Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Swim T2 Run
1 Olaf Geserick 1968 GER 4507 00:33:53 n/a n/a 00:14:10 00:00:28 00:19:14
2 Fabrice Bossion 1965 FRA 4487 00:34:02 n/a n/a 00:14:46 00:00:25 00:18:50
3 Franck Tajiri 1966 FRA 4488 00:34:16 n/a n/a 00:14:47 00:00:27 00:19:01
4 Martin Skalnik 1966 SVK 4513 00:35:10 n/a n/a 00:14:18 00:00:37 00:20:14
5 Norbert Nagl 1968 AUT 4515 00:35:21 n/a n/a 00:13:49 00:00:31 00:21:00
6 Sean Kinsey 1964 GBR 4496 00:35:25 n/a n/a 00:13:10 00:00:31 00:21:44
7 Michael Bock 1965 GER 4506 00:35:51 n/a n/a 00:14:52 00:00:28 00:20:29
8 Juan Antonio MadueÑo Calderon 1968 ESP 4485 00:36:44 n/a n/a 00:16:54 00:00:24 00:19:25
9 Peter Clayton 1966 GBR 4490 00:37:38 n/a n/a 00:15:58 00:00:35 00:21:03
10 Mark Scott 1964 GBR 4500 00:38:06 n/a n/a 00:14:55 00:00:35 00:22:35
11 Martin Breedijk 1968 NED 4512 00:38:47 n/a n/a 00:17:07 00:00:32 00:21:07
12 Tony Witmond 1967 GBR 4505 00:38:58 n/a n/a 00:17:19 00:00:40 00:20:59
13 Rudolf Krizik 1968 SVK 4514 00:39:24 n/a n/a 00:17:32 00:00:45 00:21:05
14 Neil Kerfoot 1967 GBR 4495 00:39:25 n/a n/a 00:16:06 00:00:33 00:22:45
15 Adrian Feasby 1964 GBR 4492 00:39:49 n/a n/a 00:17:23 00:00:32 00:21:52
16 Trevor Back 1965 GBR 4489 00:40:03 n/a n/a 00:16:43 00:00:40 00:22:39
17 Robert Sopena Bert 1966 ESP 4486 00:40:45 n/a n/a 00:18:54 00:00:33 00:21:17
18 Neil Millican 1967 GBR 4498 00:40:49 n/a n/a 00:17:03 00:00:33 00:23:12
19 Adrian Wilkins 1965 GBR 4503 00:40:55 n/a n/a 00:15:38 00:00:48 00:24:28
20 David Stewart 1964 GBR 4501 00:41:16 n/a n/a 00:19:58 00:00:42 00:20:35
21 Chris Puertas 1965 GBR 4499 00:41:26 n/a n/a 00:19:24 00:00:42 00:21:19
22 Lyndon Williams 1967 GBR 4504 00:41:39 n/a n/a 00:16:12 00:00:45 00:24:41
23 Kevin Dargue 1964 GBR 4491 00:42:34 n/a n/a 00:20:18 00:00:38 00:21:36
24 Paul Millbank 1968 GBR 4497 00:42:50 n/a n/a 00:18:23 00:01:02 00:23:24
25 Alec Johnson 1966 GBR 4494 00:43:04 n/a n/a 00:19:13 00:00:37 00:23:14
26 Daniele Gibbin 1967 ITA 4508 00:45:15 n/a n/a 00:20:27 00:00:39 00:24:08
27 Neil Turner 1967 GBR 4502 00:45:35 n/a n/a 00:20:59 00:00:37 00:23:58
DSQ Fabio Cestaro 1966 ITA 4509 DSQ n/a n/a 00:08:29 00:00:29 00:18:43
DSQ Roberto Balestriero 1967 ITA 4510 DSQ n/a n/a 00:09:31 00:00:32 00:22:31
DSQ Francesco Antonioli 1967 ITA 4511 DSQ n/a n/a 00:09:00 00:00:46 00:23:55
Program notes:

Technical Delegate: Alpar Nagy/HUN. Head Referee: Dirk Bogaert/BEL. Competition Jury: Alpar Nagy/HUN, Chris Kitchen/IRL, Jose Hidalgo/ESP.
Distances: Swim 1000m (1 lap), Run 5km (2 laps)
Water temperature 23.2ºC. Air Temperature 24.6ºC. Wetsuits not allowed.