Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Flora Duffy 1987 BER 3 00:23:07 00:04:06 00:01:31 00:10:26 00:00:36 00:06:31
2 Taylor Knibb 1998 USA 1 00:23:14 00:04:11 00:01:31 00:10:20 00:00:35 00:06:39
3 Taylor Spivey 1991 USA 8 00:23:14 00:04:06 00:01:33 00:10:22 00:00:32 00:06:53
4 Katie Zaferes 1989 USA 7 00:23:14 00:04:11 00:01:33 00:10:48 00:00:34 00:06:30
5 Leonie Periault 1994 FRA 9 00:23:14 00:04:08 00:01:36 00:10:49 00:00:33 00:06:33
6 Laura Lindemann 1996 GER 2 00:23:14 00:04:06 00:01:35 00:10:51 00:00:31 00:06:38
7 Sophie Coldwell 1995 GBR 10 00:23:14 00:04:04 00:01:36 00:10:52 00:00:32 00:06:54
8 Verena Steinhauser 1994 ITA 14 00:23:14 00:04:13 00:01:32 00:10:48 00:00:33 00:06:57
9 Nicole Van Der Kaay 1996 NZL 11 00:23:14 00:04:10 00:01:33 00:10:50 00:00:34 00:07:06
10 Non Stanford 1989 GBR 5 00:23:14 00:04:11 00:01:33 00:11:08 00:00:35 00:07:03
11 Anabel Knoll 1996 GER 20 00:23:14 00:04:09 00:01:34 00:11:02 00:00:31 00:06:55
12 Audrey Merle 1995 FRA 23 00:23:14 00:04:12 00:01:34 00:11:00 00:00:33 00:06:56
13 Sian Rainsley 1997 GBR 15 00:23:14 00:04:08 00:01:37 00:11:26 00:00:34 00:06:44
14 Marlene Gomez-Islinger 1993 GER 25 00:23:14 00:04:15 00:01:39 00:11:16 00:00:34 00:06:48
15 Jeanne Lehair 1996 FRA 26 00:23:14 00:04:18 00:01:39 00:11:14 00:00:33 00:06:49
16 Kirsten Kasper 1991 USA 22 00:23:14 00:04:11 00:01:42 00:11:17 00:00:33 00:06:52
17 Emma Jackson 1991 AUS 21 00:23:14 00:04:15 00:01:38 00:11:17 00:00:35 00:06:49
18 Erika Ackerlund 1996 USA 19 00:23:14 00:04:12 00:01:39 00:11:18 00:00:32 00:06:56
19 Tereza Zimovjanova 1995 CZE 27 00:23:14 00:04:19 00:01:37 00:11:13 00:00:34 00:07:12
20 Angelica Olmo 1996 ITA 6 00:23:14 00:04:18 00:01:32 00:11:20 00:00:37 00:07:33
21 Natalie Van Coevorden 1992 AUS 31 00:23:14 00:04:06 00:01:40 00:10:50 00:00:34 00:06:45
22 Nina Eim 1998 GER 4 00:23:14 00:04:12 00:01:33 00:10:49 00:00:35 00:06:59
23 Vittoria Lopes 1996 BRA 29 00:23:14 00:03:55 00:01:39 00:11:00 00:00:36 00:07:03
24 Beatrice Mallozzi 2000 ITA 18 00:23:14 00:04:13 00:01:36 00:11:11 00:00:32 00:06:48
25 Kira Hedgeland 1998 AUS 30 00:23:14 00:04:08 00:01:38 00:11:14 00:00:34 00:06:51
26 Ainsley Thorpe 1998 NZL 12 00:23:14 00:04:03 00:01:34 00:10:59 00:00:32 00:07:20
27 Alissa Konig 1996 SUI 24 00:23:14 00:04:13 00:01:33 00:11:14 00:00:35 00:06:56
28 Alice Betto 1987 ITA 17 00:23:14 00:04:14 00:01:35 00:11:26 00:00:37 00:06:43
29 Olivia Mathias 1998 GBR 16 00:23:14 00:04:11 00:01:35 00:11:13 00:00:33 00:07:04
30 Jaz Hedgeland 1995 AUS 28 00:23:14 00:04:12 00:01:38 00:11:25 00:00:36 00:07:07
31 Sarika Nakayama 2000 JPN 00:23:14 00:04:04 00:01:43 00:11:20 00:00:36 00:07:06
32 Miyu Sakai 1999 JPN 00:23:14 00:04:12 00:01:37 00:11:20 00:00:33 00:07:16
33 Charlotte McShane 1990 AUS 00:23:14 00:04:18 00:01:40 00:11:30 00:00:33 00:07:07
34 Niina Kishimoto 1995 JPN 00:23:14 00:04:14 00:01:36 00:11:39 00:00:32 00:07:06
35 Alzbeta Hruskova 2000 CZE 00:23:14 00:04:12 00:01:37 00:11:20 00:00:33 00:07:34
36 Hanne De Vet 1998 BEL 00:23:14 00:04:29 00:01:43 00:11:15 00:00:35 00:07:33
37 Lisa Berger 1993 SUI 00:23:14 00:04:25 00:01:41 00:11:22 00:00:35 00:07:41
38 Eva Daniels 2001 LUX 00:23:14 00:04:26 00:01:44 00:11:18 00:00:36 00:07:43
39 Kelly-Ann Perkins 1992 AUS 00:23:14 00:04:08 00:01:34 00:11:48 00:00:37 00:07:54
40 Hiraku Fukuoka 1994 JPN 00:23:14 00:04:18 00:01:43 00:11:28 00:00:36 00:07:57
41 Chisato Nakajima 2003 JPN 00:23:14 00:04:16 00:01:43 00:12:32 00:00:34 00:08:08
Program notes:

Technical Delegate: Esteban Benitez/MEX. Head Referees: Ulf Schuetze/CAN and Janice Turner/CAN. Competition Jury: Esteban Benitez/MEX, Leslie Buchanan/CAN, Marie-Eve Sullivan/CAN.
Distances: Swim 300 m (1 lap), Bike 7.2 km (3 laps), Run 2 km (2 laps)