Results: 2018 Tiszaujvaros ETU Triathlon Junior European Cup | Semifinal 2 Junior Women
Tiszaujvaros, Hungary • 07 Jul, 2018
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Beatrice Mallozzi 2000 ITA 47 00:40:47 00:07:03 00:01:05 00:20:29 00:00:32 00:11:40
2 Amber Schlebusch 2001 RSA 42 00:40:57 00:07:11 00:01:05 00:20:22 00:00:37 00:11:44
3 Milan Agnew 1999 AUS 43 00:41:22 00:07:31 00:01:08 00:20:29 00:00:36 00:11:40
4 Magdalena Sudak 2000 POL 45 00:41:28 00:07:13 00:01:03 00:20:21 00:00:34 00:12:19
5 Sára Molnár 1999 HUN 56 00:41:33 00:07:35 00:01:09 00:20:26 00:00:36 00:11:49
6 Marta Sikora 2000 POL 57 00:41:34 00:07:02 00:01:11 00:20:26 00:00:34 00:12:24
7 Chiara Cocchi 2000 ITA 49 00:41:39 00:07:21 00:01:11 00:20:38 00:00:35 00:11:55
8 Ronnie Zawlik 2000 ISR 48 00:41:42 00:07:07 00:01:10 00:20:20 00:00:38 00:12:28
9 Kinga Bóna 2002 HUN 65 00:41:50 00:07:22 00:01:10 00:20:39 00:00:36 00:12:04
10 Bridget Theunissen 2001 RSA 46 00:41:54 00:07:40 00:01:07 00:20:26 00:00:39 00:12:05
11 Fruzsina Dóra Kovács 2002 HUN 64 00:42:01 00:07:37 00:01:05 00:20:29 00:00:37 00:12:15
12 Tünde Bukovszki 2000 HUN 53 00:42:09 00:07:05 00:01:10 00:20:57 00:00:34 00:12:25
13 Lili Mátyus 1999 HUN 50 00:42:13 00:07:21 00:01:10 00:20:41 00:00:39 00:12:24
14 Matilda Offord 1999 AUS 60 00:42:17 00:07:46 00:01:08 00:20:18 00:00:35 00:12:31
15 Bailee Brown 2000 HKG 41 00:42:27 00:07:20 00:01:08 00:20:40 00:00:36 00:12:44
16 Erica Byram 1999 GBR 54 00:42:34 00:07:30 00:01:12 00:20:28 00:00:36 00:12:51
17 Aya Avigad 2002 ISR 52 00:42:41 00:07:39 00:01:10 00:20:24 00:00:42 00:12:48
18 Kamilla Nyers 2000 HUN 63 00:42:46 00:07:01 00:01:12 00:20:25 00:00:34 00:13:35
19 Bernadett Józsa 2002 HUN 62 00:42:58 00:07:17 00:01:11 00:20:44 00:00:35 00:13:14
20 Marilena Swidrak 1999 AUT 55 00:43:31 00:07:35 00:01:09 00:20:27 00:00:36 00:13:45
21 Anna Kovács 2002 HUN 58 00:44:04 00:07:47 00:01:08 00:22:05 00:00:39 00:12:26
22 Dorottya Rebeka Kelemen 2001 HUN 59 00:44:16 00:07:26 00:01:17 00:20:29 00:00:39 00:14:27
23 Paola Horvat 2000 CRO 51 00:44:36 00:07:10 00:01:12 00:21:38 00:00:46 00:13:52
24 Szabina Laczkó 1999 HUN 61 00:44:57 00:07:49 00:01:08 00:22:06 00:00:36 00:13:19
25 Tegan Gore 2001 RSA 44 00:45:49 00:07:27 00:01:18 00:22:21 00:00:39 00:14:06
Program notes:

Technical Delegate: John Petrides/GBR. Head Referee: Dr. Bela Varga/HUN. Competition Jury: John Petrides/GBR, Eugene Kraus/LUX, Tamas Liptak/HUN.
Distances: Swim 500 m (2 laps), Bike 12 km (2 laps) Run 3.3 km (2 laps)
Water temperature 22.8ºC. Air Temperature 25.2ºC. Wetsuits not allowed.
Top 14 athletes plus the two best times are progressing to the final.