 00:22:00
13 Valerie Ducatillion 1967 FRA 557 01:25:37 00:15:23 00:03:45 00:40:39 00:02:17 00:23:34
14 Helen French 1967 GBR 530 01:26:58 00:14:42 00:04:38 00:40:32 00:02:25 00:24:42
15 Ruth Kerr 1965 GBR 536 01:27:10 00:16:14 00:03:48 00:40:09 00:02:15 00:24:46
16 Sally Drennan 1965 IRL 525 01:27:15 00:15:49 00:04:11 00:40:19 00:02:30 00:24:28
17 Pippa Turley 1964 GBR 552 01:27:18 00:15:14 00:04:02 00:42:02 00:02:10 00:23:52
18 Ingrid König 1963 GER 535 01:27:24 00:16:56 00:04:24 00:39:17 00:02:30 00:24:18
19 Heather Thomson 1966 GBR 551 01:27:48 00:16:57 00:04:06 00:38:59 00:02:22 00:25:26
20 Nicola Lange 1963 GER 539 01:28:31 00:13:30 00:04:18 00:40:45 00:02:36 00:27:24
21 Philippa Davies 1967 GBR 523 01:28:46 00:16:57 00:04:01 00:41:47 00:02:12 00:23:51
22 Lorna Sloan 1967 GBR 548 01:29:13 00:18:28 00:04:45 00:38:54 00:02:19 00:24:50
23 Louise Lane 1967 GBR 538 01:30:10 00:17:18 00:04:39 00:39:51 00:02:24 00:26:00
24 Chantal Dyble 1967 SUI 527 01:30:14 00:17:43 00:04:17 00:40:00 00:02:38 00:25:37
25 Julia Thomson 1964 GBR 550 01:30:16 00:18:12 00:04:49 00:42:23 00:02:19 00:22:33
26 Christa Hraby 1963 AUT 534 01:30:17 00:18:03 00:04:49 00:40:39 00:02:31 00:24:18
27 Steffi Meyers 1965 GER 540 01:30:45 00:16:19 00:04:23 00:41:20 00:02:34 00:26:11
28 Pauline Foot 1965 GBR 529 01:31:37 00:13:24 00:04:19 00:45:18 00:03:01 00:25:37
29 Susanne Dany 1967 GER 522 01:31:44 00:16:31 00:04:36 00:41:04 00:02:40 00:26:54
30 Monika Walbröhl 1964 GER 555 01:33:08 00:16:50 00:04:39 00:40:50 00:02:37 00:28:15
31 Dominique Gallot 1963 FRA 531 01:33:45 00:17:27 00:05:07 00:43:36 00:02:24 00:25:12
32 Barbara Faissola 1963 ITA 528 01:34:05 00:17:10 00:04:34 00:40:54 00:03:08 00:28:20
33 Peejay Price Jones 1966 GBR 544 01:34:34 00:18:59 00:04:47 00:39:42 00:02:42 00:28:25
34 Marie-Jeanne Vandormael 1963 BEL 554 01:35:44 00:18:16 00:04:31 00:45:13 00:02:46 00:25:00
35 Sabine De Wachter 1964 BEL 524 01:37:53 00:15:09 00:05:09 00:44:03 00:03:14 00:30:20
Program notes:

Technical Delegate: Dirk Bogaert/BEL, Dag Oliver/NOR. Race Referee: Jan Philipp Krawczyk/GER. Competition Jury: Renato Bertandi/ITA, Matthias Zöll/GER, Dirk Bogaert/BEL. Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20.7 Km (4 laps), Run 5 Km (2 laps). Water temperature 19.6 °C. Air Temperature 27.1 °C. Wetsuit swim.